logo
29.06.2020 21:58
1
Dobrý den, rád bych se dotázal, zda-li je problém založit s.r.o. pokud manželka nyní pracuje na hlavní pracovní úvazek, doba neurčitá a od záři nastupuje na mateřskou. V případě příjmu z s.r.o. během mateřské, ohrozí to výši mateřské? Je v něčem problém nebo lze normálně založit sro a fakturovat? Děkuji všem za radu. Hezký den.

Co se právě děje na Webtrhu?

29.06.2020 22:53
2
Nie je tam žiaden problém (sám som to tak urobil). Dôležité je, aby sa nepracovalo na ten pracovný pomer, ktorý je použitý na materskú. Všetko ostatné je v pohode.
30.06.2020 10:59
3
Je potřeba se vypořádat s ustanovením § 304 zákoníku práce. Je totiž možné, že bude Vaše manželka potřebovat písemný souhlas zaměstnavatele pro vykonávání podnikatelské činnosti.

V opačném případě riskujete výpověď ze strany zaměstnavatele po skončení mateřské dovolené. A zároveň případně riskujete v případě prokázání nějaké způsobené škody, i žalobu na náhradu škody.

Doporučuji tedy výše uvedené zhojit. Dále je dobré vědět, že se písemný souhlas dá kdykoliv odvolat.