logo
03.01.2021 16:39
1
Jako identifikovaná osoba, když jsem poskytl službu před rokem 2021 do UK tak jsem vystavoval fakturu jako daňový doklad (reverse charge) a podal souhrnné hlášení. Chápu správně že od tohohle roku už mám fakturovat bez daně a žádné souhrnné hlášení už se nepodává stejně jako kdybych fakturoval třeba do Ameriky?

Co se právě děje na Webtrhu?

03.01.2021 18:16
2
To ví asi jen bůh.
03.01.2021 21:10
3
No na tohle jsem taky zvědav
03.01.2021 21:14
4
na portálu gov britské vlády je k tomu nějaký návod včetně prodejů přes ebay a Amazon.
03.01.2021 22:17
5
Já našel jen toto: https://www.daneprolidi.cz/aktualita...1--2021-ak.htm

Je tam napsané:
"Pokud po skončení přechodného období bude osoba povinná k dani usazená ve Spojeném království poskytovat osobě povinné k dani usazené v ČR službu spadající do působnosti § 9 odst. 1 zákona o DPH, je místo plnění v ČR jakožto v místě, kde má příjemce předmětné služby sídlo nebo provozovnu. Příjemci služby (plátci nebo identifikované osobě) vzniká povinnost přiznat daň dle § 108 odst. 3 písm. a) zákona o DPH. Naopak při poskytnutí takového typu služby osobou povinnou k dani z ČR osobě povinné k dani ze Spojeného království se místo plnění bude nacházet mimo ČR a bude tak nutno postupovat podle právních předpisů platných ve Spojeném království. Poskytovateli služeb (plátci nebo identifikované osobě) přitom vznikne naposledy povinnost vykázat poskytnutí služby do Spojeného království v souhrnném hlášení, pokud byla tato služba poskytnuta v roce 2020 [10], tj. v podmínkách ČR bude podáno souhrnné hlášení v zákonné lhůtě (do 25. ledna 2021). Pro služby poskytnuté do Spojeného království od 1. 1. 2021 již neplatí povinnost podat souhrnné hlášení."

z toho usuzuji, že je to nově tak jak jsem psal při založení diskuze ale jistý si tím nejsem.
03.01.2021 22:33
6
Ano, fakturaci do UK řešíš nově jako do země mimo EU, tedy se na nějaký VAT můžeš vys... :)
04.01.2021 20:29
7
Ja jen, ze treba kdyz tam budeme vyvazet zbozi naopak musime byt prihlaseni k platcovstvi DPH v UK...

https://blog.pwc.cz/pwc_ceska_republ...edna-2021.html
04.01.2021 21:10
8
Původně odeslal Michal Kubíček
Ja jen, ze treba kdyz tam budeme vyvazet zbozi naopak musime byt prihlaseni k platcovstvi DPH v UK...

https://blog.pwc.cz/pwc_ceska_republ...edna-2021.html
jj zboží ano, ale dotaz byl na službu, a tam VAT odpadá.
04.01.2021 23:00
9
Super, dík za ujištění :)
23.01.2021 15:45
10
Tady se jen zeptám... Je to tedy faktura do třetí země s 0% DPH...
Tedy jakožto plátce v přiznání k DPH toto uvedu na řádku 26?
= (Ostatní uskutečněná plnění s nárokem na odpočet daně (např. § 24a, § 67, § 68, § 69, § 70, § 89, § 90, § 92))

Případně děkuji za ujištění...