Založení a design webu a eshopu taneční školy
Zobrazují se odpovědi 1 až 18 z 18

Připojení a vzádelné ovládání TV

 1. Zdravím,

  rád bych se poptal na radu/zkušenosti s připojením TV a jejím ovladáním ze serveru..
  Představa je asi následující - X desítek SMART televizí na X desítkách různých lokací, kdy každé místo má svou vlastní veřejnou IP + centrální ovládání. ze serveru. Chci vytvořt CMS s jasně danými pravidly toho, co se bude v jaké TV prezentovat (tzn. vytvoření harmonogramu spouštěného obsahu (videa, prezentace, etc), možnost zapínání/vypínání TV z centrály, možnost spusit videno online atd).

  Řeším jedinou věc, kterou jsem zatím nikdy neřešil - jak připojit a ovládat TV před síť - řešili jste to někdy ? Budu rád za jakékoliv rady, tipy, nasměrování na možné řešení apod. Samozřejmě jsem to googlil, ale nic moc kloudného použitelného jsem zatím nenašel.
  (jen dodávám, že nejsem omezen značkou TV)

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Nebude lepší tohle řešit na fóru o TV?

 4. Trochu googlení: https://www.google.com/search?q=smar...ne+control+API

  A výsledky:
  Vypadá to, že některé Samsung modely mají websocket API, se kterým jde komunikovat i když je TV ve standby režimu. :)

 5. další projekt s reklamními plochami do prodejen? Nám to kdysi zkrachovalo na údržbě, pokud ty TV nebudeš mít někde po ruce, ale budeš tam muset daleko jezdit, takové zapínání, diagnostika, výpadky proudu (občas to nědko vytáhne při úklidu), náladovost běžných TV a nemožnost je občas na dálku předsvědčit.

  Obyč TV moc nefunguje, je příliš nespolehlivá, monitor nebo průmyslový panel je lepší ale dražší. Raspberry to stejné, při vyšším počtu jsou nespolehlivé a člověk nechce někam jezdit něco měnit. Opět se dají koupit dražší a stabilnější řešení.

  Dneska bych možná uvažoval u low cost nad Google chromecast či podobných zařízeních, pak je to možné ovládat přes stream videa z nekonečného souboru (multipexing a mixování je poměrně rozšiřený a běžný). Dá se to dobře automatizovat, ale nemám s tím zkušenosti, jsem spíše z enterprise světa.

  Mít smart TV na veřejné adrese, můžeš počítat skoro minuty než ti jí nějaký robot nabourá, to není dobrý nápad, musíš pod tím vytvořit vlastní vpn, k tomu ale potřebuješ nějaké zařízení, sama tv to neumí, průmyslové panely mají ipsec.

  Je to za mě dost široké téma. Mrkni ale třeba na zdarma platformy jestli ti nějaká přímo nesedne, pak se to dá vybrat HW podle toho https://opencast.org, https://openbroadcaster.com, https://antmedia.io, případně existují placené služby https://www.muvi.com a můžeš na to přímo napojit TV, ale pozor na zabezpečení a vzdalené ovládání.

 6. Citace Původně odeslal Petr Hejda Zobrazit příspěvek
  Vypadá to, že některé Samsung modely mají websocket API, se kterým jde komunikovat i když je TV ve standby režimu. :)
  No tohle je pravě největší problém pro bezpečnost, všechny moderní TV jsou prolezlé spoustou funkcí a služeb, nikdo z výrobců to neaktualizuje a je to problém už i při uvedení. Není dobrý nápad nechávat takovou věc na veřejné adrese...

 7. normalne su na to presne za tymto ucelom uz hotove krabicky co len napojis ako set-top-box a tv ako taka neriesi nic len obraz. ale financne to nie je lacne. preto to mnoho firiem riesi vo vlastnej rezii, ale neviem ci to za to stoji.

 8. Spolehlivé vzdálené řízení je oblast, ve které se pohybuji. Je to součást veškerých řešení pro výstavnictví, muzejnictví a kiosky. Ještě jsem se nesetkal s tím, že by se k tomu využívala smart tv. Důvod je, že nechcete vyvíjet stále dokola řešení, které je funkční jen na jednom typu tv s jedním konkrétním systémem. Je třeba mít takové řešení, které je na zobrazovači nezávislé a znovu použitelné. A ideálně ovladatelné tak, jakobych byl přímo na místě.

