logo
16.10.2020 11:45
1
Ahoj,

mám takovej hodně začátečnickej dotaz, třeba mi někdo poradí.
Pracuju na svým projektu, kterej možná časem vyústí v něco smysluplného, ale možná taky ne. Jedná se o mobilní web zapouzdřenej do mobilní appky.
Potřebuju vytvořit jednoduchej design tohoto webu, prozatím takovou první verzi na koleně, která bude sice hnusná, ale bude trochu poznat, o co jde. Tu bych rád udělal co nejlevněji. Následně, pokud by to vypadalo jako smysluplný projekt, bych ten úvodní protodesign nechal levnějším nebo dražším designerem předělat do něčeho koukatelnýho.

Jde mi o tu úvodní fázi. Abych si sám udělal představu o tom, jak zhruba by design mohl vypadat, potřeboval bych ideálně zkouknout nějakou sadu mobilních webů / appek, abych načerpal představu, jak se typický prvky dají řešit - různý menu, vybírací seznamy, přepínače, formuláře a tak dále.

I ten prototyp pak budu muset někomu zadat, ale napřed musím mít představu, jak to bude vypadat. Kde berete inspiraci tak, aby to bylo efektivní, čili aby člověk našel víc těch věcí nějak na jednom místě?
16.10.2020 11:51
2
mobile app design inspiration - Hledat Googlem

Dost bude záležet jak tu aplikaci děláš. Popis ve mě vyvolává pocit, že děláš něco v Cordově, což je klasický html, css, js, co se týče designu.
16.10.2020 16:50
3
Jestli ti dobře rozumím, hledáš ucelený řešení pro mobilní aplikace z pohledu designu, UI komponent. Možností je celá řada, např. Quasar, OnsenUI, Framework7, Ionic, Mint UI, jQuery Mobile a další.
16.10.2020 20:31
4
Ne, nehledám řešení, hledám jen inspiraci, jak by taková appka/mobilní web mohla vypadat. Čili třeba nějakej web, kde člověk najde odkaz na různý mobilní weby nebo tak něco. Prostě nějakej přehled většího množství reálných existujících mobilních webů z hlediska jejich designu.
16.10.2020 20:35
5
Aha, nicméně si nemyslím, že by moje odpověď byla mimo. Můžeš se podívat na jednotlivý prvky - tlačítka, menu, taby, dialogy, inputy, seznamy atd.

Ty cílíš na iOS, že jo? Já mám zkušenosti s Androidem, takže bych se podíval na Google Play na náhledy aplikací podobnýho zaměření.

Předpokládám, že i App Store od Applu umožňuje zobrazit náhled existujících aplikací, tak si jich pár (desítek) prohlídni.
16.10.2020 21:00
6
Diky.
16.10.2020 21:09
7
Ještě tě na něco podstatnýho upozorním. Zatímco na aplikaci pro Android, kterou umístí vývojář na Google Play se nevztahuje moc restrikcí (ikdyž...), může vypadat relativně jakkoli, tak Apple má striktní pravidla, jak může aplikace vypadat a fungovat.

Já s tím zkušenosti nemám (iOS), ale než se do něčeho pustíš, tohle si důkladně zjisti předem.
16.10.2020 21:33
8
Vůbec netuším co chceš :D ale možná https://dribbble.com/shots/recent/mobile