logo
09.11.2020 16:10
1
Zdravím Webtržníky,

pro svůj budoucí projekt hledám možnost dílny. Když vidím ty nájmy nebo nemyslné ceny garáží, uvažuji i směrem toho koupit malý pozemek a tam si to všecko svépomocí postavit. Nicméně plavu v tom, jestli je vůbec možné nakoupit pozemek v nějaká části o minimální výměře. Pokud ano, má někdo tip kde?

Díky

Co se právě děje na Webtrhu?

09.11.2020 16:42
2
Napadá mě pronájem nějaké zahrady v zahrádkářských koloniích? Případně odkup? Jestli máš něco takovýho v okolí. Tam si pak lidi staví tyhle kutilský kutlochy a nebo malý chatky na posezení.
09.11.2020 17:04
3
Obcas mesto nebo statni sprava pronajima nevyuzite budovy nebo volne prostory k podnikani za neuveritelne penize, stejne tak i moznost pronajmu pozemku na 1 az 15 let s opci na dalsich X let. Informuj se na magistrate.

Kolega takto pronajimal si kancelar za 1/5 cenu oproti standardni cene pronajmu kancelari ve meste, vcetne energii (elektrina, voda, topeni) s recepci. Rok 2015 - 2018.
09.11.2020 19:24
4
Stačí opustit město a vyjet třeba deset kiláků na vesnici, nejlépe mimo hlavní silniční tahy.
09.11.2020 20:16
5
Zahrádkářská kolonie bude asi pasé, obvykle tam nemají přípojku elektřiny. Na vesnici by neměl být problém sehnat menší pozemek, nicméně pokud na pozemku ještě nic nestojí, budeš muset řešit minimálně ohlášku v souladu s územním plánem (něco jiného je stavba boudy u RD). Tedy pokud to má být oficiálně...

A zasíťovaný pozemek stejně asi nekoupíš za pár kaček...ideální by bylo přifařit se k někomu na pozemek a dlouhodobě si u něj pronajmout boudu s přístupem z cesty, s el. se připojit na RD a hotovo. Ale to asi těžko najdeš..
09.11.2020 22:14
6
Tolik nevyužívaných malých prodejen je na vesnicích...
09.11.2020 22:52
7
Jeste se pripojim. Mate tucha jak je to s koupi orne pudy a vyjmuti casti pod nejakou stavbu pro bydleni?
09.11.2020 22:59
8
Staci podat zadost na obecni urad. A ten ti muze rict ne.

Žádost by měly obsahovat kromě údajů o vlastníkovi, jako je jméno, bydliště, datum narození a podobně, také důvod vynětí ze ZPF, dobu odnětí, požadovanou výměru a vyhodnocení předpokládaných důsledků. K vyplněnému formuláři musíte pak přiložit výpis z katastru nemovitostí s snímek z pozemkové mapy katastru nemovitostí s vyznačeným konkrétním pozemkem (případně více pozemky).

Dále je nutné doložit výpočet finančního odvodu a technickou dokumentaci. Technická dokumentace musí obsahovat informace o výsledcích pedologického výzkumu, přesné údaje o závlahách, odovodnění a protierozních opatřeních. Dále pak zajreslené hranice s vyznačenýmy bonitovaně půdně ekologickými jednotkami a jejich třídami ochrany.
09.11.2020 23:05
9
Tuto teorii jsem samozrejme cetl, zajima me prave praxe, realna.
03.12.2020 00:57
10
Hele tak to jdi raději do nájmu... Pokud koupíš pozemek, tak je to vždy na povolení. Pokud na pozemku stavba nestojí, je pak třeba. Pak připojení k sítím, elektrika - na dílnu ti asi 16A nebude stačit, takže 25A+ (ale záleží samozřejmě jakou dílnu, cukráři asi 3f hoblík nepotřebují ;) ) - požádat si, zaplatit, postavit budku a čekat (dnes klidně rok, dle lokality). Stejné s vodu, kanalizací, plynem. I na stavbu svépomocí pak musíš mít projekt - stavba, elektro, topení, voda, hasiči... Nepočítám razítka od telca, elektriky, plynu, zelených, sousedů, sousedů sousedů, místní drbny a navíc podplatit 5 úředníků. Jestli dílna, bude to mít nejspíš nároky na bozp, evakuační plán, hygienu, takže taky projekty. Pak když postavíš tak celé zrevidovat... No, hele když zítra koupíš,za měsíc je to tvoje, tak nejdříve za rok, spíše dva kopneš do země, za další s trochou štěstí kolauduješ u stavby svépomocí. Jo a to jsem zapomněl že ten pozemek musí mít územní plán na tvoji stavbu a nestát v záplavovém území, ochranném pásmu, chko, nebo v historickém jádru (jo i to je možné)! o a nakonec možná ztroskotáš na tom, že jeden z těch článků řekne jednoduše ne a jsi v pr.... . A když se super zadaří a veškerou schvalovačkou projdeš, tak asi budeš vykupovat z půdního fondu, což taky pár týdnů a tisícovek sežere. Aneb - stavte v čechách, je to fakt easy, přehledné a pro lidi! :/
Pivo Sněžka

Malý dar z Krkonoš

Pecký Pivovar vám přeje klidné prožití Vánočních svátků - jako malou pozornost si dovolujeme nabídnout všem uživatelům slevu 10% na nákup dárkové krabice "Na vrcholu".