logo
28.02.2021 21:38
1
Ahoj, 
Jelikož mi končí za 2měsíce úvěrová smlouva na auto (bylo k tomu od prodejce sjednané pojištění - to už nechci, je zbytečně drahé), tak sháním nové povinné a havarijní pojištění. 
Dle srovnávačů mi nejlépe vychází Direct, jakože extremně levně oproti ostatním. 
Tak se toho trochu bojím. Chci hlavně dobré havarijko proti kráděži, střetu se zvěří, vandalismu, přece jen jde o novou octavii, která je nejvíce kradená (a parkuji na sídlišti ještě k tomu)  
Tak od koho máte? jaké máte limity, případně cenu?
28.02.2021 22:49
2
Od Allianz jejich málo jezdím hodně platím, nebo jak se to jmenuje :).
28.02.2021 23:35
3
Direct vychazi vetsinou levne kvuli nizsim limitum plneni a absenci dalsich souvisejicich sluzeb, ktere vetsinou chces v havarijku mit.

Je dobre to poradne nastudovat, abys pak nezjistil, ze mas havarijko jen na to, aby ti zaplatili novej svetlomet jako nasledek spatnyho couvani. Stret se zveri nic, vandalismus nic, prirodni zivel nic, atpod. To nemluvim samozrejme o Directu. Kazda pojistovna ma neco jako Start tarif, kterej je k nicemu.
28.02.2021 23:48
4
AllRisk od Generali. Máš v něm vše, včetně úrazového pojištění spolucestujících třeba, vandalismus, živel. Asistenčka u mě byla i v zapadlým koutě do půl hodinky. Zatím si nemůžu stěžovat.
01.03.2021 10:06
5
Prošel jsem si několika pojišťovnama (nikdy ne ty nejlevnější) a teď už mám všechno u Generali, občas si říkám, že platím hodně, ale na druhou stranu jsem nikdy neměl problém s plněním. Minulý rok 3x nový čelní sklo (což je cca 50 000 ze servisu), 2x odtah na druhém autě ... myslím, že jsem ten klient co se jim nevyplatí, ale mně se to vyplatí :D. Tchán byl u directu, v prosinci mu objeli klíčem auto na sídlišti, měl havarijko, spoluúčast 5000, nechal opravit, zaplatil (18 000) a od directu mi přišlo v únoru něco přes 5k, teď to bude předělávat jinam, tak jsem mu také radil generali.
01.03.2021 10:25
6
Určitě mohu doporučit GENERALI ČESKÁ POJIŠŤOVNA. 
Direct třeba bude levnější, ale když se stane nehoda, tak pak budeš déle čekat, než Direct vše proplatí servisu. 
V tom je na GENERALI větší spolehnutí a celkově v té pojistce máš komplet vše. 
01.03.2021 13:28
7
Já mám nejlepší zkušenosti s Kooperativou.
01.03.2021 13:51
8
Já to vezmu ze svých celkem bohatých zkušeností (krádež auta, poškození od lidí, co místo papíru raději odjedou,, apod.)

1. Lidi jsou idioti a podepisují hloupé smlouvy, které jsou výhodné jen na základě peněz.

Místo havarijního pojištění se spoluúčastí 5 000 Kč si platí se spoluúčastí 10 000 Kč a proč? Protože to bylo o 800 Kč dražší.
Místo kompletního balíčku si vezmou jenom něco, aby ušetřili 2 tisíce. Například proti krádeži, protože proč, když parkují doma? Pak jim to někdo ukradne na ulici a brečej.

2. Lidi jsou idioti a nahlašují události jako pitomci.

K tomu fakt nemám co říct.

3. Lidi vozí auta za kámošema do dílny, kde auto stojí a pojišťovna má problém s krytím...

Všeobecně to chce používat mozek. Havarijko je pojištění, které si platíme abychom během jednoho týdne nepřišli o velké peníze. Platíme si to v podstatě jako měsíční ochranu a buď ji budeme potřebovat nebo nebudeme. Nemá smysl na tom šetřit 3 stovky měsíčně, protože když to pojištění budeme chtít aplikovat, tak nás ty 3 ušetřený stovky draze.

Kde si teda nechat auto pojistit?

Tam kde budou dobré podmínky. V podstatě každý člověk má individuální potřeby a na něco je jedna pojišťovna lepší a na něco zase horší. Do pojišťovny bych osobně nikdy nešel, používám srovnávače (díky za smazání odkazu), nechám si připravit nabídku, pak s nimi laboruji a nakonec stejně přijdou s nějakou podpultovkou. Pak si přečtu podmínky a už jenom doladím.

V podstatě jsem měl celou dobu pojištění u Kooperativy a nikdy jsem neměl problém s plněním a dokonce byly i cenově na pohodu. Hodně lidí na ně nadává, ale mohou si za to ve finále sami, protože někde udělali chybu...