Sháníme investora pro výrobu Vánoční velkoobchodní zakázky
24.02.2021 11:13
1
Dobrý den,
stala se mi taková věc. Mám web o sázení (jaknasazeni.cz), kde mi konkurence začala rozkrádat články. Tak jsem si od programátora objednala site map, v pátek se na to kouknul, shodil mi na 4 hodiny web (než jsem na to přišla a dohnala back up od poskytovatele webhostingu, strašně to trvalo). Pak v neděli nahodil site map a od tý doby šla návštěvnost skokově dolů. 
Návštěvnost byla hlavně z Facebooku, kde jsem články sdílela/sdílím na různých diskuzních skupinách o sázení. Když byl nový článek, měla jsem vždy na první sdílení tak cca 50 návštěv, u těch TOP článků klidně i 400 návštěv. Teď mám stěží 20-30. 
Jsem laik a vůbec nevím, v čem by mohl být problém. Snažila jsem se to řešit s programátorem, ale ten mi tvrdí, že to nemá žádnou souvislost a podstrkujeme mi nějakou soustavu bannerů a nevím co ještě (což chce samozřejmě zaplatit). 
Hlavní problém vidím v tom, že když článek uveřejním na FB, tak to skoro ani neťukne... stránky, kde jsem dřív po uveřejnění měla třeba 50 návštěv během 5 minut, tak tam teď nemám skoro nic. Někdo mi říkal, že Facebook omezuje zobrazení stránek a ukazuje je třeba jenom jedné polovině skupiny... jenže mě to teď spíš přijde, že se to nezobrazuje nikomu.
Tímto se chci zeptat, zdali je možné, aby programátor nějakým způsobem tu návštěvnost snížil (nebo nevím, jestli třeba nemohl narušit práci počítadla, nebo co já vím). Nebo zdali je problém s tím, že Facebook mě úplně odřízl a mé stránky nezobrazuje už vůbec nikomu, nebo jak? Nebráním se ani placené diagnostice. 
Předem díky za případné odpovědi, jakékoli rady nebo cokoliv, co by mi pomohlo.

Pěkný den 
Martina
24.02.2021 11:19
2
Proč proboha pro generování sitemapy shazoval web na 4 hodiny? Je obecně známé, že FB prostě drasticky omezuje organický dosah. Sitemapa hlavně krádežím nijak nebrání. Jinak z toho postu nevíme co se reálně stalo. Co se tedy reálně zadávalo programátorovi, když musel shodit web na 4 hodiny? Jaké všechny úpravy byly tady nahozeny?
24.02.2021 11:47
3
To by mne taky zajimalo, proc kvuli sitemapy cely web shazoval - nebyl duvod.

Ja bych videl mozny problem "s distribuci" na FB v parsovani webu. Podle debuggeru https://developers.facebook.com/tool...nasazeni.cz%2F se vraci response 206 misto 200. Tzn, ze stanka byla vyparsovana jen castecne. Zkusil bych na WP promazat cache.
24.02.2021 11:48
4
Podle mě to udělal nechtěně. :-) Nemyslím si, že by to s něčím souviselo, protože celou sobotu nebyl na PC a psal mi až v neděli. 
Nebrání, ale co jsem pochopila, tak by měla pomoci vyhledávačům hledat nový obsah a tím snížit pravděpodobnost, že já budu penalizovaná za články, které mi konkurence ukradne a uveřejní u sebe (jsme menší web, takže prohlížeče k nám asi nechodí tak často?)...
24.02.2021 12:34
5
Tak my neřešíme, jestli to je jeho chyba či ne, spíš se snažíme dojít k tomu co to mohlo způsobit a nedostáváme k tomu moc informací :-) K těm krádežím obsahu, pokud to někdo dělá automatizovaně, vyhledejte si tuhle podezřelou aktivitu na serveru v acces logu a prostě se s ním vypořádejte. Jestli to někdo dělá pomocí ručního kopírování, tak se s tím nejspíš nevypořádáte. Jedině tou dřívější indexací. A tu si zajistíte pravidelnou aktualizací obsahu.
24.02.2021 13:55
6
Inštaloval rozšírenie, (sitemap) a mohlo mu to zhodiť celý web z dôvodu nekompatibility a pod.
Pravdepodobne si pred inštaláciou nevytvoril ostrú zálohu. To vysvetľuje prečo 4 hodiny sa s tým hral.
To sa stáva pri zákazkách takého typu.

Hlavne zistite či sa nezmenili url (linky na staršie články)
24.02.2021 22:19
7
V první řadě vyměnit programátora.