logo
Tento obchod už skončil.
Na aktuální inzeráty se podívejte do sekce: Prodej domén

EKEN.cz - zavedená značka akčních kamer

hourglass
Skončil
31.07.2020 v 16:20
Prodejce
Uživatel zatím nemá hodnocení
21.7.
Nabízím k prodeji velice atraktivní doménu ___EKEN.cz___ s velkým obchodním potenciálem. Značka EKEN ( oficiální doména www.eken.com ) je čínská společnost, která se specializuje na výrobu akčních kamer včetně 3D a domovních WiFi videozvonků. Firma byla založena v roce 2006 a nyní pro ní pracuje více jak 500 zaměstnanců po celém světě. Jejich cílem je tvořit vysoce kvalitní, ale zároveň cenově dostupné produkty na poli sportovních / akčních kamer, videozvonků a nově bezpečnostních kamer. Určitě stojí za zmínku komunita na oficiálním Facebook kanálu, která v tuto chvíli čítá přes 25.000 sledujících.

*logo má pouze ilustrační charakter, není součástí prodeje domény

Značka EKEN je v česku v tuto chvíli nováčkem na poli akčních kamer což vytváří silný kupní potenciál pro případného prodejce této značky na CZ trhu. Pokud se podíváme na nákupní chování zákazníků akčních kamer dle heureka.cz , je zřejmé, že pokud pomineme lídra trhu tedy značku GoPro, prodávají se v tomto segmentu značky jako je Niceboy, SJCAM, YI, AEE apod. což jde proti běžnému proudu etablovaných značek elektroniky typu Samsung, LG, Panasonic aj. což umožňuje novým značkám se v tomto segmentu uchytit. Pro koncové zákazníky jsou produkty značky EKEN perfektní z pohledu poměru cena / výkon což do jisté míry usnadňuje konkurenceschopnost. Je důležité zmínit, že segment akčních kamer je stále oblíbenější vzhledem k vzestupu popularity adrenalinových sportů, cestovatelských videí, youtuberů aj. Ne každý má však dostatečné prostředky na to, aby si mohl dovolit akční kamery v hodnotě 5.000 Kč+ což je částka, které se ani nejvyšší model značky EKEN nepřibližuje => zaplňuje segment, kde GoPro není konkurencí.

Akční / sportovní kamery :Domovní WiFi videozvonky :3D kamera :Bezpečnostní kamery :Balení produktu :Dle mé přibližné kalkulace se marže na těchto produktech pohybuje okolo 35-50% což je v sortimentu elektroniky velice slušné číslo. Záleží také na vývoji cen konkurence ke které budete nejspíše cenotvorbu přibližovat.

Velkým benefitem této značky jsou také kvalitní marketingové materiály podporující prodeje této značky (jedná se pouze o demonstrativní příklad několika marketingových materiálů, celkově jich je mnohem více) :Dále také přehledná sekce podpory s dostupností všech uživatelských manuálů :Oficiální Facebook profil :
facebook.com/ekenhk

Oficiální YouTube kanál :
youtube.com/ekengroup

Některá produktová videa :Produktové stránky :
Co konkrétně prodávám :Kolik stojí provoz :
  • Doména ( 151 Kč vč. DPH / rok ) - aktuálně je uhrazená až do 22.08.2019.
  • Hosting Wedos.cz ( 363 Kč vč. DPH / rok ) – není součástí prodeje a není podmínkou jej zřídit u společnosti Wedos.cz , výběr je čistě na Vás. Hosting není podmínkou pro držení domény.

Je možné na této doméně postavit kompletní eshop nebo příkladně mikrosajtu s odkazem na produkty u affiliate partnerů kdy budete realizovat příjem z partnerských prodejů ( zde bude nutné zřídit dodatečně hosting / najít vhodného affiliate partnera s produkty EKEN ) nebo ji přesměrujete na svůj již vytvořený eshop do sekce produktů EKEN.

Nabízím Vám tedy možnost získat zvučnou a jasnou doménu na produkty, které obchodně dávají smysl.

V kostce bych zmínil informace, které jsou zásadní..
  • Výborný poměr cena / výkon napříč celým portfoliem.
  • EKEN není díky zcela rozdílné cenotvorbě konkurentem značky GoPro což zásadně usnadní konkurenceschopnost.
  • Do sortimentu akčních kamer nevstupují renomovaní výrobci elektroniky Samsung, LG, Panasonic aj.
  • Vzhledem k absenci této značky na CZ trhu si můžete nastavit cenotvorbu dle libosti.
  • Rozumně široké portfolio produktů.
  • Ve světě je tato značka zavedená a funkční viz. prodeje v řádech tisíců kusů :
    ALIEXPRESS | GEARBEST


Investiční příležitost :
Doména je zároveň vhodná jako investice. Čínské značky jsou v česku resp. v celé EU čím dál populárnější, což stačí vidět na značkách jako je Xiaomi, Huawei, Honor aj. Po vstupu EKEN na CZ trh se Vám samozřejmě hodnota této domény násobí. Stačí se podívat na veleúspěšnou značku Xiaomi o které by před cca. 7 lety nikdo neřekl, že může tak moc rozvířit vody na mobilním trhu. O Huawei ani nemluvě – aktuálně 2. největší výrobce telefonů na světě.

Proč tuto doménu prodávám?
Měl jsem v plánu si tuto doménu nechat, vytvořit si na této doméně eshop s produkty EKEN a prodávat je koncovým zákazníkům případně i velkoobchodně. Bohužel vzhledem k tomu, že jsem dostal ve stávajícím zaměstnání nabídku, která se neodmítá, jsem nucen tento projekt prodat. Náročnost mé nové pozice bude natolik vysoká, že se tomuto projektu nemohu věnovat, tak jej radši předám někomu, kdo se mu bude moci naplno věnovat a vydělávat peníze.


Cena této domény je 5.599 Kč nejsem plátce DPH.

V případě dotazů mě můžete kontaktovat zde přes SZ.
Roman Vlček

*Nezastupuji firmu EKEN, neprodávám obchodní partnerství s touto firmou ani její produkty. Výše zmíněný projekt je pouze teoretickou úvahou využití mnou prodávané domény v každém případě je čistě Vaší volbou, jak tuto doménu po zakoupení využijete.