logo
29.10.2020 18:00
1
Dobrý den, obracím se na vás s dotazem nebo spíš bych rád slyšel něčí názor. Už nějakou dobu se věnuji sítím. Nějakou dobu jsem pracoval pro poskytovatele internetu, na systému Cisco. Teď pracuji jinde, a jen občas nastavuji routery a ne úplně do hloubky, spíš jen VPN nějaké základní podmínky ve firewall a takové. Momentálně pracuji s Mikrotikem. Moje otázka zní, zda mám nějak hlouběji proniknout do nastavování routerů, hlavně po stránce bezpečnosti, jestli někdo tyto služby využije i od ne úplného profesionála a hlavně samostatného člověka. Momentálně mě přijde, že bych musel změnit zaměstnání abych se dostal k něčemu novému, protože nikdo neshání rady, pomoc s nastavením, zabezpečením sítě nebo nastavení VPN od samostatného člověka. O systému Mikrotik se budu i nadále učit, tak i tak, ale jen mi šlo o to, jestli je někde možnost tyto zkušenosti využít, kromě zaměstnání.
Děkuji za jakékoliv tipy.

Co se právě děje na Webtrhu?

30.10.2020 13:15
2
záleží kam se chceš specializovat, sítě se strašně blbě studují a dělají doma. Svého času jsem si z ebay nakoupil spousty mellanoxů a učil jsem se je doma, bylo to peklo. Pokud ti současné zaměstnání neposkytuje dostatek prostoru růst, najdi si nové, síťový administrátor je dnes potřeba všude, pokud půjdeš do nějaké IT firmy, která to dělá jako zakázky, dostaneš se ke spoustě zajímavých věcí.

Využil a poptej si certifikace, např. na Cisco jsou docela drahé a hodí se ti. Mikrotik si můžeš učit doma, to jsou relativně snadné krabičky s porovnání ostatními.
26.12.2020 01:21
3
zkus si stáhnout virtuální sw, nainstaluj server, nakonfiguruj a teoreticky a prakticky si všechno vyzkoušej, nic to nejstojí ... potom doporučím nějaké placené tutoriály s certifikátem
Pivo Sněžka

Malý dar z Krkonoš

Pecký Pivovar vám přeje klidné prožití Vánočních svátků - jako malou pozornost si dovolujeme nabídnout všem uživatelům slevu 10% na nákup dárkové krabice "Na vrcholu".