logo
26.11.2020 14:32
1
Ahoj všem!

Potřeboval bych prosím poradit jak vyřešit tento problém, protože chybová hláška z konzole Google Chrome nedává smysl.

Pokud na stránce https://www.gta-multiplayer.cz/cz/downloads/ kliknete na tlačítko "Stáhnout" u položky "San Andreas Multiplayer" pro verzi "0.3.DL R1", je to tedy 4. tlačítko v tabulce, stahování v Google Chrome neproběhne. Jediné řešení pro uživatele je otevřít odkaz v jiné záložce. Tento problém nastává proto, že Google Chrome blokuje od nové verze odkazy na ZIP soubory, které jsou odkazovány přes HTTP, pokud byl celý web načten přes HTTPS. V dalších budoucích verzích budou podobně blokovány odkazy na PDF soubory a obrázky.

Pokud ale rozkliknu výpis z konzole Google Chrome, ukáže se následující chyba:
Mixed Content: The site at 'https://www.gta-multiplayer.cz/' was loaded over a secure connection, but the file at 'https://www.gta-multiplayer.cz/downloads/sa-mp-0.3.DL-R1-install.zip' was redirected through an insecure connection. This file should be served over HTTPS. This download has been blocked. See https://blog.chromium.org/2020/02/pr...-insecure.html for more details.
Jak je tedy vidět, ten odkaz na soubor je přes HTTPS - https://www.gta-multiplayer.cz/downl...R1-install.zip. Proto moc nerozumím výtce Googlu, že soubor by měl být posílán přes HTTPS.

Setkal se někdo s tímto problémem? Jak to prosím případně řešit? Předem děkuji všem za pomoc.

Co se právě děje na Webtrhu?

26.11.2020 15:13
2
Je to jednouché je tam 301 na www bez https. Takže opraviť redirecty a bude fungovať.
27.11.2020 11:37
3
Ah, děkuji za radu, přesměrování jsem si nevšiml. Nastavení přesměrování na HTTPS pomohlo vyřešit problém.