08.10.2020 10:43
1
Dobrý den,

potřeboval bych zajistit vstupní stránku pro wifi. Člověk se v naší restauraci chce připojit k wifi, ale aby ho to připojillo, musí souhlasit s podmínkami na naší vstupní stránce. Jistě jste se s tím každý aspoň jednou setkal.

Zajímalo by mě jak se tomuto nazývá? Případně doporučení kdo by to zvládl udělat, případně někdo z řad tady?

Děkuji
08.10.2020 10:59
2
Myslím, že se tomu říká Guest Wi-Fi. Předchází tomu nastavení routeru (ideálně nějak izolovat od hlavní wifi na které běží interní systémy), pak nějaká splash stránka s uvítáním, podmínkami, nebo klidně i promem. Setkal jsem se i s vyžádáním emailu pro potvrzení přístupu a následně pak v emailu přišlo poděkování za návštěvu. Osobně jsem to ještě nerealizoval. Setkal jsem se s tím jen jako klient.
08.10.2020 11:33
3
Rika se tomu captive portal a musi to podporovat tvuj wifi router. Vetsinou to podporuji enterprise znacky. Nejbliz beznejsim routeru bude asi mikrotik (ale over si to, nejsem si na 100% jist, ze bude vyhovovat tvym portebam), nastaveni bude asi ve vsech pripadech trochu slozitejsi nez na co jsi zvykly u bezneho domaciho routeru.
08.10.2020 11:53
4
ano, captive portal, ale pak každý výrobce to nazývá trochu jinak, např. u mikrotiku to je hotspot. Dokumentace k nastavení je tady https://wiki.mikrotik.com/wiki/Hotspot_server_setup, podporuje to ale pouze statický obsah, pokud chceš něco jako php, potřebuješ bokem nějaký php serveru a nastavit externí hotspot (viz https://wiki.mikrotik.com/wiki/HotSp...nal_login_page).

Vyšší řady linksys routerů to mají docela pěkně vyřešené (řada linksys business) nebo D-link (myslím řada DSR), já často volím ale něco od Cisco, protože s tím mám dlouhodobou zkušenost, poslední dobou jsem také jedno řešení stavěl nad ubiquity.

Levné řešení lze zajistit přes třeba rasberry pi a pokud to router neumí, takhle to outsourcovat, na linuxu to je pak relativně snadné, jednoduchá php appka, hostapd, radius server. Většinou to admin nastaví za pár hodin.

Existují placené nástroje, které mají i přijatelné admistrace, dříve fungoval dobře https://zeroshell.org, ale už je nějaký dobu mrtvý.
08.10.2020 12:31
5
Mikrotik + hotspotsystem.com, zvládne i laik
08.10.2020 13:03
6
Spravujeme to u několika klientů. Z pravidla mají více AP přes CapsMana do centrálního routeru (většinou RB3011), kde běží captive portal. Dá se na něj samozřejmě nasadit i vlastní stránka, nemusíte používat default.
09.10.2020 16:49
7
Mám jeden nevyužitý router od Mikrotik, který jsem za tímto účelem pořizoval. Kdyby byl zájem, tak sz