14.06.2020 11:27
31
Nový design vypadá na mobilu hrozně a nepoužitelně, mega nepřehledně zpracováno. Úvodní stránka o tom, jak je to největší tržiště v ČR ...za mě to zbytečně zabírá úvod tím, co už každý ví.
14.06.2020 11:28
32
Ta šablona se mi nelíbí, starý WT je lepší. A to díky přehlednosti a tomu, že je to zažité. Pokud chcete WT posunout, tak se zaměřte spíše na mobilní aplikaci a na získávání nových uživatelů.
14.06.2020 12:21
33
Já se nechci nikoho dotknout, určitě se v tom utápí hromada času a peněz. Tak vlastně nevím, co na to napsat. Stále se domnívám, že takové radikální změny mohou dělat jen velké weby, ne nějaký pidiwebtrh. Jasně že někdo stále touží po nějaké moderně, ale než se vychytají všechny mouchy, tak už ten web bude zase potřeba předělat. Připadá mi, že ten současný webtrh už si jakštakš sedl. Musí být ty změny tak radikální? Nešlo by nejprve doladit to, po čem se tu tak dlouho volá? Já jsem konzervativec a v tom novém provedení propadám depresi.

PŘEHLEDNOST, JEDNODUCHOST, RYCHLOST
= STARÝ WEBTRH

Jinak ještě taková drobnost. Po tom debilním zbytečném banu, vůbec nevím, zda mám něco komentovat. Já napíši svůj názor a budu zase zabanován. Od toho okamžiku, ke kterému kdysi došlo už sem moc nechodím a moc vlastně ani nemoderuji (i když jsem byl i v této práci dost aktivní). Má aktivita zde klesla tipuji o 80 procent. Až to překlopíte do nového designu, tak můj útlum zde bude o dalších 80 procent, protože se mi s tím bude blbě pracovat, takže zde budu celkově trávit tak asi jen 4% původního času. Třeba jsem vyjímka, ale třeba takových bude více, co já vím. Je to škoda. Přitom stačilo se zeptat původního majitele, jak se chovat k lidem, jak pracovat s takovou komunitou, jak těžké je ji nějak zlomit. Ale třeba jsou ostatní jiní než já, třeba si zvyknou, což vám přeji.
14.06.2020 19:07
34
Mně třeba aktuální (starý) design naprosto vadí a myslím, že cokoliv jej nahradí bude jen lepší. Dosavadní layout je nepřehledný, nefunkční a na tržiště absolutně nevhodný. Jako fórum, to ano, ale jako tržiště už to mělo být dávno ve stylu freelancer.com nebo něco takového. Jak si mám náhled na nový design aktivovat?

---------- Příspěvek doplněn 14.06.2020 v 19:31 ----------

Původně odeslal frederico
Mně třeba aktuální (starý) design naprosto vadí a myslím, že cokoliv jej nahradí bude jen lepší. Dosavadní layout je nepřehledný, nefunkční a na tržiště absolutně nevhodný. Jako fórum, to ano, ale jako tržiště už to mělo být dávno ve stylu freelancer.com nebo něco takového. Jak si mám náhled na nový design aktivovat?
Tak přepnutí jsem se už dopátral, bohužel nový design a staré funkce. Stále nejsme na tržišti, ale v diskusním fóru. Jen namátkou:

Poptávky -> v přehledu jen sloupec budget, úplně chybí KDY byla poptávka založena. Filtry > není možné zobrazit poptávky BEZ odpovědi, resp. zatím nerealizované atd... Z říše vlhkých snů je nějaký watcher na klíčová slova atd.

