logo
19.01.2021 17:34
1
Co říkáte na web - agregátor nejlepších informací/zdrojů? Příklad - chci se začít/zajímám se o wordpress web - chci najít nejlepší stránky/knížky ze kterých se to naučím. Př2 - zajímám se o SEO/grafiku/fotografování - chci začít sledovat lidi kteří jsou nejlepší. Př3 - chci se zajímat o bitcoin - lidi/knížky/weby/skupiny, na jednom místě.

problém1 - je dost témat/odvětví?
problém2 - hodnocení - napadá mě jen napsat do všech různých komunit a poradit se o best informací od zkušenějších.
problém3 - monetizace - lidi přijdou vezmou zdroje a už se moc víckrát nevrátí - jak to monetizovat jinak než přes reklamu?
problém4 - mám to sem psát (smazat) nebo ho rovnou založit?

Děkuji :D
19.01.2021 19:01
2
Obecně je nutné si uvědomit, že rozhodně v tom nebudeš první protože jen tento měsíc jsem tu pár inzerátů na agregátory viděl. Jinak než monetizovat přes reklamu ať už přímo či nepřímo to nejde. Nikdo platit nebude za to, že je přidán do agregátoru. Kord když velké mediální domy na ně koukají zkrz prsty.

Já osobně jejich přínos z pohledu provozovatele vidím úplně někde jinde. Nemá smysl tam dávat Sklik, Adsense s rizikem že ti to navíc neschválí, ale dát tam vlastní bannery je něco jiného. Když má agregátor časté aktualizace tj. je tam hodně zdrojů (což vylučuje levný hosting na Wedosu) není problém tam dostat pár set unikátních návštěvníků denně. Z toho se dají už přivést desítky lidi na vlastní e-shop a s tím se dá něco dělat. Je to sice necílená reklama, návštěvníci nejsou moc motivování, ale stále si myslím a čísla mi to dokazují že oproti nákladům na agregátor se to stále vyplatí a není s tím defakto žádná denní práce. Agregátor běží sám.
19.01.2021 19:13
3
Jestli spravne rozumim, chcete vybudovat web caramba!

No, to bude extremne narocne na to mit strasne moc lidi, kteri jsou kazdy odbornikem s prehledem ve svem oboru. Protoze jen zkuseny clovek spolehlive v danem oboru rozezna plevel od dobreho.

Na druhou stranu nehrozi, ze by to slo nejak rozumne monetizovat. Zkuste dotace.

Tady je pomnicek caramby:
Caramba! - Hlavní strana