  Cest jak toho dosáhnout je řada. Já to po x různých realizacích řeším vývojem vlastního hw. Jedná se o desku s napájením přes poe + externí, například pro použití v rozvaděči. Je kompatibilní s RPi, včetně napájení do 3A. Ale také s Intel NUC a obdobnými deskami jiných výrobců. Co je hlavní, ta řídící deska umí tu druhou ovládat stejně, jako bych byl na místě a stiskl tlačítko. Mohu na dálku odpojit/zapojit napájení, mohu pc zapnout, bezpečně vypnout, použít tvrdý restart. Znám vždy status, zda běží či ne, jak napájení, tak hw, tak systém tak aplikace. Projektory, lcd nebo led panely jsou připojené přes rs232. S pj-link, crestron, cue nebo vlastním rozhraním daného výrobce jsou vždy problémy. Ale rs232 je k dispozici vždy a vždy funguje. Nevýhoda je pouze v tom, že každý výrobce používá jiné příkazy, ale ono jich není zase tolik.

  Komunikace běží na websockets, z venku přes vpn. Umožňuje to snadné ovládání, resp. rychlý vývoj ovládacích prvků. Nejde totiž jen o vzdálenou správu nebo ovládání obsahu z průvodcovských tabletů, ale také ovládání pomocí čidel. Nejčastěji spuštění obsahu/projekce pohybem návštěvníka. Díky tomu, že čidlo není připojeno ke konkrétnímu pc, ale do sítě, lze pak snadno řešit vazby na další systémy, třeba ovládání osvětlení.

 9. @Jan Stejskal a kolik stojí tvoje řešení? Vypadá to zajímavě a dlouhodobě jsem něco takového hledal do menších provozů, kde se nevyplatí kupovat drahé krabicáky. Vídám často třeba zmíněný crestron, ale to je cenově palba a uzavřenou síť je potřeba řešit vlastními prostředky, takže další náklady na vpn terminátory. Máš to založené na linuxu nebo to je jen nějaký SoC řešení s firmwarem? RS232 s AT příkazy je super (ikdyž moderní řešení je upravený WebOS a vzdáleně spínané napájení), jen to je občas dokumentované napůl, takže se ztrácí čas s integrací s každým novým zařízením/panelem, ale je to protokol, nad kterým jsem vyrostl, s jasnou strukturou, takže mi je bližší než moderní balasty.

  Jsem rád, že tady i nějaké české řešení, jak se staví jedna kancelářská budova za druhou, jak se modernizuje průmysl do "4.0" buzzwordu, po těhle řešení je velká poptávká, já k nim řeším zpravidla tu backend infrastrukturu a krmení daty, rozvody a koncová zařízení dělá někdo jiní.

 10. Je to SoC, update fw lze řešit vzdáleně po síti. Zatím to není komerčně dostupné, teprve nás čekají zkoušky emc atd.

 11. Samsung TV lze připojit k nim do cloudu a pak ji ovládat přes webové api :), mám home assistanta hass.io, pro které existuje tato integrace: https://github.com/jaruba/ha-samsungtv-tizen

  ...se můžeš inspirovat, v logu samsungu je komplet vše, od přepínání programů po možnost posílat requesty na změnu kanálu, přepnutí source, výpisu programu, hlasitosti, wake-on-lan atd...

 12. Aha, SoC je super na provoz, už je ale pak horší a dražší rozšiřitelnost, věci jako vpn se pak těžko implementují, v tom je Linux skvělý. Pokud by k tomu byly ale zdrojáky firmware k dispozici (nepředpokládám), byla by to konkurenční výhoda, pak je otázka jaká by byla vaše cenová politika, přeci jen na prodeji HW se nedá tolik vydělat jako na doplňijících službách a rozšiřujících modulů.

  @kdosiodjinud
  Samsung znám, dělal jsem na něj několikrát penetrační testy, je to průser a musí se uzavřít do vlastní sítě s FW. Každopádně to může být dobrý typ pro pinkys, může to postavit na Samsung televizích a jen si to trochu okošatit. Výjde to levněji než běžná řešení.