No budu doufat.
14.06.2020 19:46
35
Tak pokud se portál má odklonit od původního DISKUZNÍHO FÓRA, tak je to vcelku jedno. Tak směle do změn.
14.06.2020 19:48
36
Heledte, tohle fakt nejde. Je to hrozně špatný. Kdo to navrhoval nemá ani ponětí o UI/UX. Tady se nedá reportovat co je špatně, tady bohužel není na čem stavět. Jako by se dům postavil ze slámy a pak se stavbyvedoucí zeptal, co má ještě upravit, aby to přežilo zemětřesení. Nic, zbourat, znovu a lépe. Je mi to líto, určitě to stálo hodně času, ale jistě i tvůrce ocení hejty teď, než po vypuštění. Tohle je špatný a to jako fakt hodně moc. Bohužel. Na druhou stranu cení se snaha s WT něco udělat. Takže držím palce.
14.06.2020 19:55
37
A vážný dotaz - opravdu nechcete nějakým způsobem zachovat to, že bude diskuzní forum jako PRIMARY? Nechcete nám dát alespoň možnost volby? Pokud někdo z nás chodí na WT primárně kvůli diskuzi, tak aby ten dashboard byl o diskuzi, abychom viděli to postatné a neopruzovaly nás tam ostatní věci? Ať se to pro no-name návštěvníka třeba tváří tak, jak to děláte, ale ať mám možnost volby. Já to tam prostě nechci. Já chodím diskutovat.
14.06.2020 20:17
38
Do prodeje Webtrhu jsem tu Martina hejtil, aby to už někomu konečně prodal. Ovšem teď se už Webtrh hejtí sám... doufal jsem, že to tu vezme za ten správný konec někdo z letitých členů. Ale úplně rozumím, že všichni už máme svý fungující byznysy. Škoda toho know-how (zkušeností s Webtrhem a zkušeností z našich nových projektů).

Ten nový design nechávám bez komentáře. Nechci už dál rejpat. Navíc už k tomu bylo podstatné řečeno. Nejdůležitější je otázka, k čemu to má vést. Proč to měnit a podle toho ten efekt měřit (více nabídek, více poptávek, více uzavřených obchodů, více vláken, více příspěvků...). To je už v rukou nového majitele.

Nechtěl byste ho někdo přemluvit, ať to prodá vám? Mám takový pocit, že ještě pár takových změn a bude se toho chtít sám zbavit.
14.06.2020 23:00
39
Je fajn, že se k designu nevyjadřuje někdo, jehož stránky vypadají jak z počátku internetů :D
14.06.2020 23:55
40
Mně osobně také nový design nevyhovuje a bez ohledu na cíle nového webu se mi tento design špatně používá a to nemám problém se rychle zorientovat kdekoliv. Pokud webtrh dokázal vyrůst do svého rozměru na starém designu, který si pro diskusní fórum (ano, i barvou) nedokážu přestavit lepší, kromě vychytávek navíc, které by se hodily, mi to připadá jako trefa vedle nejen designem, ale i postupem.

Další věcí je to, že který jiný web, než diskusní fórum, může získat snadněji a lépe cenné podklady od svých návštěvníků/oživatelů? Sem se lidé chodí vyjadřovat, tak proč to náležitě nevyužít?

Pokud je cílem vhodně oddělit fórum a byznys, nevidím řešení v tomto mixu, který navíc nový design ještě komplikuje. Konec konců velké kšefty zde fungovaly i před 10 lety.
15.06.2020 03:06
41
Tak konecne jsem se na to podival. No, mam takovy pocit, ze design zustal stejny jako ten co tu byl zverejnen pred nekolika mesici ke kritice. Nechapu k cemu, kdyz stejne tu kritiku nikdo nebere vazne?
15.06.2020 03:49
42
Za mě tragédie, to dělal nějaký UI a UX designer z webtrhu?

Podle mě by si ten člověk měl vůbec uvědomit co je jeho cílová skupina a jak pro ní dělat v layoutu rozložení prvků...Za mě je to přeplácané a nevkusné... hlavně že webtrh 3.0, jako že to není web 2.0, ale už 3.0 moderno?

To snad ten developer nemyslí vážne, ne?
15.06.2020 07:18
43
Ja pujdu primo k veci. Podle autora diskuze a obhajce noveho designu asi spravne uvazuji, ze autorem je Petr Siroky - Lefiath. Ja jeho portfolio znam, uz pred par lety jsem se koukal a ma tam moc hezke veci - ac jsou 8 let stare, ale byly sakra dobre. Ten dela UX/UI hodne dlouho. Ale nove na webu bohuzel nema...

