logo
23.11.2020 21:38
1
Prosím o radu, mám rozběhnutý cz web na cz doméně pouze pro české uživatele a chci stejný web spustit na slovensku pouze pro slovenské uživatele.

a) mohu vzít hotovou aplikaci, která běží, vymazat db, přeložit a spustit na sk doméně, případně hostingu (to jsem předpokládal)
b) upravit hotovou aplikaci tak, aby pracovala s mutacemi, tedy jedna aplikace pro vše

Zajímají mě výhody a nevýhody, resp. které řešení je lepší. Připadá mi výhodnější a), protože mohu mít weby na různých serverech (geograficky), případně kdykoliv jeden z webů prodat a nechat si jen jeden. Chápu ale, že každé rozšíření aplikace bude násobkem počtu webů.

Jak se toto řeší prosím?

Co se právě děje na Webtrhu?

23.11.2020 21:52
2
Snad všechny české firmy, které zažily podobnou expanzi a mluví o tom veřejně (Rohlík, Heuréka, Shoptet, ...) říkají, že mají část centralizovanou a část duplikáty - a řeší, jak se těch duplikátů co nejvíc zbavit ve prospěch centralizace.
23.11.2020 22:27
3
Rozhodoval bych se ekonomicky podle nákladů, pokud tě doplnění aplikace o vícejazyčný provoz nebude nic stát (kromě překladů), je asi zbytečné dělat kopii, pokud tě to bude stát desítky tisíc na její úpravu a otestování, udělal bych kopii. Kopie může být flexibilnější v případě lokálních úprav (dopravci, platební brány), umožní ti lépe sledovat náklady na provoz, umožní ti lépe skontrolovat, že je vše přeložené a nebudou nastávat situace, kdy některé věci je těžké přeložit (chybové stránky, emaily), na druhou stranu každou úpravu musíš dělat vícekrát.

Někteří dopředu plánují prodej takových projektů, pak je lepší, když to běží samostatně.
Pivo Sněžka

Malý dar z Krkonoš

Pecký Pivovar vám přeje klidné prožití Vánočních svátků - jako malou pozornost si dovolujeme nabídnout všem uživatelům slevu 10% na nákup dárkové krabice "Na vrcholu".