Založení a design webu a eshopu taneční školy
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Shoptet - statistiky - Hodnota stránky

 1. Zdravím, v Shoptetu jsou statistiky pro jednotlivé vstupní stránky a udává se tam

  Hodnota stránky

  a fakt netuším, co to je. Není to tam řádně vysvětlené, jejich nápověda to nezná. Netušíte? Je k tomu popisek:

  Udává průměrnou hodnotu stránky nebo skupiny stránek. Hodnota stránky = (příjem z transakce + celková hodnota cíle) / počet unikátních zobrazení stránky nebo skupiny stránek.

  vypadá to jako hodnota návštěvy, ale nechápu to přičtení "celkové hodnoty cíle". Netuším co to je a k čemu to tam je.

  Díky

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Co na to Shoptet podpora? Většinou mi se vším poradí během pár hodin k mé spokojenosti.

 4. Taky jsem se na to díval a je to pro mě stejně záhadný údaj jako v GA.

 5. Psal jsem jim, tak uvidíme

 6. Tak jsem se nad tím zapotil a je to stejná definice jako v GA. Našel jsem konkrétní položku a je to cena koupeného zboží + celková cena objednávky (pokud máš jako cíl objednávky, ale nic jiného nedává smysl) / počtem zobrazení stránky. Ale pořád nevím k čemu to je dobré a ještě navíc jsou tam opravdu velké rozdíly jestli to zakoupil na detailu a nebo v katalogu, kde je samozřejmě těch zobrazení víc a tudíž hodnota menší, když se z té stránky katalogu nic jiného nekoupilo. Takže asi to slouží je k tomu, kolikrát se stránka zobrazila než někdo koupil.

 7. To nechápu. Cena koupeného zboží bude téměř to samé jako cena objednávky, tak proč to přičítat? Vždyť to bude ukazovat dvojnásobnou hodnotu? To nechápu.

 8. ted jsem projel konkrétní objednávku s více položkami a u každé stránky položky v objednávce je jako hodnota stránky celková cena objednávky s dopravou. To vše u položek co se v období prodali pouze po jednom kuse. Pokud se dívám na položku, kde se prodalo více kusů a na faktuře bylo i jiné položky, je to jak píší součet celkových hodnot objednávek/počet unikátních zobrazení stránek. Ale i tak nechápu o čem ta hodnota má vypovídat.

 9. Poslali mi toto https://support.google.com/analytics.../2695658?hl=cs

  ale stejně nevím, k čemu je to dobré a co s tou hodnotou stránky? Vůbec ani nevím, že jsem někdy někde nějakou nastavoval a pokud ne, tak netuším, co bych tam měl nastavit. Nějak mi asi uniká logika.

 10. Já myslím, že jediné co si z toto můžeme vzít, že to ukazuje stránku, ze které se něco prodalo, takže ten kdo nemá skladový soft si z toho něco vezme, třeba přehled zboží bez pohybu. Kromě toho ti to ještě ukazuje kolik lidí se dívalo a kolik koupilo, ale nevím kdo by to zpracovával a vyhodnocoval při větším počtu položek a ještě si lámal hlavu proč nekoupili. Snad ještě to co tam píší, která stránka přispěla jakým dílem, ale to se zase budu muset podívat jestli je lepší mít 1000 prodejů po 10Kč a nebo 1 prodej zboží za 10 tis. já preferuji ten 1 kus za 10. Tam není co nastavit, je to jen asi i zbytečný modul aby se mohli chlubit kolik mají modulů.

  Ale hlavně se divím, když je tu tolik odborníků a ještě více těch certifikovaných Google, že nám to nikdo z nich nevysvětlí:)

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3