logo
17.10.2020 19:12
1
Zdravím,

můžete mně prosím doporučit nějaký script nebo funkci v excelu?

Potřebuji v excelu přiřadit stejné ceny k produktům, které mají odlišené ceny. Vzniklo to tak, že z důvodu seo se změnily názvy produktů a dodavatelů teď měnily ceny, takže je potřebuji také upravit


Název produktu u dodavatele - Pánské tričko Guess one star modré M

Název v eshopu - Tričko pánské Guess one star ve velikosti M

shoda je v Guess one star.

Když ale hledám v excelu, můžu hledat pouze přesnou shodu? Potřebuji zadat do hledání celý název: Pánské tričko Guess one star modré M a najít shodu v druhé tabulce, kde je název: Tričko pánské Guess one star ve velikosti M.

Jak to udělat? Dá se v excelu najít i částečná shoda? Našel jsem funkci fuzzy lookup, nicméně ta bohužel nefunguje na Mac

Díky za rady

Co se právě děje na Webtrhu?

17.10.2020 20:19
2
Ideální by bylo kdyby produkty měly unikátní identifikátor.
17.10.2020 20:41
3
tohle bude těžké v excelu, nějaké funkce tam jsou, ale tady to vypadá, že potřebuješ klasický fulltext se vším všudy, těch kombinací a vazet tam může být hodně.

Pokud ti dva seznamy můžeš nasdílet, mohu to zkusit prohnat fulltextem a zkusit udělat párové vazby a zjistit jejich hutnost.

Samozřejmě, tohle se řeší použitím identifikátorů, texy se mění, při nejhorším aspoň zachováním původním textů, aby se to dalo párovat.
17.10.2020 22:45
4
Myslím, že je to ešte o kúsok zložitejšie ako píšeš (robili sme to pre potraviny a elektroniku). Problém ti nastane napr. aj v prípade keď jeden dodávateľ predáva len jednu farbu (alebo veľkosť) a tak to tam ani nepíše.

Na excel sa vykašli. Za základ si z textov vyextahruj veci, ktoré vieš, že tam sú dokola (veľkosti, značky, farby). Na tých chceš 100% zhodu (prípadne si urob ešte nejaký prevod na štandardnú podobu, ak to nie zvykom. U nás napr. litre na ml). To jednoznačné ti toho vyrieši obvykle o čosi viac než polovicu. Niečo doriešiš následne a hromada toho tam zostáva, občas to nespáruje ani človek. Napr. notebooky, ktoré sa reálne líšia len tým, že je tam nainštalovaná kravina naviac (a samozrejme majú iné partno).
18.10.2020 15:18
5
Zkuste fuzzy lookup addin https://biportal.cz/excel-fuzzy-look...ani-2-seznamu/
21.10.2020 13:57
6
Mám udělanou aplikaci a párování dvou seznamů pomocí fulltextu.
Bylo to dělané na konkrétní projekt, takže by se to muselo poupravit.
Nicméně to atomaticky páruje shody a pokud neexistuje tak nabízí řádky s nejvyšším počtem shod pro ruční připárování.
Pokud nenajdete řešení tak se ozvěte.  Má to ale smysl jen pokud je záznamů hodně nebo by se to dělalo opakovaně.
Funguje to ale dobře.
26.10.2020 14:34
7
V excelu to lze vyhledat pomocí hvězdiček: "*Guess one star*"

---------- Příspěvek doplněn 26.10.2020 v 14:35 ----------

Např. =SVYHLEDAT("*Guess one star*";A:B;2;0)