logo
24.10.2020 16:54
1
Dobrý den,
zajímám mě, jak je pro vás důležité, pokud chcete investovat do dluhopisů, základní kapitál společnosti. Před lety, kdy se mohla firma založit jen s kapitálem min. 200tis. to asi smysl mělo, ale dnes? To, že má firma základní kapitál třeba jen 1Kč přece neznamená, že víc nemají. O potenciálu firmy to nic neříká. Do podniku se musí investovat mnohem víc, aby dobře fungoval. A to, že při založení měl někdo např. 200.000,- Kč přece není záruka, že to má i dnes. Co u vás hraje roli třeba u nových společností, pokud byste měli investovat do jejich dluhopisů?
Děkuji za vaše názory.

Co se právě děje na Webtrhu?

24.10.2020 17:09
2
ak ide o novu spolocnost, co pises ze je tento pripad, tak mna osobne by zaujimali prakticky iba dlhy, majetok a amortizacia. inak povedane, nebudem davat peniaze do nicoho kde dopredu viem ze v najhorsiom pripade o peniaze pridem lebo ak sa firma rozpreda, finalna suma bude nizsia nez co som do firmy dal. samozrejme sa bavime sa o investovani a nie o spekulovani.

ak by sme sa bavili o rozbehnutej firme, tak to sa neda povedat pretoze na tom prakticky stoji komplet cely akciovy trh a nikto ti nepovie preco kupit akcie jednej firmy a nie druhej. o tom to prave je ze je to absolutne individualne rozhodnutie.
24.10.2020 17:15
3
Zakladni kapital je absolutne nic nerikajici vec, do dluhopisu soukromych firem bych nikdy nesel, to jsou vyhozeny penize.
24.10.2020 17:22
4
V Česku do dluhopisů firem investuje jen šílenec. Základ jsou účetní závěrky v plném rozsahu, porovnání aktiv a pasiv a složení pasiv. U nových společností bych do dluhopisu nešel, článků na toto téma je na netu dost. Začínající firma by asi měla zvolit jiné financování.

Osobně kvůli nějakým 5% zhodnocení..., to je už lepší si zajít na ruletu.
25.10.2020 01:31
5
Bohužel, dnes jsou jediné, jakž takž, zajímavé dluhopisy ty státní. Firemní jsou absolutně nezajímavé vzhledem k poměru výnos/riziko. Osobně bych do firemních dluhopisů nešel, není tam žádné pozitivum.