logo
29.07.2020 07:39
1
Google’s Top Search Result? Surprise! It’s Google – The Markup

Co se právě děje na Webtrhu?

29.07.2020 08:35
2
Je to smutné, ale začal jsem to vnímat už před nějakou dobou. Např. doby komunitních portálů se posunuly jinam podle mě i proto, že je nikdo nedokáže najít, protože ty výsledky tam už prostě nejsou, resp. jsou zahrabané za 10 stránkami pro mě nezajímavého balastu. Dřív byly na prvních pozicích díky kvalitnímu obsahu. Obecně, když hledám specifické informace nebo řešení problémů (ne moc často), tak je to čím dál horší a větší šanci pak mám hledat třeba na redditu.

Je paradoxní, že se říkalo, že co je jednou na internetu, nikdy nezmizí. Ne, zmizí to okamžitě, pokud někdo neví, kam se podívat.
29.07.2020 08:59
3
Jojo stará známá věc. Google hold není kámoš, aby nám přeposílal nějakou návštěvnost. Je to konkurence. Nás všech.

- alarmující je zejména stoupající počet "no-click searches", tedy počet hledání, které nekončí klikem, hodně toho vyžere google z knowledge panelu a featured snippetu (nyní je těchto hledání i 70%, hlavně na mobilních zařízeních, což je prost brutál). A ještě větší sranda je, že google informace v tom panelu i v tom snippetu tahá z našich stránek. Tohle podle mého bude mít v budoucnu ještě dohru, google by neměl krást takto obsah.

- možná o tom nevíte, ale někdy před rokem 2 google vypustil ze svých klauzulí motto "dont be evil", což jednu dobu hodně propagoval. No, protože google je tak trochu ten evil. (info třeba zde: https://gizmodo.com/google-removes-n...rom-1826153393)

- je toho hodně, doporučuji dále třeba přednášku filipa podstavce cca od času 18:20, kde vše moc pěkně říká a tak nějak shrnuje, jaký je google šmejd :)
TOP přednáška Affiliate konference: Filip Podstavec a jeho SEO keynote - YouTube
29.07.2020 10:13
4
jj, tendence je více než zjevná, místo prokliků na stránku s vloženými videi nabízí proklik na YT. U obrázku je občas těžké se proklikat na zdroj, zejména, když proklik na zdrojovou stránku často (subjektivně) nevede na stránku s tím obrázkem. Je toho odvedeného obsahu už velice mnoho.

Osobně jsem Google přestal používat někdy před rokem, bylo pro ně čím dál těžší najít odborné IT termíny a dokumentace, než se člověk probere balastem, zabere to cenné vteřiny. Já mohu přejít na jiný prohlížeč, ale ostatní uživatelé těžko, vidím napříč českým internetem každoroční pokles organiku.