Covistop Dezinfekce rukou Anti-Covid - 100 ml s rozprašovačem, 500 ml se stříkací vložkou, Skladem
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Předplatné - jak to funguje

 1. Ahoj,
  prosím poradí někdo, jak funguje předplatné u služeb.

  Příklad:
  mám O2 TV, každý měsíc mi přijde výzva k platbě. Chodí tato výzva z banky, poskytovatele platební brány, z eshopu nebo fakturačního programu?


  děkuji

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. V případě O2 odhaduju, že z jejich interního zákaznického systému.

  Velmi zjednodušeně to může fungovat třeba takhle:
  1. Jednou denně se spustí skript, který se podívá do databáze zákazníků, komu má ten den poslat výzvu k platbě (tzn. zrovna ten den mu skončilo měsíční období, má platit předem, nezrušil předplatné pro příští měsíc ...) a na jakou částku (hrajou tam roli různé přeplatky, nedoplatky, slevy, ...).
  2. Pro každého takového zákazníka vygeneruje fakturu, uloží si její údaje (aby mohl následně zkontrolovat platbu) a přidá ji do správné fronty k odeslání podle toho, jestli faktura má jít e-mailem, dopisem, nebo třeba poštovním holubem.
  3. Skript, který kontroluje frontu k odeslání e-mailem, zjistí, že mu tam přišly nové faktury. Z metadat přiložených k faktuře vidí, že má do e-mailu napsat, že to je pro pana Nováka se zákaznickým číslem 12345, přiloží PDF s fakturou, a odešle e-mail.
  4. Zároveň, jednou denně se spouští jiný skript, který kontroluje příchozí platby na jejich bankovním účtu. Všimne si, že přišla nová platba na 499 Kč s variabilním symbolem 12345, a porovná se záznamy nezaplacených faktur v databázi, že to je platba za tvůj produkt. Poznamená příchozí platbu, označí fakturu jako zaplacenou, a pošle pokyn zákaznickému systému, aby ti označil předplatné jako zaplacené na další měsíc.

  ---

  U menších projektů to většinou řeší platební brána. Tam si nastavíš, že chceš, aby zákazníkovi každý měsíc generovali fakturu na 499 Kč, a oni mu ji vygenerují, pošlou, ... a ve chvíli, kdy zákazník zaplatí, tak ti platební brána pošle webhook.

  A na tobě jako provozovateli webové služby napojené na tu bránu, je pak ošetřit logiku, co se má stát, když zákazník zaplatí nebo naopak když nezaplatí.

 4. V případě O2 to bude tak jak výše psal Petr, ale jinak to umí kdejaká online fakturační služba. Takže jestliže máš nějaké pravidelné zákazníky který od tebe něco každý měsíc berou za stejný peníz, tak neotroč, nevystavuj to rúčo a fakturuj přes nějakou online fakturaci a budeš to mít bez starostí.

 5. Proč se na to ptáš? Je v tom nějaký háček?

  O2 tohle posílá ze svého systému, pokud máš inkaso, požádají o stržení. U nás naše banky neumí sami zprostředkovat pravidelné platby. Umí to třeba ale platební brány, paypal, gopay (hledej pravidelnou platbu) aj. Stejně tak je možné autorizovat platební kartu pro více plateb do určitého limitu, strhnout si to ale musíš sám.

  Drtivá většina spolěčností, s kterými mám zkušenost vygenerují ze systému nebo ručně fakturu a tu pošlou emailem/poštou. Stejně na platbu potřebuješ vydat daňový doklad.

 6. O2 je příklad. jde mi o systém :)

  Chci rozjet službu něco jako pivní balíčky, ale neuvažujeme o platbě celého předplatného, ale i měsíčně.
  Ale nevím jak vyřešit to, aby zákazník dostal výzvu k úhradě.
  jde o to, aby to šlo automaticky bez zásahu

  Systém wordpress

 7. tohle umí třeba myslím fakturoid, chodí mi z toho nějaké faktury za předplatné, zkus se podívat

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3