Takze na tohle cumim jak tele na vrata a absolutne nechapu, pri jakych podkladech a datech tohle mohlo vzniknout. Otevrel to treba nekdo na telefonu nebo monitoru 27”? Protoze to je na epilepsii...
15.06.2020 09:39
44
Původně odeslal Chingischan
Je fajn, že se k designu nevyjadřuje někdo, jehož stránky vypadají jak z počátku internetů :D
Pokud něco funguje, proč to měnit? Viz Bazoš. Úplně se vykašlal na nějaké redesigny a patří k největším českým internetovým byznysům. Nový vzhled je to poslední, co Webtrh pálí. Ale už jsme tu řešili stokrát, co je nutné změnit. Stačí si projít historii. Bohužel některé věci webtržníci říkali už před deseti lety, kdy se zaváděl tenhle design. A kdy se měnil směr, který se vůbec nezměnil.

Doporučuji rozhovor s Radimem Smičkou, zakladatelem Bazoše... https://www.czechcrunch.cz/2020/02/v...i-za-miliardu/
15.06.2020 10:35
45
Původně odeslal bartos
Pokud něco funguje, proč to měnit? Viz Bazoš. Úplně se vykašlal na nějaké redesigny a patří k největším českým internetovým byznysům. Nový vzhled je to poslední, co Webtrh pálí. Ale už jsme tu řešili stokrát, co je nutné změnit. Stačí si projít historii. Bohužel některé věci webtržníci říkali už před deseti lety, kdy se zaváděl tenhle design. A kdy se měnil směr, který se vůbec nezměnil.

Doporučuji rozhovor s Radimem Smičkou, zakladatelem Bazoše... https://www.czechcrunch.cz/2020/02/v...i-za-miliardu/
Jak můžeš vědět jestli něco funguje nebo nefunguje? :D Tohle ukazují data a pochybuji, že k nim máš přístup. Takže se shodneme na tom, že ''podle tvého subjektivního dojmu funguje''.

Jak tak koukám na příspěvky, tak si pořád dost lidí myslí, že nový designy, redesign, facelift (říkejme tomu jak chceme)... se dělá pouze kvůli EGU majitele, aby mohl říkat ''koukej jak cool, moderní desing mám''. Ale Design (UI) jako takový, je také o funkčnosti. Jednoduše řečeno, když mám staré UI, tak ne vždy je možné ho použít pro nové, plánované funkce. Vznikl by odpad, kdybych se to tam nějak snažil lepit z prvků starého UI, takže se dělá UI nové.

Radim Smička a jeho bazoš je fenomén. Ten člověk vyhrál jackpot a dost pravděpodobně nemá moc zkušeností s tvorbou projektů. To se prostě standardně stává, že někdy přeje štěstí i někomu, kdo absolutně netuší. To je jeho případ. A když k něčemu takovému přijdeš jako slepý k houslím, tak se pak logicky bojíš dělat jakékoliv změny, abys o ten svůj poklad nepřišel. Možná by částečný facelift/redesign pomohl to nikdo nemůže vědět. Není vůbec žádný problém to zkusit, provést A/B testování a zjistit to.

Lidé mají často argument ''ale když to funguje, proč to měnit''. Ale realita je taková, že prostě nikdo nemůže vědět jestli něco funguje nebo nefunguje bez dat. U projektů, které se berou vážně jde vždy o performance. Takže, když je web populární, generuje zisk, tak to automaticky neznamená, že je vše správně a nemůže to být lepší. To je jen taková iluze webtržníků spojená se strachem a neznalostí. Pokud změna UI přinese byť 5% zlepšení, tak to prostě smysl má. Takže jsem jen chtěl říct, že nemám rád 10 IQ argument ''toto funguje nebudeme to měnit'', protože je to bullshit. Správná argumentace je ''Nebudeme to měnit, protože jsme to testovali a víme, že nové řešení nepřináší žádné zlepšení. Proto zůstáváme u staré verze.''.

Jinak co se nového webtrh designu týče. UI je v pohodě, Petr je zkušenej UI Designér. Ale ta struktura je prostě otřesná. Tuhle část já nepoužiji vůbec https://i.imgur.com/nCcJNgL.png takže budu vždy muset scrollovat dolů. Tam to je pak úplně stejné jako momentální WT s tím rozdílem, že tam je větší spacing mezi prvkama, takže jsem nucen více scrollovat.

