logo
05.03.2021 16:44
1
Ahoj,

chtěl jsem najít nějakou příslušnou skupinu na Internetu či FB, kde bych se zeptal - ale vůbec mne nenapadá kde, tak to zkusím tady u vás ;-)

Potřebuju koupit hlasitý budík.

Asi tedy raději dva - představoval bych si to tak, že jeden by byl bytelný mechanický (raději větší?) a jeden elektrický, ale opravdu hlasitý. Ta běžná pípátka, která se za pár kaček prodávají a jsou pravděpodobně všechna postavena na tom samém strojku, jsou mi k ničemu. Vpohodě je zaspím (a maximálně při tom dlouhotrvajícímpípání možná naštvu sousedy).

Potřebuju něco, co mne dostane ze spánku v případě, že je problém (např. jsem přetažený, ale přesto potřebuju vstát třeba po třech hodinách, protože třeba něco musím nutně dodělat).

Jinak, buzení v 98% případů mi zajistí mobil.

Koukal už jsem v obchodech, ale většinou nic jako "skutečné" budíky neměli, příp. nabízeli jen repas starých budíků apod. Už jsem i objevil krám, kde alespoň nějaké budíky mají - ale hned vzápětí jej Babiš s Blaťákem zavřeli (samozřejmě nejen tento krám ;-) ).

Co jsem koukal na Internetu - budete se tomu asi divit, ale eshopy vůbec neumožňují pustit si zvuk toho budíku. Nechápu, co tím sledují? :-)

Tak za každou rozumnou radu jsem už předem vděčen.
05.03.2021 17:20
2
i některé pípátka za pár kaček mají dost hlasitý budík, jeden strojek to určitě nebude. Některé i tikají tak hlasitě, že zase neusneš. Už po nás zákazníci chtěli spoustu "informací", ale zvuky to ještě nebyly. Pokud máš skutečně tak hluboký spánek zkus se poptat u neslyšících, ti se musí přece taky něčím budit. Jinak eshopů s mechanickými budíky je celá řada, takže po telefonu by ti to zvuk buzení snad poskytli.
05.03.2021 22:03
3
Vědro s vodou nad postel a zpřevodovaný elektromotorek :-)

Třeba u zvonků se udává hlasitost v dB, u budíků jsem to neviděl. Asi každému stačí obyčejný běžný budík. Já mám tedy klasický mechanický a přijde mi že zvoní více než dost.
05.03.2021 22:46
4
Zkusil bych radiobudík. Kdysi jsem ho měl, nastavil jsem si stanici, která se mi nelíbí a nastavil zvuk naplno. Když ráno začal naplno hrát, vždycky mě vystřelil z postele a já ho šel rychle vypnout.
05.03.2021 23:59
5
A čo fitness náramok s vibráciami? Plus aplikácia, ktorá budí i vibrácie nevypne skôr ako oskenujete QR, SN kód v inej miestnosti?
Ja som si túto funkciu zabudol vypnúť keď som sa sťahoval a to potom bola sranda to zrušiť :D
06.03.2021 07:31
6
Dík za odpovědi (ale třeba ještě nějaké přijdou?)

Fitness náramek je dobrý nápad, to asi zkusím. Nějaké doporučení? Nečekám od toho žádné jiné fitness funkce, než buzení...

Radiobudík mne taky nenapadl, dík, zkusím něco spolehlivého pohledat.

Neříkám, že mám něco proti běžnému mechanickému budíku - ale nemám jej kde koupit (a pro nákup z eshopu bych právě potřeboval radu, vůbec nemám přehled, co je šunt apod.)

---------- Příspěvek doplněn 06.03.2021 v 07:36 ----------

A to zkoušení po telefonu - to je docela super nápad. Až budu mít funkční budík(y) doma (a taky hodinky plánuju kupovat) a budu vědět, že už asi žádné hodinářské služby nebudu pár let potřebovat, tak bych to jen tak pro srandu mohl zkusit obvolat s takovým přáním. "Dobrý den, mohla byste mi prosím do telefonu nechat zazvonit těhle 15 budíků, co máte na eshopu? A prosím, šlo by, abyste se domluvila s tímle eshopem od Vaší konkurence, abyste všichni dávali ten budík stejně daleko od sluchátka?" :-)
06.03.2021 09:19
7
Strejdovi jsem dělal plašič na prasata. V noci každých 30 minut spustí na minutu sirénu (lze nastavit běžným časovačem do zásuvky). Ze sousední vesnice už se odstěhovali.
06.03.2021 10:28
8
Jako dítě jsem do školy musel vstávat sám. Mobily nebyli a běžný budík na baterky mne nevzbudil. Nakonec se to vyřešilo tak, že se klasický mechanicky budík dal pod hrnec a to spolehlivě fungovalo 🙂
07.03.2021 13:05
9
12V spínací zdroj či časovanou zásuvky a na to napojit klakson od auta, https://www.levnealarmy.cz/eshop/fan...reny-klaksony/, náklady pár stovek, trochu práce na smontování, to vzbudí i mrtvého.

Pak exitují budíky, které jsou lehce hlasitější, ale dost drahé, https://www.tercio.cz/index.php?cnt=...18833&allpic=2

Je také možnost využít budík na počítači/notebooku s napojeným reproduktorem, pak hlasitost může být dost vysoká. Pokud máš doma nějaký hudební zesilovač, můžeš využít i telefon s BT reproduktorem a zesílit si to.
07.03.2021 15:50
10
Doporucuji kombinaci
- spinacich hodin a
- zarovky produkujici "modre" denni svetlo

NIc moc to nestoji a ucinek perfektni, vstavam daleko lepe.
07.03.2021 20:11
11
Z toho, že píšeš v prvom príspevku o nejakých susedoch usudzujem, že veľmi skoro po výbere akéhokoľvek riešenia z tejto témy ti niekto podpáli byt.
08.03.2021 01:41
12
Původně odeslal AbstractMEDIA
Z toho, že píšeš v prvom príspevku o nejakých susedoch usudzujem, že veľmi skoro po výbere akéhokoľvek riešenia z tejto témy ti niekto podpáli byt.
S tým úplne súhlasím, preto navrhuje tie fitness hodinky, keď mi celé zápästie vibruje, tak to ma vždy prebudí a je to tichý spôsob pre okolie.

Fitness náramek je dobrý nápad, to asi zkusím. Nějaké doporučení? Nečekám od toho žádné jiné fitness funkce, než buzení...
Ja mám Xiaomi mi band 2. Kúpil som si za pár kaček českú aplikáciu Mi Band tools a Android sleep od Google a tých možností nastavenia budíku a notifikácii je neúrekom.