logo
24.09.2020 15:14
1
Dobrý den.

Již týden se snažím dohledat informace ohledně DPH a identifikované osobě k platbě daně. Bohužel se v tom stále ztrácím. Má situace je taková, že rozjíždím e-shop, sehnal jsem dodavatele zboží z Číny, který je ochotný zasílat mi zboží ze skladu v EU. Předpokládám tedy, že jelikož nejsem plátce DPH, dodá mi dodavatel již proclené zboží včetně DPH. Já jako neplátce tedy DPH ani CLO řešit nebudu a prodejní cena v mém případě bude nákupní cena od dodavatele + marže. A jak je to s identifikovanou osobou? Chápu správně, že do 1 mio obratu nemusím nic řešit? Je to tak, nebo jsem se svou dedukcí úpně mimo? Předem děkuji každému, kdo bude ochotný mě alespoň nasměrovat k nějakým relevantním informacím.

Co se právě děje na Webtrhu?

24.09.2020 15:49
2
1mio je hranice pro povinnost stat se platcem DPH.

Identifikovana osoba budeš při nákupu zbozi s hodnotou nad 326k bez DPH za rok.
Identifikovaná osoba k dani - jakpodnikat.cz

tzn. ano, ze zacatku jen kvuli njakupu zbozi nebudes ani platce ani identifikovana, ale jako eshopar asi budes vyuzivat facebook/google na reklamy, pozor - i tady je povinnost byt identifikovana osoba...

Btw bych nespolehal jen na slovo cinana, ze to zbozi z EU skladu bude proclene a s DPH... Prostě chceš fakturu od firmy s evropským VAT.
24.09.2020 15:56
3
Pokud to není ofiko faktura od firmy registrované k DPH v EU, tak ručitelem za DPH je sám odběratel, to tu máme od roku 2016, stát si to umí zařídit.
Registrace k DPH - Portál POHODA
https://portal.pohoda.cz/dane-ucetni...-zahranicni-f/

---------- Příspěvek doplněn 24.09.2020 v 15:58 ----------

Nákup z EU a odvod DPH - musím se stát plátcem DPH?
24.09.2020 16:58
4
Moc děkuji za cenné informace. VAT tedy ještě vyřeším s dodavatelem a pro jistotu budu počítat s tím, že ho budu muset odvést já. Jak je to ale v tomhle případě se clem? Když Číňan nějakým způsobem dostane zboží do EU skladu aniž by ho proclil, vyplývají z toho pro mě nějaké komplikace?