Já novému UI fandím a věřím, že to vychytají, ale prioritou je, abych na první dobrou viděl stejný obsah jako ve starém UI. Nevím tedy kam chce nový majitel WT posunou, ale jsem přesvědčen, že jestli nebude prioritou diskuse, poptávky a nabídky, tak odejde něco kolem 70% uživatelů :D
15.06.2020 11:43
46
Původně odeslal Doctore97
A nebylo by lepší teda místo spekulací rovnou říci, jaký je smysl změň?
Budu hovořit za sebe, jako tvůrce designu.

Redesign je v tuto chvíli převážně vizuální změna, ale otevře cestu k novým funkcím a předělávání problematických a zastaralých částí webu. Důvody jsou časové - rozdělit vývoj webtrhu na části, ale se věci pohnuly kupředu. Redesign je velký a bolestivý krok, po němž budou následovat pravidelné menší změny a vylepšování. Rozšiřování staré šablony webtrhu bylo zavržené před lety, kromě toho, že jsou na ni lidé zvyklí, nemá žádné zvláštní přednosti či výhody. Pokud by to reálně šlo, bylo by ideální ji postupně měnit, ale bohužel, nestalo se tak. Takže si přetrpíte určitý šok, ale věřím, že většina si za čas ani nevšimne, že jim něco vadilo. Několik velkých redesignů už mám za sebou a tento ani není ten nejbolestivější, kterého jsem kdy byl součástí.

Bazoš je unikátní příklad, protože ten web se samozřejmě vyvíjel, podobně jako craigslist, vlastně jen úvodní "ikonická" stránka zůstala prakticky stejná. Problém je, když ho lidé použijí jako příklad, kdy se snaží obhajovat svůj pohled na to, že věci by se nikdy neměly měnit, protože tady přeci je alespoň "jeden" projekt, jehož hlavní stránka (která není na webu to hlavní) zůstala dlouhou dobu stejná. Je to možná námět na zajímavou diskuzi, vytvořil by někdo téma mimo, kde se pobavíme o přístupu k předělávání projektů a bazoši?

Původně odeslal streetcz
Tuhle část já nepoužiji vůbec
Myslíš tu část, kterou jsem nikdy nechtěl, aby přihlášení uživatelé viděli? Čekám na možnost jejího schování, pak uvidíme.

A opakuji, prosím o vaši dobrou vůli a schovívavost, ne vůči mé osobě (minimálně jsem jedním z mála designérů, které v jedné diskuzi označili za velmi zkušeného a zároveň nemajícího ponětí o UI/UX), ale vůči webtrhu samotnému jako místu, které chcete navštěvovat. Já sem chodím stejně jako vy, takže oproti projektům, na kterých jinak pracuji, je to vyjímka. A samozřejmě, že se zde chci cítit dobře (teď mluvím o UI, ne o lidech, pár redesignů by se také sneslo). Některé věci jsou mimo moji kontrolu. Těší mě, že se o novém webtrhu bavíme takto? Ne, ale pracuji s tím, s čím v tuto chvíli můžu. A poslouchám vás. Zním teď jako maňásek, ale je těžké nějak diplomanticky promlouvat ke skupině lidí, kterou jste naštvali.

Podle reakcí v tématu se domnívám, že v tuto chvíli většina lidí skončila po procházení úvodní stránky, což je pochopitelné. Řada věcí potřebuje opravit, odladit a doplnit, na čemž teď usilovně pracujeme. Ať už si to přeberete jakkoliv, nemohu vás přesvědčit pouhými slovy. Rád bych toho napsal hodně, ale cítím, že bych si kopal ještě hlubší jámu, než ve které už teď stojím. Takže teď proběhne pár krušných týdnů, ve kterých doufám uvidíte, jak se věci mění stejně tak, jak to vidím já na pozadí.

// A ještě jedna věc. Dělat něco na vbulletinu je výrazně náročnější než u moderního systému, kvůli technickým dluhům. Nejde jen tak vzít webtrh a hodit do na wordpress apod.

Diskuze k bazoši jsem přesunul do samostatného tématu: Proč to všichni nedělají jako bazos?
15.06.2020 17:29
47
Dnes jsem zadával poptávku. V novém designu se shrnutí (v URL označeno tuším jako checkout) zobrazí jako bílá prázdná stránka. Ve starém vložení bez problémů.
16.06.2020 12:35
48
"Zobrazit / skrýt přehled" musím přepnout vždy když přijdu na WT. Moje volba nezůstane uložená.

