logo
23.02.2021 23:21
1
Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o radu. Trochu Vám popíšu můj nápad  a jaké mám otázky. S kolegou chceme realizovat rozvoz vodních dýmek máme již vše připravené. Poslední věc na, které jsem se pozastavili je jakou živnost udělat, popřípadě jak to vůbec udělat když jsme dva. On má živnost na nákup prodej já zatím na nic. Jaká možnost by pro nás byla nejlepší a jakou cestou se vydat? Budeme dělat v podstatě catering. Nebo je potřeba živnost v pohostinství? Později by jsme rádi přidali do nabídky cidery nebo piva. Poprosím o radu někoho zkušenějšího. 
Další otázka je jak vše fakturovat. Je potřeba udávat nějaké faktury za nakoupené zboží k přípravě vodních dýmek, nebo stačí zaznamenávat jen zisk a celkové náklady?
Děkuji všem za jakékoli odpovědi k tématu. 
24.02.2021 07:48
2
Pokud uz kamos zivnost ma, tak ti nemuze poradit?

Zivnosti vsechny volny, dej si tam i koncesi na prodej alkoholu, je to vsechno v jedny cene, pozdejc bys musel doplacet za novou zivnost (treba tu koncesi). Byt to nemusis vyuzit, je to lepsi mit nez za to pak platit.

Podnikat na dve zivnosti proc ne, ale poradne si to spocitejte a idealne sepiste nejakou smlouvu, i nejlepsi kamaradi se muzou pomerne snadno dostat do sporu, jak jde o podnikani, podchytte to co nejdriv. Druha moznost je sro, to by se vam asi vyplatilo vic, ale to chce vsechno spocitat.

Pohostinstvi neres, pokud budes jen rozvazet baleny veci, tak ho nepotrebujes, ale opet - pokud mas garanta, tak zaloz rovnou s zivnosti, mas to vse za litr.

Faktury za nakoupeny zbozi vyfot a hod nekam na disk, ved si tabulku prijmu a vydaju, vic asi netreba.
25.02.2021 00:21
3
Super děkuji za užitečné informace. 
25.02.2021 09:32
4
Jen info k tomu doplácení přidaných živností: já si zakládala živnost v říjnu a paní na úřadě říkala, že už se za doplnění neplatí.
25.02.2021 09:35
5
Díky, mě kolega co si taky nedávno zakládal živnost říkal to stejné. 
25.02.2021 09:42
6
Původně odeslal Aneta Střechová
Jen info k tomu doplácení přidaných živností: já si zakládala živnost v říjnu a paní na úřadě říkala, že už se za doplnění neplatí.
To je pravda, za obory ne, ale za dalsi zivnost jo. Zminoval jsem to v souvislosti s koncesi na alkohol treba, za tu se plati dodatecne 500, ale kdyz si ji udelate na startu, tak je gratis, resp v ramci poplatku za zalozeni.