10.11.2020 19:05
1
Hello,

díky za info ohledně sw.

A nějaké hinty k HW?

Především ke kameře - používáte to, co je prodáváno jako "webkamera"?

Nebo používáte něco kloudného a kvalitního?

Řešíte i další věci?

- mikrofon
- pozadí
- světla
- jejich barvu
- odhlučnění
- atp.?

Zaujal mne následující článek.
How to make video calls almost as good as face-to-face | benkuhn.net
Prdíte na takové věci?
Řešíte to?
Nebo máte mnohem lepší řešení?

Dík moc! Moc! Mocmoc ;-)
10.11.2020 19:11
2
Místo "webkamery" si najdi nějakou zrcadlovku. Používaj je často i klasičtí streameři. Jinak na světla a další věci by ti mohlo pomoci tohle studio tour od Standy, mě zaujalo dost. https://www.youtube.com/watch?v=mpJN...nel=STANDASHOW ukáže techniku, jak to má nastavený a hlavně proč.
10.11.2020 19:27
3
jedine takhle
10.11.2020 21:46
4
všechny webkamery mají strašně široký objektiv, člověk pak vypadá dost divně, umístění na vrchu monitoru je dost nízko a záběr z podhledu je vždy problematický.

Používám velký foťák, má režim jako webkamera přes usb, takže nemusím laborovat s žádným extra programem, mám k němu světelný objektiv 50mm kousek za a nad monitorem, pozadí má výrazný bokeh, takže nemusím řešit SW výměnu a overlay vrstvu. Mikrofon mám prostorový pod foťákem, samozřejmě externí. Stůl mám v rohu a na zdi jsem dal zvukovou izolaci z hornbachu (není pak takové echo a ozvěna). Osvětlení mám klasické trvalé led ze dvou stran na stativu (někteří používají kruhové na objektiv, ale zbytečně mě to moc oslňuje a mám malé zorničky), teplotu mám 3k, ale na ní moc nezáleží, na foťáku nastavím jakoukoliv.

Řeším teď školení jen online.

Fotím, takže používám svoji foto výbavu a nemusel jsem nic extra kupovat. Neporadím, jestli lze se stejným výsledkem mít i nějaké levnější vybavení, nemám s tím zkušenosti.
11.11.2020 16:26
5

Hlavní je mít kvalitní zvuk, takže si musíš koupit mikrofon. Pokud ti stačí, že budeš mluvit sám, tak dynamický (bere méně bordelu místnosti) jako například Rode PodMic nebo Procaster a k tomu zvukou kartu. Webkameru spíše dražší kolem 2500, ale může tak fungovat i telefon. Důležité je mít světlo (v přítmí bude vypadat špatně vše).