logo
11.01.2021 05:50
1
Zdravím vás všechny,

rád bych trochu sjednotil nepořádek (možná bordel) ve svých poznámkách a tak sháním nějakou tu inspiraci.

Zrovna teď na začátku roku koukám na své seznamy narozenin a jiných výročí. Zatím to mám v papíru a dosud mi to docela vyhovuje. Píšu teda každé narozeniny příbuzného nebo přátel na dvě místa:
1) každého zapíšu do kalendáře (ten kalendář už je dvacet let starý, to ničemu nevadí)
2) každého zapíšu do druhé části (tu ale nemám tříděnou podle abecedy, ale podle skupin, např. jako rodina/práce/apod... asi 20 skupin)

Uvažoval jsem přidat si tam i to abecední třídění - přibylo by mi třetí zapisování, ale zase o něco lepší vyhledávání. (plus příp. nějak ješttě oddělit důležitější termíny od ostatních)

Ale uvažuji, že bych to celé převedl do PC.

A rád bych měl možnost to nějak inteligentně vytisknout.

Ideální by bylo používat vytištěnou variantu, do ní si průběžně zaznamenávat přírůstky, jednou za dva roky je pak připsat do té varianty v PC a vytisknout znovu celou novou verzi.
A to buď jako normální A4. (nebo ještě lépe jako sešitek velikosti třeba 10x21 nebo podobné fajn velikosti)

Vést to jen v PC jsem zatím neplánoval - papír mi docela vyhovuje a zatím jsem si nezvykl plánovat osobní věci pomocí PC. Navíc, v PC mám v Outlooku firemní kalendář a vůbec mám v PC firemní věci a tak bych to osobní musel mít nějak hezky oddělené (a to nevím vůbec jak??)

Mohl bych to zkusit nějak sešoupat a nastavit pomoci Calc n. Excel. Nebo bych si moch uplácat(naprogamovat) nějakou aplikaci (ale vyrábět ji s tím, že ji nebude nikdo jiný používat jenom já se mi nechce)


Podobně bych se rád vypořádal i s různými dalšími poznámkami a seznamy úkolů a dalších věcí, ve kterých mám mírně nepřehledno


Tak pokud byste měl někdo nějakou zkušenost nebo nějaký nápad přímo k seznamu narozenin/výročí nebo obecně k vedení osobních informací a úkolů, bude to fajn.

Co se právě děje na Webtrhu?

11.01.2021 08:55
2
Tak za sebe zrovna na narozeniny jsem si vytvořil samostatný kalendář v google kalendáři a zadal tam každé narozeniny s tím že jsem si dal vždy upozornění několik dní dopředu. A ještě k tomu dal opakování každý rok a nemusím to pokaždé řešit. A upozornění mi vyskočí na mobilu + to přijde i jako email.
13.01.2021 12:13
3
Původně odeslal MatesM
Tak za sebe zrovna na narozeniny jsem si vytvořil samostatný kalendář v google kalendáři a zadal tam každé narozeniny s tím že jsem si dal vždy upozornění několik dní dopředu. A ještě k tomu dal opakování každý rok a nemusím to pokaždé řešit. A upozornění mi vyskočí na mobilu + to přijde i jako email.
Jak to seřadím podle jména?

Jak najdu konkrétního člověka? (napsal jsem jeho jméno do názvu připomínky, ale search nic nenajde)
14.01.2021 17:17
4
Tak řazení nevím jak tam udělat ale když mám ty události pojmenované jako "Jméno Příjmení narozeniny". Potom mi stačí jenom v tom kalendáři dát hledat "narozeniny" a najde mi to všechny. Anebo tedy i dle toho jména a příjmení mi to najde. Maximálně si potom v tom hledání dát omezení na jeden rok ať tam nejsou zbytečně všechny záznamy.
Pivo Sněžka

Malý dar z Krkonoš

Pecký Pivovar vám přeje klidné prožití Vánočních svátků - jako malou pozornost si dovolujeme nabídnout všem uživatelům slevu 10% na nákup dárkové krabice "Na vrcholu".