logo
10.03.2021 13:04
1
Zdravím,

už pár dní mám dilema ohledně rozhodování mezi učením 3D designu nebo se spíše věnovat Front-endu a naučit se postupně reaktivní Js framework - react,vue..

V současné době se věnuji webdesignu, logodesignu a kodování webů..

Ale nevím, jakou další cestou se vydat. Co pro mě bude lepší ohledně pracovní příležitosti, náročnosti a tak, prostě říct pro a proti a dát jasnou odpověď, jaký směr bude nejlepší :) pokud to říct jde :)

Díky moc za radu

P.
10.03.2021 13:49
2
Otázka, která je nasnadě. To co aktuálně děláš, webdesign, baví tě to? Baví tě spíš ta kreativní, nebo ta kodérská práce?

V obou oborech najdeš uplatnění. Jak ve firmách, tak na volný noze.

Finančně na tom jsou taky možná podobně (Ano i 3d grafici dělaj za minimálku v oboru v herních manufakturách a jsou rádi, že maj v Praze na nájem, ale jsou i top grafici co dělají za velmi pěkné peníze).

Takže alfa a omega bude, jestli jsi víc kreativec, nebo máš radši dlouhodobou, systémovou práci, která nemusí bejt na první pohled vidět.
10.03.2021 14:03
3
Baví mě právě obě dvě věci, jak webdesign, tak kódování, chtěl jsem to jen posunout o level výš :/ :/ Zkoušel jsem PHP, ale asi na to nemám to logické myšlení :D

Popravdě nevím, jestli bych sám dokázal navrhnout postavičku do hry, nebo třeba udělat návrh domu podle technického výkresu, ale líbilo se mi, že to 3D je dost komplexní a dá se s ním uplatnit v hodně oborech. A s Reactem/Vue se taky dělaj parádní aplikace.

No asi se budu muset rozhodnout sám jakou cestu zvolit :D

Ale dík za odpověď..
10.03.2021 15:48
4
Dle mého je 3D těžší na zvládnutí. Nestačí se naučit jen modelovat, ale také texturovat, nasvětlovat, komponovat, renderovat… dá se to ale zvládnout, na slušnou úroveň, za cca 2 roky (možná i méně). Uplatnění je ale u 3D velké – filmový průmysl, herní průmysl, reklama, vizualizace, atd. A jako velkou výhodu bych viděl možnost vytvářet věci „do šuplíku“. Nevím, jestli je možné si jen tak pro sebe tvořit v javascriptu. 3D si pro sebe ale tvořit můžete (když nejsou třeba zakázky).

A nemusíte zvládat navrhovat svoje vlastní věci. Většinou budete spolupracovat s někým, kdo toto navrhne a vy to pak vymodelujete / vytvoříte vizualizaci / animaci apod.
07.04.2021 15:27
5
Anebo to ještě můžeš zkombinovat dohromady a vydat se cestou 3D kódování / programování :) .. ala three.js apod.
07.04.2021 15:31
6
No dám se cestou asi toho Javascriptu.. Je to lépe placené a pracovně je to také snazší :) U 3D se mi líbí ty výstupy, ale popravdě.. co s nimi :D Hodit do složky a dělat další týden na něčem jiném a to taky pak hodit do šložky.. :P Raději v Js pracovat na něčem pořádném ;)