logo
14.12.2020 18:57
1
Zdravím, řeším nějaký nákup serverů a nedaří se mi najít nějakého zajímavého dodavatele HW pro servery 1U / 2U. Nikde jsem nenašel, že by byly prodávány samostatné 1U case pro vlastní HW.
Neznáte nějakého dodavatele, kde se dají zakoupit samotné case 1U nebo 2U a například zdroj? Klidně i nějaké použity. Na bazoši jsem občas něco koupil, ale potřebuji toho víc.
Děkuji

Co se právě děje na Webtrhu?

14.12.2020 19:46
2
pokud chceš nové, přes české HPE nebo DELL ti neženu cokoliv i po 1 ks, ale stojí to raketu.

Jestli ti stačí použité, mohu doporučit https://www.czech-server.cz, ale jsou to repasy, takže starší verze, vyšší spotřeba, občas si narovnat nebo vyměnit větrák, občas ohnuté pacičky, ale většinou jsou bez problémů.
15.12.2020 06:46
3
Například Supermicro vyrábí samostatné case a samostatné komponenty, navíc je cenově příznivé. Mimochodem jejich desky nemají špatný IPMa. Pokud chceš fakt spolehlivé železo, kup Dell se zárukou. V malém množství stojí raketu, ale pokud vybavuješ rack, ozvi se, umím za zajímavou cenu.
15.12.2020 09:06
4
zatím jsem nenašel rozdíl ve spolehlivosti mezi HPE (zejména proliant a apollo) a Dellem (powerEdge) a jsou srovnatelní. Bez kontaktu na obchodníka a dostatečně velkou zakázkou nekoupíš od nich napřímo nic a musíš to vzít přes třetí stranu. Pokud chceš koupit jednotlivé komponenty, tak se vždy cukají, je to většinou bez služeb a na tvoje riziko, raději přemlouvám zákazníky ať si to nechají celé sestavit, otestovat a dovést.

Supermicro nakupuji od mironetu nebo suntechu. Jsou kupodivu poměrně rovnocení, ale je to HW bez služeb, takže žádné NBD, žádné skartování disků při reklamaci, žádná podpora při nekompatibilitě, šifrovat umí jen ten nejdražší raid řadič atd. Většinou končí v kancelářích jako lokální servery
15.12.2020 17:42
5
Většinu kupuju na ebay. Když jsem kupoval poslední supermicro u Abacusu, tak už mi nechtěli prodat samostatnou case s deskou (CPU jsem koupil levně na ebay). Výrobce se tomu brání. Ještě je klika, že na jejich deskách fungujou všechny disky i ramky. Na větší množství to chce najít někoho lokálního.