logo
Tento obchod už skončil.
Na aktuální inzeráty se podívejte do sekce: Prodej webů

Prodám e-shop se značkovým zbožím za cenu vstupních nákladů

brandyou.cz
hourglass
Skončil
01.08.2020 v 22:48

Vyvolávací cena :
78 650

Prodejce
A
Út
Prodám projekt, zabývající se prodejem značkové módy předních světových značek - Calvin Klein, Guess, Hugo Boss, atd.

V ČÍSLECH
Předem upozorňuji, že e-shop je zbrusu nový a prodávám jej z důvodů, které popisuji níže. Proto čísla nejsou nějak zvlášť ohromující.

Návštěvnost je cca 200 lidí měsíčně, pouze z organického vyhledávání. To bylo dosaženo především zpětnými odkazy, do kterých bylo investováno cca 20 000 Kč (bez DPH). E-shop se pořád indexuje a očekávám zvýšení návštěvnosti.

Popisky produktů, popisky kategorií a články v magazínu jsou další důležitou součástí prodeje. Každý produkt je originálně popsán (někde jsou dokonce vloženy nově nafocené fotky), každá kategorie je unikátně otextována, včetně samotných značek. K tomu všemu patří magazín, kde je nyní 9 originálních článků, které jsou především pro uživatele užitečné (nejsou to jen kecy v kleci, ale tipy a triky). Všechny tyto texty (58 produktů, 8 značek, 11 kategorií, 9 článků do magazínu - cca 100NS textu) oceňuji na 15 000Kč (150Kč/NS). Některé texty psali profesionálové, jejich cena za NS je mnohem vyšší, jak 150Kč.

Objednávky jsou zatím pouze organické. Za celou dobu existence (cca 3 měsíce) navštívilo e-shop přes 800 lidí a vygenerovalo 14 objednávek v celkové výši 27 000 Kč (včetně DPH). Upozorňuji, že je to čistě bez marketingu.

Marže je opravdu velmi zajímavá a pohybuje se mezi 30-60%.

Skladové zásoby jsou samozřejmě součástí prodeje. Nyní je na e-shopu vystaveno přesně 58 produktů. Z toho spousta z nich je skladem. Nákupní ceny všech skladových položek jsou 22 372Kč (bez DPH), prodejní ceny jsou (podle aktuálního nastavení cen přesně 47 080Kč, včetně DPH). Nyní je navíc k dispozici další kredit na nákup zboží u jednoho z dodavatelů. Jedná se přesně o 102,87€ (cca 2 800Kč).

E-shop běží na Shoptetu. Design je prémiově zakoupen a upraven tak, že vypadá unikátně a hlavně dobře sedí k celému konceptu e-shopu. Šablona vyšla na 3 000Kč bez DPH + další (nemalé) úpravy.

DŮVOD PRODEJE
S projektem jsem měl velké plány a ambice. Hodně jsem si dal záležet na všech aspektech, ale zradil mě jeden hlavní dodavatel, na kterého jsem hodně spoléhal. To mi vzalo chuť a elán do dalších kroků, a proto jsem se rozhodl projekt prodat. Nyní jsou tedy 2 osvědčení dodavatelé a kontakty samozřejmě předám.

CENA PROJEKTU
Nejedná se o žádnou rychlokvašku, ale o projekt, na kterém jsem pracoval několik měsíců. Je dobře postaven jak z pohledu SEO, tak z pohledu finančního (rozumné marže, zajímavé produkty, zautomatizované procesy).

Když sečtu jednotlivé položky, vychází mi částka okolo 63 172Kč. Když do toho započtu nějakou svoji energii a čas (desítky hodin, každopádně si přidám jen symbolickou sumu), zaokrouhlím tuto částku na 65 000Kč (bez DPH), kterou beru jako celkovou prodejní cenu.

V této ceně tedy získáte všechna práva (fotky, texty, logo), skladové zásoby, kontakty na dodavatele, převod platformy, dobře znějící a zapamatovatelnou doménu, databázi kontaktů (i když jen o pár lidech), zaškolení do SEO problematiky, pomoc v dalších vývoji projektu (tipy a triky).

UPOZORNĚNÍ: jsem plátce DPH, ke konečné sumě je nutno připočíst 21%, cena je tedy 78 650Kč.