🎥 VIDEA a 🎨 ANIMACE všeho druhu pro firmu, službu, produkty, web nebo akci ⭐⭐⭐
Zobrazují se odpovědi 1 až 20 z 20

Vyhledávání Seznam vs Google.

 1. Dobrý den,

  předem se omlouvám, ale nejsem úplný odborník, nicméně můj dotaz se týká vyhledávačů. Při zadání určitých klíčových slov na googlu se náš web zobrazuje jako první, tam jsem spokojen. Ale ve vyhledávači seznamu při zadání identických klíčových slov se náš web zobrazuje až třeba na 10 stránce, případně teď několik dní jej tam vůbec nevidím. Na co se mám zaměřit, aby se náš web zobrazoval v popředí i na seznamu? Děkuji všem za rady

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Co je to za web? Ať tu nevěštíme z křišťálové koule.

 4. To je dost divné. Většinou je to naopak. Tipoval bych to ještě na něco jiného. A to, že ani na Google nebude ten web na prvním místě. Pokud dáte URL webu, můžeme to zkusit.
  Jak zjišťujete pozice? Zkoušel jste nějaký nástroj? Nebo to píšete na svém a sledujete ručně?

 5. biopohanka.cz, zjištuji rucne vypsáním klíčových slov. Nástroje nemáme, jelikoz web deláme samodomo, takze je to vse resení takove půl na půl

 6. Jaký klíčový slova?

 7. zdravá výživa chrudim

 8. Citace Původně odeslal tacbob Zobrazit příspěvek
  biopohanka.cz, zjištuji rucne vypsáním klíčových slov. Nástroje nemáme, jelikoz web deláme samodomo, takze je to vse resení takove půl na půl
  Děkuji. No ještě ta klíčová slova. Jde mi o to, zda to není jen uložením cookies. :-)
  Doporučuji vyzkoušet v anonymním okně.

 9. "testování" samozřejmě dělám v anonymním režimu, případně PC, kde jsem stránku nikdy neotevíral

 10. Ok, ověřeno. Je to tak jak jste psal. Takže teď ta druhá část otázky, co s tím?
  Výsledek tam máte, ale jako výsledek firmy. A ten je na 1. místě.
  Indexaci mátě v pořádku.
  Doporučuji získat odkazy z webů, které Seznam považuje za silné.

 11. Proč cílíte na klíčový slovo, který nikdo nehledá?
  Proč máte jen 3 zpětné odkazy? Nedivím se, že vás seznam posílá až na stranu 10. Bez zpětných odkazů to nejde. Prostě nejde :)

 12. Citace Původně odeslal Wladass Zobrazit příspěvek
  Proč cílíte na klíčový slovo, který nikdo nehledá?
  Protože má v Chrudimi prodejnu?

  tacbob:
  Dle mého je Google chytrý, nabídne tě jako relevantní výsledek tomu, kdo v Chrudimi zdravou výživu hledá. A Seznam hloupě upřednostní toho, kdo je líp optimalizován.

 13. @hampl.david To samozřejmě chápu, má ji ale i v Chrastu. Google tohle dle lokace pochopí, seznam tupě tuto skutečnost bude ignorovat. To je bohužel fakt.

  Tady by možná stálo za to rozšíření o eshop a snažit se cílit na celou ČR, než na tak malé město, jako je Chrudim :) I by se to líp optimalizovalo.

 14. Citace Původně odeslal hampl.david Zobrazit příspěvek
  Dle mého je Google chytrý, nabídne tě jako relevantní výsledek tomu, kdo v Chrudimi zdravou výživu hledá. A Seznam hloupě upřednostní toho, kdo je líp optimalizován.
  Ano, Seznam to, ale nahradí výsledky místních firem. Ani ostatní výsledky téměř nejsou místní prodejny. Očividně neumí zpracovat tak dobře regionální spojení s vyhledávacím dotazem jako Google.

 15. Ještě se zeptám, nějaký čas jsme si platili "reklamu na seznamu", tam jsme ve výpisu jeden čas byli na 4 stránce. Poté jsme platit přestali a teď přišel ten propad až kdo ví kam. Nezohledňuje seznam i to jak moc člověk sype?

 16. já být tebou tak se na to řešit kde jsem na seznamu vyse*u
  zaměř se na google

 17. @Viko

  no jelikož web pro nás není tolik podstatný (ale v budoucnu existuje varianta eshopu, tak to chci trochu udržet v popředí), tak se na to vykašlu. Ale nemám takový přehled, tak nevím kolik lidí cca využívá na hledání seznam.

 18. Tupost Seznamu mě nepřestává udivovat. Naposledy mi sestřelil pár let starý web jenom proto, že jsem změnil hostera. Tam je možný prostě všechno.

  @tacbob
  Vyhledávání na Seznamu lidé bohužel :D:D stále využívají, tržní podíl je cca 25% https://www.evisions.cz/blog-2019-01...nternetu-2019/ .

 19. @slix to určitě nebylo jen kvůli změně hostera :) Pokud jsi teda nepřešel na pomalejší hosting. Tomu sám nemůžeš věřit přece..
  Na seznam prostě platí jiný metriky, než na Google. Pokud chcete prorazit na obou, tak je potřeba se na tyto metriky zaměřit.

 20. Bohužel bylo. Ale kdyby se mi to nestalo, tak bych tomu taky nevěřil :D

 21. Citace Původně odeslal tacbob Zobrazit příspěvek
  Ještě se zeptám, nějaký čas jsme si platili "reklamu na seznamu", tam jsme ve výpisu jeden čas byli na 4 stránce. Poté jsme platit přestali a teď přišel ten propad až kdo ví kam. Nezohledňuje seznam i to jak moc člověk sype?
  Ano zohledňuje a dost. Ale zaobaluje to takovými noblesními výrazy, na které si nemohu vzpomenout. Prostě pokud vyhodnotí, že všechny kvalitní firmy mají zápis na Firmách a posílají hromadu peněz do PPC, a chovají se podobně ekonomicky, tak abyste byl stejně "kvalitní" firma, měl byste se chovat podobně. Ať si to Seznam nazývá a schovává pod co chce, obyčejně by se to dalo nazvat tak, že kdo víc sype a nebo prostě jen že tyto aktivity mají docela velký nepřímý vliv na výsledek v organice.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3