logo
13.09.2020 20:13
1
Zdravím všechny,
chci založit členskou sekci, chtěla bych se tedy zeptat, jestli někdo má zkušenost s tvorbou členské sekce, popřípadě doporučení platformy či jiné poznatky na co si dát pozor.
Zaujala mě platforma Mioweb, ale nechci zrovna používat jejich platební bránu Fabi. Spíše jsem zastáncem gopay.

Děkuji předem za odpověď.
S pozdravem
Sikmundová
13.09.2020 21:28
2
Mioweb je prakticky len platený, prerobený Wordpress. Buď si nechajte urobiť WP web s členskou sekciou a GoPay na mieru, alebo to pravdepodobne pôjde sprevádzkovať aj na Miowebe, keďže externé WP pluginy sa tam doinštalovať dajú.
14.09.2020 06:39
3
Vyzkoušejte Ghost CMS, mají tam i plugin pro placený obsah.
14.09.2020 14:29
4
FAPI není platební brána. FAPI je je automatický fakturační software, na který si teprve platební bránu napojíte a tou může být klidně GoPay. Pokud to neuděláte, má v sobě alespoň možnost platby převodem na účet, kde pomocí API u FIO banky nebo potvrzovacích mailů dokáže rozpoznat příchozí platbu, vystaví fakturu a spolu s dalším nastavením může přes vás mailing software, třeba SmartEmailing, poslat zákazníkovi přístupové údaje do členské sekce. Něco podobného potřebujete. Jinak si zákazník v noci objedná, vy budete spát a on se bude rozčilovat, že to nefunguje.

Pokud vám FAPI nevyhovuje, umí to (levněji) třeba SimpleShop. A taky si k němu můžete napojit GoPay bránu.

Tolik k metodě placení.

K členské sekci: členské sekce umí i zmíněný simpleshop. Mají plugin do WordPressu, který zamkne určitý obsah, nebo ho dokonce umí pouštět postupně X dní po zaplacení konkrétní článek. Další možností je třeba plugin s2member. K němu už ale budete potřebovat nějaké napojení na fakturační software. Takže nechat si napsat script od programátora. Nebo si vystačit s PayPal.
15.09.2020 00:56
5
Doporučuji na členskou sekci Simpleshop. Existuje i mnoho pluginů pro Wordpress, ale Simpleshop je český systém.

K Miowebu jsem napsala článek Mioweb za 30tis/rok?! Přejděte k levnějším alternativám! který vám rovněž může pomoci při rozhodování.