logo
17.10.2020 19:12
1
Zdravím,

můžete mně prosím doporučit nějaký script nebo funkci v excelu?

Potřebuji v excelu přiřadit stejné ceny k produktům, které mají odlišené ceny. Vzniklo to tak, že z důvodu seo se změnily názvy produktů a dodavatelů teď měnily ceny, takže je potřebuji také upravit


Název produktu u dodavatele - Pánské tričko Guess one star modré M

Název v eshopu - Tričko pánské Guess one star ve velikosti M

shoda je v Guess one star.

Když ale hledám v excelu, můžu hledat pouze přesnou shodu? Potřebuji zadat do hledání celý název: Pánské tričko Guess one star modré M a najít shodu v druhé tabulce, kde je název: Tričko pánské Guess one star ve velikosti M.

Jak to udělat? Dá se v excelu najít i částečná shoda? Našel jsem funkci fuzzy lookup, nicméně ta bohužel nefunguje na Mac

Díky za rady

Co se právě děje na Webtrhu?

17.10.2020 20:19
2
Ideální by bylo kdyby produkty měly unikátní identifikátor.
17.10.2020 20:41
3
tohle bude těžké v excelu, nějaké funkce tam jsou, ale tady to vypadá, že potřebuješ klasický fulltext se vším všudy, těch kombinací a vazet tam může být hodně.

Pokud ti dva seznamy můžeš nasdílet, mohu to zkusit prohnat fulltextem a zkusit udělat párové vazby a zjistit jejich hutnost.

Samozřejmě, tohle se řeší použitím identifikátorů, texy se mění, při nejhorším aspoň zachováním původním textů, aby se to dalo párovat.
17.10.2020 22:45
4
Myslím, že je to ešte o kúsok zložitejšie ako píšeš (robili sme to pre potraviny a elektroniku). Problém ti nastane napr. aj v prípade keď jeden dodávateľ predáva len jednu farbu (alebo veľkosť) a tak to tam ani nepíše.

Na excel sa vykašli. Za základ si z textov vyextahruj veci, ktoré vieš, že tam sú dokola (veľkosti, značky, farby). Na tých chceš 100% zhodu (prípadne si urob ešte nejaký prevod na štandardnú podobu, ak to nie zvykom. U nás napr. litre na ml). To jednoznačné ti toho vyrieši obvykle o čosi viac než polovicu. Niečo doriešiš následne a hromada toho tam zostáva, občas to nespáruje ani človek. Napr. notebooky, ktoré sa reálne líšia len tým, že je tam nainštalovaná kravina naviac (a samozrejme majú iné partno).
18.10.2020 15:18
5
Zkuste fuzzy lookup addin https://biportal.cz/excel-fuzzy-look...ani-2-seznamu/