logo
10.05.2020 12:18
1
Ahoj,

o víkendu vždy vymýšlím nějaké nové zlepšováky, apod. Mám k dispozici web, který je dost navštěvovaný a chtěl bych na něm inzerovat jakousi nabídky služeb svých partnerů (fitka, salóny, atd.). Tyhle služby by měl možnost návštěvník webu ihned zakoupit. Jednoduše vyplní formulář s osobními údaji a vybere konkrétní službu typu: 10x lekce ve fitku, 1x pánský sestřih v barbershopu, 1x sportovní masáž, apod. Bude přesměrovaný na platební bránu, zaplatí, přijde mu nějaký kód/identifikátor, který si pak uplatní u výše jmenovaných sportovních/módních zařízení. Vize je taková, že platební brána je psaná na mě, takže bych si nechával třeba 5% z každého prodeje. Výše provize jistě není úplně důležitá.

Moji partneři (provozovatelé těchto zařízení) jistě mohou a nemusí být plátci DPH. To znamená, že pokud oni službu prodávají koncovým zákazníkům třeba za 2 000,- Kč, mohu já jí vystavit za 2 100,- Kč, nechat si z toho provizi a zbytek jim poslat na účet. Oni mají cenu těchto služeb stanovenou pro koncové uživatele, takže v tuhle chvíli jejich ne/plátcovství DPH vůbec neřeším.

a/ nejsem plátcem DPH, tak mohu dělat cenotvorbu viz. odstavec výše a hotovo

b/ jsem plátcem DPH, ale pak mám asi problém... sice nabízím službu partnera za koncovou cenu, ale pravděpodobně v tom už DPH může figurovat, protože platba za službu přijde od klienta ke mně. Já až zpětně vyplácím partnerovi. A tady se zamotávám, zda záleží na tom, zda daný partner je nebo není plátcem DPH

Účetní/poradce bude kontaktován hned zítra, ale třeba získám nějakou odezvu i tady a někdo tuto logiku třeba používá.

Logika je jasná, berte to jako Slevomat. Oni nabízí služby partnerů a prodávají dále. Ale na žádném voucheru od nich jsem neměl zmínku o DPH. Nepadá to pod nějaké zprostředkování?

Díky moc za případé odpovědi.

Co se právě děje na Webtrhu?

10.05.2020 12:40
2
Prakticky bude záležet na tom, kdo bude prodejce a koho to budou tržby. Můžeš to mít postavené tak, tak zprostředkováváš platbu a tvým příjmem je pouze ta provize. Obchodník si tě bude platit jako platební bránu a službu eshopu. Nezáleží na tom, kdo je provozovatel platební brány.

Mrkni na podmínky slevových portálů, ti s tím různě manipulovali pořád, aby ty peníze nebyly jejich příjmem.

Víc neporadím, není to můj obor.
10.05.2020 20:27
3
Tohle jsem tu našel: https://webtrh.cz/294803-zprostredkovani-dph

A je tam vlastně to, co píše Tomáš.
Pivo Sněžka

Malý dar z Krkonoš

Pecký Pivovar vám přeje klidné prožití Vánočních svátků - jako malou pozornost si dovolujeme nabídnout všem uživatelům slevu 10% na nákup dárkové krabice "Na vrcholu".