logo
25.11.2020 18:47
1
Zdravíčko,

napadá Vás způsob, jak získat buď seznam, nebo spíše individuální seznam telefonních čísel (jak mobilních, tak pevné linky), které jsou veřejně dostupné? Využívám 1188.cz, ale zde je seznam evidentně omezený, stejně tak i hledání (5x), čísla nechci a nevyužiji k marketingovému účelu.
26.11.2020 13:52
2
Databox
27.11.2020 12:29
3
Tam jsou ale jen firmy...
27.11.2020 14:36
4
Tak předně je to otázka, na co tak životně důležitého to chcete, že se po tom vůbec sháníte?

Pokud hledáte pár desítek čísel (hledání spolužáků, rodokmenu a podobné věci), tak snad nepotřebujete databázi všech lidí s telefonem v ČR, ne?

I výzkum trhu je marketing. Nevidím žádný důvod, který byste mohl mít a přitom by by nijak nesouvisel ani s marketingem ani s vědeckým výzkumem...

Osobně tedy nevidím jediný důvod, proč bych měl chtít, aby někdo měl databázi s i mým číslem ...

Dále je otázka, jakým způsobem potřebujete čísla používat. Pokud se na ně bude volat, tak předpokládám, že je jednodušší to celé zadat, ne? Než si shánět čísla a pak si shánět obvolávání.

Jinak zpět k původnímu dotazu:
zkoušel jste se informovat u vydavatelů telefonních seznamů a u operátorů? Třeba něco nabízejí, co by Vám pomohlo. Kdybych měl trochu víc času, tak tam teď ze zvědavosti jdu zavolat, protože by mne to zajímalo - ani nevím, jestli ještě existuje nějaký papírový seznam nebo v kterém roce to přestali vydávat.
Pokud se tam něco dozvíte, podělte se.

Samozřejmě existují způsoby, jak se k více či méně aktuálním (či kompletním) datům dostat (ke každým datům se dá dostat - když nebudu vymýšlet ty více nelegální způsoby, tak třeba vzít bílé stránky a nechat to nějakého brigádníka naskenovat ;-) ).

Samozřejmě je to otázka nákladů. Ale databázi několika milionů čísel snad nečekáte, že dostanete zadarmo, ne?