Mám tu taky pár stránek které jsou rozházené, špatně nakódované viz:

Webtrh

Webtrh

Webtrh

jinak "partneri" a ta obri reklama na homepage by tam byt nemusela .. jsem si jistej ze WT muze vydelat jinym zpusobem..

Přiložené obrázky
1.png
(69,7 KB, 16 zobrazení)
2.png
(86,7 KB, 12 zobrazení)
3.png
(33,0 KB, 10 zobrazení)
16.06.2020 13:17
49
Proc se vlastne novy design nasazuje, kdyz je plny chyb, nedotazenosti, cast bezi stejne na stare sablone?

Na mnoha mistech je naopak rozvrzeni prvku uplne stejne jako u predchoziho. Jde jen o zmenu vzhledu, ne novy design.

Ani nevidim, ze by novy design smeroval k novym funkcim.

Prakticky je uplne jedno, zda tu bude ten novy, nebo stary. Sanozrejme pokud bude novy bez chyb. Ted je kvuli nim nepouzitelny.

Mohl by to nekdo otestovat a odladit, nez se nasadi?
16.06.2020 14:29
50
Původně odeslal bartos
Mohl by to nekdo otestovat a odladit, nez se nasadi?
Viz první příspěvek: https://webtrh.cz/451148-navrhy-prip...63#post1587263
16.06.2020 15:30
51
Jak říkali ostatní, tak vyjadřit se k tomuhle redesignu pozitivně opravdu nejde. Opravdu nechápu, co je cílem. Přijde mi to spíš, že WT hledá novou cílovou v náctiletých dětech, který mají hromadu času strávit hledáním a koukaním se na "pěkný design", který stejně neni pěkný.. :D

Rozložení "starého" webtrhu prostě funguje. Člověk všechno najde, ví, kde co hledat a neztratí se v tom a nemusí přemýšlet, jaká debilní barva patří ke které kategorii a jestli čtu titulek k poptavce, nabídce nebo k diskusi. Jako fakt se omlouvám tvůrci, ale vypustit tohle na WT byla prostě ztráta času a peněz, který se mohli investovat lépe. Nebo aspoň počkat, až to bude nějak v použitelným stavu. Tohle je fakt otřes.

Z komentu vidíte, že každému se ten starý design libí a funguje. Tak jestli je problém nasazovat nové funkce na starou šablonu, tak proč nenajít nebo nevyvinout šablonu s podobným rovržením, ale napsanou v modernějších technologií a designu, aby se dali nové funkce přidávat? Prostě zbytečně vymyšlíte nové kolo u vozu, které už funguje přes ddekádu. Nechápu.

Taky nikdo neřekl, jaké ty funkce mají být. Bojim se, že to budou funkce hlavně reklamního systému, ale pro obchod a diskusi mě nic nenapadá, co byste chtěli zlepšit. Jak bylo řečeno, tak WT ověřovat uživatele nechce a jede se tady na vlastní pěst. Spousta podvodníku se tady snaží nachytat nové duše a WT to je stejně úplně u zadku.

Možná byste tady dostali i pozitivnější ohlasy, kdybyste byly upřimný, kam WT bude směřovat, jaké nové funkce můžeme očekávat a co z toho získáme. Já stejně jako 95% procent dalších zůstanu u starého designu. Tak doufám, že ta investice pro to minimum ostatních návštěvníků se vyplatí. GL :-)

