logo
15.02.2021 09:25
1
Ahoj, rozhodl jsem se pro tvorbu a prodej video kurzů v angličtině a prodej v zahraničí. Jako platformu jsem kvůli jednoduchosti zvolil shopify. Máte s prodejem digitálních produktů zkušenosti? Velice bych ocenil případné rady a doporučení. Videokurzy mám již hotové a řeším teď obchodní podmínky. Pro prodej kurzů do zahraničí mohou být ty samé obchodní podmínky jako pro ČR (pouze přeložené)? Natrefil jsem i na jakési generátory obchodních podmínek a zvažuji, jestli se vydat touto cestou nebo sepíšu něco sám a nechám text odborně přeložit. 
Velikou otázkou je pro mne zabezpečení videomateriálu proti šíření -  dospěl jsem ale k závěru, že tomu se prakticky vyhnout nejde. Takže se jen musím rozhodnout, zda video uveřejním jako stream přímo na webu nebo umožním zákazníkovi video přímo stáhnout. 
Pokud máte s něčím takovým zkušenosti, prosím podělte se. Za každou radu budu vděčný.
Díky :-)

Co se právě děje na Webtrhu?

15.02.2021 14:35
2
Ahoj, nedávno jsem vyhotovil řešení, pro tento obor.
Videokurzy atp. Pokud by si měl zájem, napiš.

Je to aplikace, kde si lidé zaplatí buď kompletní obsah na webu (na konkrétní čas, nebo na timelife) případně jednotlivé kurzy za tebou definované částky.

Po skončení kurzu lze uživateli vystavit certifikát o absolvování.

Ohledně podmínek neporadím, to už si zákazník řešil sám.
15.02.2021 15:44
3
Děkuji za odpověď :-)  Z důvodu jednoduchosti implementace nových a doplňkových funkcí a editace asi ale zůstanu u původního plánu se shopify...  pokud by se tento způsob neosvědčil, určitě se ozvu ;-) 
16.02.2021 07:16
4
Já bych možná nešel cestou shopify - nebylo by lepší Udemy? Například? Jen se registrovat a prodávat? Protože u vlastního řešení bude i hodně věcí okolo které budete muset řešit.
17.02.2021 08:05
5
ahoj, v plánu je využít oba způsoby, udemy beru jako platformu, kterou není potřeba promovat zvlášť-má svoje uživatele, vlastní eshop budu mít možnost promovat a obecně si od toho slibuji trošku víc :-)
17.02.2021 11:07
6
Pokud nemáš nějaký originální způsob výuky nebo něco naprosto výjimečného, tak bych do toho moc nešel protože nejtěžší je to rozjet na té uživatelské bázy a bohužel každej kdo má díru v zadku tak je specialista na sociální sítě a ppc - držím palce, ale opravdu to není sradna a hlavně v zahraničí.

My jsme v Německu a proklik na ppc jsou i 2 E tak že to je prostě drsný, ale dám ti doporučení zatím nejlevnější reklama na západě je TikTok - jasně vím hromada dětí, ale tobě to dopručuju. Protože v Německu je buchta která dělá Tiktok videa v NJ pro cizince formou zábavy a má miliony zhlednutí a propaguje si tak sebe. NA TIkToku platíme za proklik 0.02E jen si s tím hrajeme (prodáváme modní doplňky), ale TikTOk má takový nastavení o kterým si může google nebo facebook může nechat zdát. Jaký zařízení, jaký iphone doslova , na jakém připojení od 2G, 3G, 4G, - WiFI jaký mý iOS nebo Android a další věci.
02.03.2021 16:43
7
Děkuji všem za reakce, s eshopem už jsem docela pokročil. Nyní řeším poslední věci. Mohl byste mi někdo poradit ohledně fakturace? Je povinností prodejce zasílat zákazníkovi rovněž i fakturu? Proces: zákazník si vybere produkt, dokončí objednávku a zaplatí kartou nebo paypalem, ihned po platbě mu přijde potvrzení objednávky, shrnutí objednávky a odkaz na stažení produktu. Je potřeba mu ještě navíc zasílat fakturu? 
02.03.2021 23:29
8
Ano, je.