15.02.2021 06:49
1
Máme v plánu ve skladu vytvořit několik stanovišť pro tisk, aby ať je skladník kdekoliv ve skladu, tak mohl tisknout a nemusel se vracet zpět do kanceláře k tiskárnám (tisknout bude z webové aplikace bez nutnosti se připojovat a instalovat tiskárnu).

V tiskárnách chceme tisknout formát A5 a jelikož na tiskárnách bude docela provoz, tak čím rychlejší bude tisk, tím lépe (rychlejší tisk = skladníci nečekají a můžou pracovat = ušetřené peníze).

Jelikož jsou tiskárny rozmístěné ve skladu, tak dostanou nejspíše i zabrat kvůli prachu, ale s tím nic neuděláme, s častějšími obměnami počítáme.
Tiskárny ale budou vyžadovat co nejmenší údržbu, tedy ideálně bez toneru, který by se musel měnit (existuje termo tiskárna na A5?) a s obrovským zásobníkem papíru.

Napadá Vás jaké tiskárny použít? Už jsem jich vyzkoušel docela dost, ale s ničím nejsem spokojený. Nejlepší by byla kotoučová termotiskárna, ale limituje nás velikost papíru, protože klasické kotouče jsou až příliš malé.
15.02.2021 11:32
2
XEROX. Instalovat serverový tiskový manažér a pak stačí tisknout na něj. Fyzický tisk vyjede na tiskárne, ke které se v síti pracovník přihlásí. PIN, čip, heslo. Funguje i ve VPN v geograficky oddělených provozech. Paměť tiskových úloh pro zopakovaní tisku nebo při tisku mimo pracoviště na mail a následný výstup na papír a nastavitelná na požadovaný počet dnů. Tiskárny i malé A4, jedou i s A5 formátem.
15.02.2021 11:52
3
v jedné provozovně jsem se setkal s Brother PJ-722 (nevím konkrétní verzi, tohle ber orientačně pro vyhledání), zavěšené na stěně, velká role papíru v pouzdru pod tím, podle velikosti nejspíš 100m. Použití stejné jako popisuješ, nad tiskárnou vysel její název, v aplikaci jsi vybral název a tisklo se, docela jsem na to koukal. Tahle má připojení přes usb, takže to vyžaduje ještě nějaký usb relay či hub.
15.02.2021 16:20
4
Kup si normální laser A4 čb tiskárnu cca za 5000kč a dál neřeš nepátrej. Nějakou formu toneru budeš řešit vždy. A to i kdyby to byly jehličkové tiskárny. Na průmyslové tuskáry na štítky neřeš vůbec pokd ti jde o náklady. Tiskárny stojej randál , tisk je drahý. Většinou stačí levný laser a kupodivu i celkem dost vydrží i v prachu.
Měl jsem na starost tisky v továrně s velmi špinavým provozem (hutnictví lehkých kovů) a v kanclech i na hale lasery fachali ok. Jediný co bylo potřeba na halách nad ty tiskárny udělat stříšky nebo skříňky aby na ně nepadalo uplně všechno svinstvo.
V zásadě máš náklady:
- laser třeba od HP za 5000kč a náklady na 1 A5 cca 0.5Kč
- průmyslový termotransfer A5 za 80000-100000kč a cenu za 2-5Kč za etiketu
- ještě můžeš zvážit jehličkovou tiskárnu Epson která má velmi nízké náklady na papír. Lidi ti nebudou krást tonery. Zvládne makat celkem v borčusu. Jen dělá rambajs, netiskne úplně rychle a lidi se budou ušklejbat. Přesto se pořád vyráběj a jejich použití má občas stále nějaký důvod
Ale jak říkám dal bych tam laser s lan/wifi , do šuplíku náhradní toner, do skladu náhradní kus tiskárny a 5 náhradních tonerů a máš to hotový.