Prodej brandové domény světové značky Fred Perry
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Dropshipping v USA a daně?

 1. Dobrý den,
  jsem 19ti letý student a budu otevírat dropshippingový eshop zacílený především na US trh ale s dodáváním do celého světa. Dodavatel bude z aliexpressu.

  První měsíc bude obrat okolo 70.000 Kč ale v průběhu dalších měsíců to nastoupá s největší pravděpodobností na cca 250.000 Kč obrat měsíčně a do roka na více. Výdaje budou jenom za produkt a za vyplácení provizí partnerům.

  Co nevím je jak se mám poprat s daněmi? Nemám firmu, nemám žl, obejdu se bez obojího nebo ne? Jaká je nejlepší cesta pro mě jako studenta? Případně nevyplatí se založit si firmu v USA a řešit vše tam? Nebo je tato diskuze úplně zbytečná a mám si zaplatit učetní co mě vše rovnou zodpoví?

  Studentský status mi končí v srpnu.

  Děkuji moc za pomoc!!

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. :D Další student, který objevil Aliexpress a bude dropshippingový magnát.

 4. Citace Původně odeslal Filipow Zobrazit příspěvek
  :D Další student, který objevil Aliexpress a bude dropshippingový magnát.
  O dropshippingu už vím dlouho, a přes svůj youtube kanál dělám sales okolo 4000$ měsíčně. Jen už nechci dělat přes affil proto dropshipping. Že jsem mladý neznamená že vymýšlím nesmysly. Děkuji za poznámku k tématu...

 5. Okay, beru zpět.. sám jsem taky student:)

  Spíš se tady čas od času zobrazují fakt lidi, co fungují jak jsem psal.

  Doporučuji určitě knížku od Johna Vanhary - Podnikání v USA. Má to tam popsané, jinak ta účetní bude asi dobrá cesta:)

 6. Citace Původně odeslal Filipow Zobrazit příspěvek
  Okay, beru zpět.. sám jsem taky student:)

  Spíš se tady čas od času zobrazují fakt lidi, co fungují jak jsem psal.

  Doporučuji určitě knížku od Johna Vanhary - Podnikání v USA. Má to tam popsané, jinak ta účetní bude asi dobrá cesta:)
  Děkuji!!

 7. Zdravím,

  v USA se platí dvě základní daně - income a sales. Pokud by jsi se rozhodl nezakládat firmu v USA, tak budeš daň z příjmu platit v ČR. U sales tax je to trošku komplikovanější. Do 2018 v USA platilo, že pokud nebydlíš nebo nemáš sídlo v USA, tak ji platit nemusíš. V současnosti si to každý stát určuje sám, ale většinou je to tak, že by jsi ji měl platit pokud v daném státě překročíš určitý obrat (třeba 100 tisích dolarů) nebo tam uděláš určitý počet objednávek - např. 200 (tohle je pravidlo pro Kentucky). Pokud si založíš firmu, tak bude firma danit příjem v USA a sales tax budeš platit ve státě, ve kterém má firma sídlo.

  Také přemýšlím o něčem v USA, tak jsem si k tomu zjišťoval informace. Snad to jako základ pomůže. Ale určitě bych se zeptal nějakého daňového poradce nebo účetní, kteří s tím mají zkušenosti.

  Taky doporučuji knížku Podnikání v USA (možná ji ještě mám v pdf, kdyby jsi chtěl). Na stránkách má tuším i odkaz na firmu, která zajišťuje založení firmy v USA a další služby s tím spojené.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3