Neomezený e-shopový systém s jednotnou administrací
Zobrazují se odpovědi 1 až 12 z 12

Domény.cz - statistika - kdo drží nejvíce domén?

 1. 329 kontaktů s nejvíce doménami drží dohromady více než 100 000 domén, tj. cca 8%.
  Kontakt s nejvíce doménami jich má na sobě cca 14 tisíc. Všichni asi ví o koho se jedná.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ano víme.. https://www.expirovanedomeny.cz/top-20-drzitelu-domen/
  Edit: Jdu to updatnout, když už jsi to nakousl :D

 4. 12. misto - Olda :D

 5. No jo... Olda...

  ---------- Příspěvek doplněn 14.05.2020 v 20:03 ----------

  Olda jinak už dvanáctý dávno není, předstihl ho určitě ITBOSS a spousta dalších. U mě je OLDA někde na 50 místě.

  ---------- Příspěvek doplněn 14.05.2020 v 20:06 ----------

  Můj TOP 10:

  SB:1QBQOHTRDT-SUB 13616
  WEBINVEST 6263
  CENTRUM-CZ 2550
  ANONYMIZOVANO 2072
  NETIK-SRO 2067
  ADVIO 1939
  EMALGONA 1931
  P-SIMA 1611
  SB:MEDIATEL 1563
  DCM 1502

 6. On ten Simon jich má daleko víc, když sečteš všechny jeho kontakty..

 7. To ano, tohle je jenom na jeden kontakt. Reálně je to víc.

 8. Mě to nemusíš vysvětlovat, já to vím :D

 9. z čeho to živý? vždy to jsou statisíce/miliony ročně

 10. Šimon se řeší už 20 let a pořád mu to nějak funguje. Poměrně dost domén pronajímá, viz třeba teď ty podvodné kolem aktuální krize, spousta z nich mu patří. Dlouhodobě se mu dařilo odchytit lukrativní domény, stejně tak nemalý příjem dělají odchycené omylem expirované domény, jen moji klienti za to dohromady už mu zaplatili dobrý milion.

  Na cz.nic to je známá firma, nikdo asi nemá tolik zablokovaných účtů a ip adres. Kolik ale toho má v zahraničí, kdoví, na cz trhu jdou odhady až k 50tis domén.

 11. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
  Šimon se řeší už 20 let a pořád mu to nějak funguje. Poměrně dost domén pronajímá, viz třeba teď ty podvodné kolem aktuální krize, spousta z nich mu patří. Dlouhodobě se mu dařilo odchytit lukrativní domény, stejně tak nemalý příjem dělají odchycené omylem expirované domény, jen moji klienti za to dohromady už mu zaplatili dobrý milion.

  Na cz.nic to je známá firma, nikdo asi nemá tolik zablokovaných účtů a ip adres. Kolik ale toho má v zahraničí, kdoví, na cz trhu jdou odhady až k 50tis domén.
  důvod blokování?

 12. Proč by měl mít zablokovaný účet? Proč blokované IP adresy? Co je to za nesmysl zase..

  Šimon chytá, chytá hodně a může chytat kolik chce u registrátora u kterýho je, protože i on z něj má requesty zdarma (podle počtu domén máš přiřazeny requesty "zdarma").
  Teď může chytat ještě víc, protože registrátorům odpadlo placení poplatku NICu do konce roku.
  Wedos mu dotuje domény, tak proto odešel ze Subregu, to že má víc kontaktů to taky každý domainer ví.
  Živí to prodejem domén. Neprodává domény za pár korun, to je snad každému jasné. Měl dobrej start a teď to prostě dokrmuje.

  BTW NIC by mu měl líbat nohy a ne mu blokovat účty a IP. Což se samozřejmě neděje, není důvod.

 13. automatické QoS proti DoS je implementován v protokolu EPP u cz.nic v systému FRED, který je jedinou branou registrátora k centrálnímu registru. Tady přesně vzniká dočasná blokace účtu nebo IP segmentu, je omezen počet souběžných spojení, stejně tak i počet dotazů za vteřinu, délka jednoho přihlášení, při chybových kódech je automatická blokace na vteřinu, při snaze porušit tyhle limity přichází auatomatický dočasný ban. To jsem měl na mysli, nikoliv nějaké ruční banování za "neposlušnost".

  Šimon díky tomu už pár registrátorům udělal vrásky, zejména z kraje nového tisíciletí. V počátích se na plénu cz.nic řešil poměrně výrazně a byly protichůdné názory, jestli ho nechat nebo ne, ale pravidla neporušoval, sice jeho původní aktivita vedla k drobným změnám, i tak byl jeho obchodní model ponechán do současnosti.

  Při odchytu domén je nutné se na ní pravidelně ptát, to asi všichni víte, přesný čas uvolnění není dopředu známý, pouze den. Každý registrátor má za každou registrovanou doménu k dispozici zdarma 100 dotazů do EPP měsíčně a je na něm jak je využije. Uvolnění poplátků vzhledem k limitů by nemuselo vést k velkému nárustu, plus to bude spíše asi pro ty menší než pro wedos nebo subreg. Šimonovi se nějak dařilo velice přesně odchytávat, to klobouk dolu.

  Už se ale přes 10 let v tomhle segmentu nepohybuji, tak nevím, jak to je v současnosti, nejspíš se toho moc nezměnilo. Kdysi jsem něco dělal na FREDu, tak jsem to viděl z druhé strany.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3