logo
26.05.2020 09:48
1
Dobrý deň,
chcel by som si zlepšiť svoju angličtinu v oblasti komunikácie (ústnej a písomnej), ale nebavia ma rôzne vyukové programy. Som ale zapálený programátor (venujem sa web developmentu už 15.rok) a preto uvažujem nad tým, že by bolo možno fajn pracovať na nejakom projekte na part time (som TTP, takže mam nazvyš asi len 10 hodín týždenne), kde by sa komunikovalo v angličtine. Muselo by sa ale jednať o projekt, kde by pre moju slbú angličtinu bol tolerantný klient, príp. ostatní v týme. Skúšal som hľadať cez Freelancer.com aj na rôznych zahraničných fórach, ale ďaleko som nepochodil. Vedeli by ste mi niečo odporúčiť, resp. dať nejaký tip, kde by som mohol takýto projekt hľadať?
Vďaka za každú odpoveď!

Co se právě děje na Webtrhu?

26.05.2020 10:09
2
Nemyslím, že tohle je úplně efektivní cesta ... přijde mi lepší zvolit jinou taktiku. Netvrdím, že mám super angličtinu ... to ani náhodou, ale bez problémů se domluvím, rozumím skoro všemu v běžné i formální mluvě (tj. klient mluví anglicky).

Co já dělám je to, že poslouchám - mám hromadu filmů a seriálů, které znám v češtině a pak si je pouštím v EN s CZ titulky a pak v EN s EN titulky ... finální fáze je pak čistě v EN.

Pak taky youtube videa ... návody, let's playe atd sleduji v EN (aktuálně poslouchám snad na youtube 1 kanál v CZ, další 20 v EN). Ono jen poslouchání na pozadí docela pomáhá a když pak zapojíš filmy a seriály, tak super. TEDx talky jsou skvělý, například.

Ale u projektu s klientem je to těžký, tam toho prostě - z mého pohledu - tolik nebude a nemyslí si, že s tebou klient dá jednou denně hovor jen aby ses učil (ale třeba se pletu?).
26.05.2020 11:29
3
Doktor ma pravdu.
26.05.2020 13:25
4
Naučíš se maximálně svůj obor, ale pak vyjedeš ven za hranice a při běžné mluvě budeš ztracený.

Bud běž programovat rovnou do zahraničí, nebo se dívej výrazně víc na filmy v originálním znění a nebo se socializuj ve skupinách kde jsou cizinci - je spousta organizací a aktivit, kde se tito lidé sdružují