logo
25.11.2020 07:48
1
Dobrý deň,

mám na fb založenú stránku k webu, zatiaľ som pridal len tri príspevky, z ktorých som dal 2 za pár eur propagovať. Problém nastal ten, že netuším z akého dôvodu mi zablokovali celý propagačný účet na fb, takže teraz nemôžem vôbec nič propagovať. Poslali mi email, v ktorom písali, že som porušil pravidlá inzercie na facebooku no nenapísali konkrétne ktoré. V príspevkoch nebolo absolútne nič čo by bolo pohoršujúce, zakázané alebo 18+.

Email, ktorý mi poslali:

Your ad account was disabled for not complying with the following policies:

Facebook Advertising Policies - all ads promoting products and services, as well as Page post content that is boosted, are required to comply with our Policies in order to create a safe environment for people on our platform. Please read through our Policies for more details including examples of do's and don'ts.

Vie mi niekto poradiť ako postupovať ďalej alebo máte s tým niekto skúsenosti prípadne ste sa s týmto niekedy stretli?

Ďakujem

Co se právě děje na Webtrhu?

25.11.2020 07:50
2
Mně třeba blokli účet na 14 dnů a omylem. Nebylo tam vůbec nic špatného. Koukal jsem na Odvolat se a pak jsem čekal. Možná chyba algoritmu.

Jakou službu jsi konkrétně propagoval?

Jinak doporučuji nepropagovat konkrétní příspěvky, co jsou na FB stránce, ale vytvořit čistě reklamní přes Business manager.
25.11.2020 12:30
3
Je zapotřebí si uvědomit, že FB vadí spousta věcí, které nedostatečně zasvěceného člověka prostě nemusí napadnout. Např. výrazy typu "sex" či "penis" v titulcích. Je úplně jedno, jaké jsou u toho fotky, stačí jen ta slova (mimochodem, když jsme u fotek, tak problémy můžete mít klidně i kvůli snímku sochy - to většinu lidí taky nenapadne). Pokud tedy chcete radu, tak je vždy hodnější být konkrétní a uvést o jaké přesně příspěvky se jednalo.
25.11.2020 12:57
4
Je to táto fb stránka: https://www.facebook.com/sevensmagazin
25.11.2020 17:50
5
Mmm. Napadá mě asi jen jedna věc a to URL přítomné přímo v doprovodném textu příspěvku. Takhle jsme to nikdy nedělali, vždy URL po načtení náhledové fotografie + titulku článku mažeme.
25.11.2020 18:00
6
1) zvykejte si, FB háže často kostkou a ničeho se nedovoláte

2) ten článek na tu affil stránku o vitamínech mi přišla na 1 pohled hned nebezpečná. Je vidět že jste zásady pro reklamu neviděl ani z rychlíku :)
25.11.2020 22:04
7
dkoudela: ale tak na té FB stránce se to tváří jako normální článek. Já třeba vůbec nevěděl, že tam v něm má i nějaké affil odkazy, protože původně jsem se díval jen na tu FB stránku a na nic jsem neklikal. S affil odkazy ale osobně nepracuji vůbec (ani v článcích, ani přímo na FB), takže nemohu posoudit jak velký to může/nemůže být problém.
25.11.2020 22:56
8
Problém to může být pokud jde o zdravotnictví, propagaci doplňků a tak dále. Tam jsou pravidla dost přísná.
26.11.2020 07:54
9
Tomáš Maňhal: nevím, já v případě propagace příspěvků (což není totéž jako FB reklama) a vitamínů (ne třeba anabolik) bych hledal toho zakopaného psa spíš někde trochu jinde. Např. pravidla jasně říkají, že URL v propagovaném příspěvku nesmí obsahovat ID Facebook kliknutí.
Pivo Sněžka

Malý dar z Krkonoš

Pecký Pivovar vám přeje klidné prožití Vánočních svátků - jako malou pozornost si dovolujeme nabídnout všem uživatelům slevu 10% na nákup dárkové krabice "Na vrcholu".