logo
24.11.2020 17:56
1
Ahoj,
jsem zaměstnanec, kde si vydělám nějaké lepší peníze. Rád bych ale zkusil konečně eshop, který jsem vždy chtěl. Vím co chci prodávat, vím jak to chci prodávat. Rád bych ale zjistil marže, zda to vůbec má cenu.
Oslovil jsem emailem několik firem, které mají na starost distribuci zde v ČR a napsal jim ohledně spolupráce. Odepsala mi jen jedna firma, její požadavek na kamennou pobočku momentálně nedokážu splnit.
A tak se ptám.. jak nejlépe oslovit dodavatele, když ještě nemám ani eshop, aby mi vůbec odpověděl a já mu nemusel přitom lhát, že budu měsíčně objednávat za kotel peněz? 
IČ mám
Sortiment: nože, svítilny apod.
Díky
25.11.2020 21:04
2
Pokud ti neodpoví na mail ani telefon, tak nijak. Malé ryby, které jim přinesou zisk v pár tisících měsíčně je nezajímají. Někteří výrobci/výhradní distributoři mají často i specifické požadavky. Lhát nemá smysl.
29.11.2020 16:36
3
Kdyby byly veletrhy, tak zcela určitě na nich, je to z očí do očí. A nejlépe oslovit přímo výrobce, ten to potom národnímu distributorovi předá. Tyto poptávky emailem a telefonicky jsou většinou k ničemu akorát ztráta času pro ně, jelikož z takových poptávek z 99,9% nic není.

Jinak pokud se rovnou přiznáš, že chceš teprve začít je ta nejméně vhodná strategie. Především je třeba něco za sebou mít. Úplně jinak zní mám eshop/prodejnu s nožířským zbožím a chtěl bych prodávat i vaši značku.
01.12.2020 10:39
4
Mat eshop je podla mna uplna pakaren, samozrejme, ze dodavatelia na teba kaslu, vela krat sami vobec nevedia riesit veci co sa tyka elektornickeho obchodovania nemaju ani sajn, skripty, popis, fotky ...., ako spomenul kolega vyssie, pokial im nerobis min. slusny obrat niesi nejako pre nich zaujimavy, skor tipek co ich bude otravovat a nieco potrebovat koli 10 euram. Podobne skusenosti mam aj ja, eshopy robim viac ako 20 rokov. Druha vec je marza a provizia, tie su vela krat tak male, ze sa ti naozaj neopalti ani predavat. Nez by som nieco zacal robit, velmi dobre by som si urobil prieskum trhu.
Pivo Sněžka

Malý dar z Krkonoš

Pecký Pivovar vám přeje klidné prožití Vánočních svátků - jako malou pozornost si dovolujeme nabídnout všem uživatelům slevu 10% na nákup dárkové krabice "Na vrcholu".