logo
22.11.2020 11:51
1
Zdravím, má tady někdo podvědomí o tom, jak se postupuje, pokud člověk chce importovat potraviny mimo EU do ČR a zde je prodávat? 

Jde mi o dva případy:
a) Koupená potravina od "oficiálního" dodavatele, tzn. s nějakým obalem a složením a pravděpodobně povolením tuto potravinu prodávat v dané zemi
b) Koupená potravina někde u domácího producenta, který žádnou záštitu nemá

Předpokládám správně, že u obou případů je nutné v EU provést nějaký laboratorní rozbor pro získání certifikace potravinářsky bezpečného výrobku? Kolik takové certifikáty/rozbory stojí, nevíte? Nebo jak se zkrátka obecně v takových věcech postupuje - bude někdo tak hodný, aby poradil?

Co se právě děje na Webtrhu?

22.11.2020 13:16
2
Ada) nic takového neexistuje, leda podvodník, kromě výjimek u určitých druhů
Adb) veškeré informace najdeš na stránkách Ministerstva zemědělství, Státní zemědělská a potravinářská inspekce, Veterinární správy, záleží na druhu potravin.

Obecně se postupuje tak, že se hledá někdo, kdo tomu rozumí a on za úplatu s problematikou seznámí a nebo potřebné vyřídí. A nebo si najdu informace třeba zde https://www.szpi.gov.cz/clanek/dovoz...tich-zemi.aspx

Určitě bych se nepouštěl do takového podnikání na základě informací z IT fora.
Pivo Sněžka

Malý dar z Krkonoš

Pecký Pivovar vám přeje klidné prožití Vánočních svátků - jako malou pozornost si dovolujeme nabídnout všem uživatelům slevu 10% na nákup dárkové krabice "Na vrcholu".