logo
19.01.2021 16:45
1
Zdravím,

provozuji web, kde mají studenti možnost ohodnotit školu.

Dnes se mi z jedné školy ozvali, že zveřejněné recenze vůči škole nejsou vhodné, jsou urážlivé a nepravdivé a dožadují se smazání celého profilu školy, že neprávem zkreslují situaci ve škole.

https://hodnoceni-skol.cz/obchodni-a...ikova-recenze/

Smazal jsem vulgární recenze + recenze, které byly napsány v podobný čas, takže je mohl psát 1 člověk pod různými jmény. Také cenzuroval jména učitelů. Jenže jim to nestačilo.

Úplně se mi nechce nic mazat, protože pak přeci jen bych rád zachoval nějakou svobodu vlastního názoru a nerad bych skončil jak za socialismu, kdy by se měli zveřejňovat jen vychvalující informace.

Otázka je k tomu, jaký mají právní nárok, abych je smazal? Samozřejmě když mi doloží, že cokoliv není pravda, tak to smažu, nepravdivé recenze také určitě nechci. Už se mi stalo jinde, že mi psal student s prosbou o smazání, že na něj ve škole vedení zakleklo a donutilo ho zařídit smazání, ale škola mi ještě nepsala.

Díky
19.01.2021 16:55
2
existuje sloboda prejavu, preto nič nemazať, ak nejde celkom zjavne o protiprávny obsah (napr. ohováranie, atď.)... navyše ide o verejnú školu, zriadenú hlavným mestom Praha a preto musí zniesť od daňových poplatníkov aj kritiku. Pokiaľ si myslia, že ich práva sú dotknuté, môžu sa obrátiť na súd.
19.01.2021 17:06
3
Mě tam chybí podmínky pro používání webu, kde bys měl nastínit nějaké pravidla pro recenze a možnost vyjádření školy. Donutit tě může samozřejmě až soud.
19.01.2021 19:28
4
svoboda projevu je ale vůči státu a omezování názorů z jeho strany, neřiká, že můžeš kdykoliv říkat cokoliv o komkoliv. Z pohledu práva za zveřejnění informací neseš plnou odpovědnost a nedá se jí jednoduše zřeknout a přenést na uživatele (viz třeba i sociální sítě). Škola se může u soudu (či mimosoudně) domáhat náhrady za poškozování uváděním nepravdivých informací, z tvé strany bys měl udělat maximum pro to, abys věděl, kdo dané informace zveřejnil, jestli jsou pravdivé. Měl bys samozřejmě zamezit zveřejňování jakýchkoliv osobní údajů (jména učitelů).
19.01.2021 19:51
5
zodpovednosť prevádzkovateľa webu za obsah tvorený tretími stranami začína až vtedy, ak vie, že ide o protiprávny obsah a nechá ho na webe... škola ale neuviedla nič konkrétne a dožadovať sa plošného zmazania komentárov a dokonca profilu inštitúcie ktorá je platená z verejných zdrojov, nie je na mieste...