logo
08.06.2020 22:24
1
Zdravim,

mam v planu vytvorit dropshipping a produkty napojit z Aliexpressu.

Ma tady s tim nekdo zkusenost?

Podle me mou jedinou povinnosti je odvezt dan z prijmu, ale co se tyka reklamaci, CEL, ostatnich danii, .. to je povinnost dodavatele. Nebo se pletu?

Diky moc!
08.06.2020 22:40
2
1. pokud jde o reklamace, záleží jak máš postavené podmínky na webu a v jaké roli vystupuješ (prodejce, zprostředkovatel atd.)
2. CLO a další povinnosti (atestace, osvědčení, homologace atd.) padají na dovozce, to opět můžeš být buď ty nebo ali, záleží v jaké roli a z jakého státu bude vystupovat
3. povinností můžeš mít více, v první řadě potřebuješ alespoň živnostenský list, poté podle tvého vztahu s dodavatelem a státu, ve kterém podniká se třeba budeš muset povinně stát registrovanou osobou kvůli DPH
08.06.2020 23:06
3
Diky. ja mel za to, ze dropshipping je pouze o zprostredkovani prodeje.

Dovozce je z Ciny.
08.06.2020 23:42
4
I překlad toho termínu směruje k tomu, že se jedná pouze o "přenesené doručení", objednávku a s tím spojené povinnosti si musíš nějak zajistit sám (klidně dalším smluvním vztahem s třetí stranou), dodavatel pouze zboží posílá tvým jménem sám bez toho, aby zboží muselo nejdříve do tvého skladu.

Je to možné kombinovat s dalšími strategiemi, ty nejspíš sháníš "přeposílání objednávek" nebo nějaký "afilliate", kdy si fakturuješ provizi a jsi v roli zprotředkovatele.
09.06.2020 20:10
5
Já nechci být hnusnej, ale opravdu v ČR ještě někdo stojí o šunty z Číny, které si sám může objednat levněji? Pochopím ještě model, kdy to má eshop naskladněno, takže si někdo připlatí za rychlé dodání (ne čekat měsíc na balík z Číny), ale dropshipping?
10.06.2020 08:46
6
Původně odeslal Haza
Já nechci být hnusnej, ale opravdu v ČR ještě někdo stojí o šunty z Číny, které si sám může objednat levněji? Pochopím ještě model, kdy to má eshop naskladněno, takže si někdo připlatí za rychlé dodání (ne čekat měsíc na balík z Číny), ale dropshipping?
Určitě stojí, stačí se podívat třeba na hodnocení poštovnézdarma kde mají mraky hodnocení každý den. A jak všichni víme, velmi velké procento nakupující reálně na heurece nic nehodnotí a když už, tak negativně. Takže smysl to určitě má. Samozřejmě je otázka co s tím do budoucna udělá zrušní osvobození zásilek do 22 eur od DPH a cla.
10.06.2020 15:46
7
Dropshipping z ali je poslední dobou hodně populární, hlavně v zahraničí. Nicméně v momentálně době moc nedoporučuji začínat. Díky situaci s koronou se extrémně prodlužují dodací časy a zvětšuje se počet zásilek, které nedorazí.