logo
26.01.2021 15:58
1
Přeji všem pěkný den, měl bych pár dotazů ohledně vedlejšáku, pracuji na HPP a chtěl bych si udělat živnost na tyto obory:      Arborista - práce ve výškách (vykonávám již 6 let)
                          Automechanik - mám výuční list (vykonávám víc jak 15 let)
                          Práce v těžbě -
Jde mi hlavně o to, zdali můžu mít jako OSVČ na vedlejší činnost nahlášeno více oborů podnikání, pracuji ve Správě železnic, zde bych žádal o souhlas své nadřízené, abych nebyl ve střetu zájmů..., dodnes vykonávám Arboristiku brigádně pro různé firmy na Dohodu o provedení práce, jako automechanik "pro známé", a dále jako dřevorubec

Co se právě děje na Webtrhu?

26.01.2021 16:01
2
Muzes mit klidne vsechny. Nejde o stret zajmu, ale o konkurencni dolozku. Souhlas nepotrebujes, ale je samozrejme fer to resit s nadrizenym, byt ti realne nic zakazat nemuzou.
26.01.2021 18:42
3
Takže když nebude dělat problém zaměstnavatel, tak se dá ve formuláři pro přihlášení OSVČ vyplnit více oborů podnikání, s tím že doložím pro arboristiku (osvědčení pro práci ve výškách, bozp), automechanik(výuční list) pro práci v těžbě je živnost volná. Jde mi o to, že pak až budu řešit daně, odvody soc, zdrav., když přesáhnu daný limit pro rok, tak jestli se dá kombinovat, když budu řešit paušálně, tak např. automechanik má 80%, těžba 60%, protože výdaje nejspíše asi nesplním, jedině, že bych když budu dovybavovat např. dílnu - jako zvedák, zouvačka, vyvažovačky, pro těžbu motorové pily, arboristika , vybavení pro práci ve výškách si ty výdaje odečetl a fungoval tedy v režimu nepaušálním ???
27.01.2021 09:35
4
Na konkurenční doložku pozor, zrovna SŽ i ČD je mají snad u každého (ale bývá to ve vztahu k zaměstnání po ukončení poměru), takže prostudovat smlouvu a jinak se určitě zeptat nadřízeného a ideálně to mít potvrzené písemně.

Výdaje bys měl mít v obou případech paušálně 80 %, ne? Automechanik i arborista? a těžař jsou dělnické profese.