BTW: Když teda na novém designu přibudou nové funkce, tak na starem designu nebudou? Jak to chcete pořešit? :D Jak říkám, tak doufám že ta investice času a pěněz se proto minimum uživatelů, který ten nový design budou požívat vyplatí. Pokud pak starý design už utnete úplně, tak se s vámi taky rozloučím.
16.06.2020 16:40
52
Tady se někdo neustále ohání dotazy, proč nový design, atd atd. to je asi uplně jasné a vysvětleno 100x. Nový design dává smysl, ale měl se na to vzít UI/UX specialista a neřešit to přístupem "asi támhle by se to hodilo dát" nebo "tak tam dáme tlačítko, at si to lidi vypnou". Tohle je prostě špatně.
Stejně tak je špatně pustit to k testování v této fázi. Lidi by se měli vyjadřovat k něčemu, co je za tvůrce z min. 95 % hotovo, nikoliv z 15 %.
Tohle není uživatelské testování, tohle je přístup "hele, ono to nefunguje, ale tak se podívejte"
17.06.2020 00:05
53
Presne tak. Ted jsem se v novem designu snazil prokliknou ke sledovanym tematum. Ale radeji jsem sel do toho stareho. Na me to pusobi, ze i jeho autor pouziva stary design. Cele to na me pusobi jako, kdyz zadate praci nekomu, kdo neni zakaznikem/uzivatelem te veci. Nesel bych spat, nez by takove zakladni veci nebyly hotove. Jako majitel bych neustale upozornoval, co je spatne, co nefunguje...

Coz mi pripomnelo. Neozval se tu Martin jako mensinovy vlastnik. Ale i takovemu to nema byt z jeho titulu jedno. A uz par mesicu se nevyjadril ani soucasny majitel.
17.06.2020 10:44
54
Tak čísla šly nepochybně nahoru, tak se asi zrovna koupou v penězích a na ty, kdo jim je vydělávaj nemají čas.
17.06.2020 11:06
55
Pokud je hrozne potreba novy design, klidne stacilo aby vzali stary a jen ho zmodernizovali, bez jakychkoli zmen v rozlozeni, velikostech, atd...
17.06.2020 17:12
56
zkoušel jsem chvilku fungovat na nové verzi a moc to nejde, primárně mi chybí možnost moderovat diskuzi, veškeré ovládací prvky nejsou k dispozici vč. banování a mazání spamů.

1. Spousty prvků a stránek nemá žádné styly, takže to pak divně plave mimo zbytek okýnek
2. Písmo je velice malé a nekontrastní, blbě se to čte.
3. Nepoznám co je odkaz a co není, je použit příliš barev a není na první pohled zřejmé co je co. Chybí hover na odkazech.
4. Bez JS stránky nefungují skoro vůbec, nejde psát příspěvky a dělat nic jiného.
5. Přístupnost webu je nedostatečná, čtečka obrazovky pro nevidomé si neporadí a celkově navigace z klávesnice nefunguje.
6. Na tabletu zase spousty prvků reagují ač jen skrolují a nelze to moc dobře ovládat.
7. Na širokém monitoru to nelze používat, něco je zarovnané úplně nalevo, něco úplně napravo (mám monitor s úhlopříčkou kolem metru a nový webtrh je na něm dobrodružství).
8. V diskuzi na výpisu sekce (např. https://webtrh.cz/f3) je spousta ikonek, zašedlých řádků naprosto bez popisu a není jasné jaký mají význam.
9. Stránka s vyhledávání výsledky zobrazuje na tak nízkém řádku, že se prakticky nedá hledat.

A spousty dalších věcí.
18.06.2020 06:19
57
Původně odeslal TomášX
7. Na širokém monitoru to nelze používat, něco je zarovnané úplně nalevo, něco úplně napravo (mám monitor s úhlopříčkou kolem metru a nový webtrh je na něm dobrodružství).
Pošli screen, bych rád videl.
18.06.2020 11:27
58
Samostatně jsme vypustili alespoň vylepšení skrývání obsahu na úvodní stránce. Konečně je možné na úvodní stránce schovat celou horní část a pamatuje si to podle přihlášeného uživatele. Mělo to být součástí dalšího updatu šablon, ale podařilo se mi alespoň tohle uspíšit.

@TomášX: Viz můj úvodní příspěvek. Jinak bohužel některé věci pro moderátory měly minimální prioritu, takže se budou řešit dodatečně, myslím na to.
18.06.2020 12:41
59
U nového designu se aktuálně vypínají jeho nové prvky a mnoho funkcí z předchozího designu je nefunkčních. Je to tak?

Snažím se nerýpat, nehejtovat. Jen to pochopit.
18.06.2020 14:00
60
snazis se nerypat, ale rypes. Petr uz nekolikrat psal ze ten vrsek uvodky je minen hlavne pro nove prichozi, tzn. pro stavajici usery pridali moznost to skryt...