Hledáme investora pro realizaci velkoobchodní zakázky. Výnos od 20% za půl roku do 500% ročně.
24.02.2021 19:58
1
Zdravím,

kde bychom měli hostovat e-shop, aby ustál 300+ uživatelů v jednu chvíli?

Bez jakéhokoliv poznamenání na rychlosti načítání a fungování.

Web: WordPress + WooCommerce + pluginy. Elementor.

Hostingů jsme zkusili několik + máme cloudflare CDN. A furt to není perfektní.

Je tu někdo, kdo je v této oblasti kovaný?

Pokud by tu náhodou byl i někdo, kdo by byl ochoten pomoct. Budu rád, když mě kontaktuje.

Díky, W
24.02.2021 20:03
2
Tu rychlost a stabilitu zdaleka neovlivňuje jen hosting přece :-O Píšeš wordpress, woo a pluginy, nespecifikuješ vlastně nic dalšího. Kolik a jakých pluginů tam je, co to je za šablonu, jestli prošla nějakou optimalizací a další a další aspekty. Hosting tohle ovlivní asi jako jeden z nejmenších činitelů.

Hostingů jste zkusili několik. Jaké jste zkoušeli? Máš k dispozici nějaká data k rychlosti, případně omezení těch hostingů? Nečekej relevantní radu či pomoc, dokud nedoložíš nějaká dosud naměřená data a konkrétní zkušenosti.
24.02.2021 20:29
3
Osobně bych zkusil VPS s vyhrazeným CPU.

---------- Příspěvek doplněn 24.02.2021 v 21:29 ----------

Virtuální SERVERY, VPS | Hukot.net - Linux, Windows, BSD
24.02.2021 22:25
4
Jakou máš stávající rychlost a skóre při měření např. GTMETRIX, Pingdom nebo PageSpeed Insights a jakou si představuješ?

Jak měříš rychlost při aktivitě těch 300 připojených lidí?

Použití Cloudflare CDN pro web který funguje jenom regionálně nedává moc smysl, řešení cookieless CDN na vlastní subdoméně by mohlo pomoct.
25.02.2021 08:13
5
Dobrý den, poslal jsem Vám SZ
25.02.2021 09:50
6
Původně odeslal HonzaIT
Osobně bych zkusil VPS s vyhrazeným CPU.

---------- Příspěvek doplněn 24.02.2021 v 21:29 ----------

Virtuální SERVERY, VPS | Hukot.net - Linux, Windows, BSD
nesouhlasím s doporučením vps, znamená to totiž, že si ten server musí spravovat sám a to je kámen úrazu, skoro každý týden se někdo ozve, že má napadený VPS a potřebuje urgentně pomoc, bezpečnostní riziko je obrovské. Hostingy mají tohle většinou vhodně pořešené, aspoň v základu. Navýšení cpu a ram mi dovolí spousty hostingů, zpravidla ale toho nebývá taková brzda výkonu.
25.02.2021 12:58
7
Původně odeslal WendysBlack
Zdravím,

kde bychom měli hostovat e-shop, aby ustál 300+ uživatelů v jednu chvíli?

Bez jakéhokoliv poznamenání na rychlosti načítání a fungování.

Web: WordPress + WooCommerce + pluginy. Elementor.

Hostingů jsme zkusili několik + máme cloudflare CDN. A furt to není perfektní.

Je tu někdo, kdo je v této oblasti kovaný?

Pokud by tu náhodou byl i někdo, kdo by byl ochoten pomoct. Budu rád, když mě kontaktuje.

Díky, W
Ono záleží hrozně co na tom webu vše máš a jak ho máš optimalizovaný. Kombinace WP+WOO+Pagebuilder nemusí být smrtící. Dnes většina hostingu s tím, že je WP na zdroje náročný počíta a při vhodné konfiguraci to běhá svižně. Ale opět, je to o tom co tam máš. Myslím že to krásně mohu ilustrovat na příkladech:

Příklad 1- Eshop1 má necelých tisíc produktů a je též postaven na WP+WOO. Mám ho většinou na Pingdomu pod 1. sec.
Příklad 2 - Eshop2 je postaven na stejném základě, má produktů už přes 4 tisíce a navíc na homepage embledované youtube video (to nejvíce zpomaluje) a už málokdy se člověk dostane pod 1.6 sec.
Příklad 3 -Affiliate katalog je postaven na podobné technologii, nemá třeba varianty zboží (to též významně zpomaluje), ale zase má kolem 18k produktů (tam se to poměrně hodně mění) a už je člověk skoro na 2 sec.

No a na těhle třech příkladech je krásně je vidět jak drobnosti rozhodují. Nebo třeba i ta zmiňovaná CDN. Je to super věc (a nesouhlasím s tím, že pokud nepotřebuješ replikovat nemá smysl. Má, protože velmi dobře umí pomáhat ve výkonu e-shopu), ale též je nutné jí používat s rozmyslem. Viděl jsem i několik webů, kde klienti měli plugin na stahování a úkládání google fontů k sobě aby se odnikud nenačítali, a zároveň nefiltrovali CDN a tak tytéž fonty po stažení opět se uploadovali spolu se vším na CDN.

Takže být Vámi, najdu si nějaký slušný hosting a nechte si e-shop od někoho nastavit. Možná výsledek nebude úplně levný, možná hosting nebude stát co Wedos, ale v konečném důsledku na tom vyděláte.

ps. pokud se web načítá pod 3-4 sec není nutné se hnát v optimalizaci za každou desetinou, jestliže nemáš statísícové návštěvnosti tak to v konverzích nepoznáš. Lidem to až tak nevadí, u Blesku či Idnesu jsou běžné časy kolikrát 5-10 sec a přesto jsou lídři. Někdy mám pocit že optimalzace ve stylu 100/100 či časy ale 0.3sec jsou jen určitý masochismus :-)
25.02.2021 14:49
8
dlouhý časy načítání mi snižují výrazně maximální množství uživatelů, které dokážu obsloužit. Pokud mi totiž webová aplikace musí pracovat 1 - 2s na to, aby uživateli doručila obsah stránky, je to signál, že za 5s dokáže takhle obsloužit třeba jen 10 uživatelů, pro více strmě roste odezva. Pokud ale jí trvá doručení stránky 0.3s, za 5s umí obsloužit třeba již 100 uživatelů. Ve špičkách se tohle projevu markantně a může to znamenat i rozdíl jestli web pořád běží nebo již nikoliv.

Při měření odezvy webů vždy pracujeme s tzv. percentilem rozložení odezvy. Vezmou se všechny časy v měřeném období (minuta, hodina, den atd.), seřadí se podle velikosti a zjistí se jaký čas je např. v percentilu 99, tj. do jaké doby se vyřídilo 99 % dotazů, a ji ve špičkách se nesmí dostat nad stanovenou hranici.

Jak už tady někteří říkali, také doporučuji se věnovat více optimalizaci webu než hledání rychlého hostingu, on totiž neoptimalizovaný web má času ve svých vnitřnostech nějaké úzké hrdlo, která ani an silném HW není schopné výrazněji zvýšit propustnost a pořád to je brzda.

Pak to v praxi vypadá tak, že web bez návštěv se optimalizuje na 50 - 100ms TTFB (čas do prvního doručeného bajtu), při zatížení se časy zvedají až k 500ms špičkově a celé to omezená linka od serverů nebo k uživatelům umí zbrdit až na 1s - 2s pro plné doručení webu do prohlížeče, zbytek je už na frontendu a jeho renderování, což je zase vlastní disciplína.

Stejně tak pokud nasazení CDN pro českého publiku vede k výrazném zlepšení odezvy webu, něco je příliš špatně nastaveno a vyplatí se si s tím pohrát a vyřešit příčinu. CDN samozřejmě pak umí velice pomoc ve špičkách, ale jen pokud je web schopný ty špičky obsloužit pro dynamický obsah nebo třeba nákupní proces.
25.02.2021 16:43
9
To je nejaky novy web nebo to resis uz pres rok tu optimalizaci?

Zalezi kde a jaky mas hosting, pokud web bezi nekde na serveru, ktery je vytizeny, tak se toho moc vykouzlit neda.

Woo + Wp + Ele neni spatny, ale zalezi jak je postaveny FE. Obcas tam lidi nacpou GTM, Instagram tag, FB pixel, Smartlook dalsi duplicitni kod pro GA apod, pridaji navic jeste vypis FB stranky a instagram feed, nacpou 30 propduktu na uvodni stranku + 5 do slideru, pouziji 15 pluginu, i kdyz jich staci obvykle 5-10, k detailu produktu nactou dalsich 5-15 relevantnich produktu a pak to samozrejme vypada tak jak to vypada.

Posli do SZ URL, mrknu se na to