 13. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
  Aha, SoC je super na provoz, už je ale pak horší a dražší rozšiřitelnost, věci jako vpn se pak těžko implementují, v tom je Linux skvělý. Pokud by k tomu byly ale zdrojáky firmware k dispozici (nepředpokládám), byla by to konkurenční výhoda, pak je otázka jaká by byla vaše cenová politika, přeci jen na prodeji HW se nedá tolik vydělat jako na doplňijících službách a rozšiřujících modulů.

  @kdosiodjinud
  Samsung znám, dělal jsem na něj několikrát penetrační testy, je to průser a musí se uzavřít do vlastní sítě s FW. Každopádně to může být dobrý typ pro pinkys, může to postavit na Samsung televizích a jen si to trochu okošatit. Výjde to levněji než běžná řešení.
  Měl bys někde výstupy těch testů? Jde mi především o část, kde bys z tokenu s omezenými právy mohl provádět něco jinačího - oddělené to mám, ale zajímá mě to :D.

 14. Bohužel, je to pod NDA. Právě jedna ze zranitelností, která právě z tokenu s omezenými právy dovolila celé zařízení napadnout je stará pár týdnů, chyba je již zveřejněná v databázi, chybu neopravili, jen jí dočasně zalepili, vtipálci, https://www.zerodayinitiative.com/ad...es/ZDI-20-314/

  Samsung TV obsahují obrovské množství kódu a SW, je pak těžké tam udržet bezpečnost, zejména, když aktualizace dost pokulhávají, vše mají založené na technologiích, které s bezpečnostní moc nekoketují (websocket např.) a jsou to spíše workaroundy, keré vznikly kolem webových technologií.

 15. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
  Bohužel, je to pod NDA. Právě jedna ze zranitelností, která právě z tokenu s omezenými právy dovolila celé zařízení napadnout je stará pár týdnů, chyba je již zveřejněná v databázi, chybu neopravili, jen jí dočasně zalepili, vtipálci, https://www.zerodayinitiative.com/ad...es/ZDI-20-314/

  Samsung TV obsahují obrovské množství kódu a SW, je pak těžké tam udržet bezpečnost, zejména, když aktualizace dost pokulhávají, vše mají založené na technologiích, které s bezpečnostní moc nekoketují (websocket např.) a jsou to spíše workaroundy, keré vznikly kolem webových technologií.
  Dík, rád mrknu. Po dlouhé době webtrh (neber to zle) pro mě zas vyplivl něco přínosného :D cool

 16. webtrh asi není zrovna místo, kde by zkušení uživatelé dokázali získat hodnotnější informace, většina dotazů je jen pro začátečníky a i tak vypadá komunita a odpovědi. Pořád ale fungují uzavřené skupiny kolem nyxu a podobné z devadesátých let :). Já vlastně primárně žiju s komunitou, kterou znám 30 let a moc o těch nových směrem na komunikaci typu facebook, whatsapp, slack nevím. U odbornějších dotazů stejně musíš vědět koho a jak se zeptat, jinak nedostaneš odpovědi nikde. Bezpečnostní slabiny ale nelze obecně rozebírat veřejně a interní výzkumy jen tak ledabile zveřejňovat, platí určitá psaná a nepsaná pravidla ohledně komunikace s vendory a hlášení chyb.

 17. Díky za všechny podnětné reakce, všechno projdu a zvážím možná řešní.
  Opravdu díky moc, já věděl že tu jsou schopní lidi :)

 18. Mě jako laika napadá pořízení Tv s Androidem - stačí vybrat vhodnou app a vyškolit personál, jak spustit danou app (2 kliknutí na ovladači).

 19. Citace Původně odeslal node Zobrazit příspěvek
  normalne su na to presne za tymto ucelom uz hotove krabicky co len napojis ako set-top-box a tv ako taka neriesi nic len obraz. ale financne to nie je lacne. preto to mnoho firiem riesi vo vlastnej rezii, ale neviem ci to za to stoji.
  Nějaký tip? případně pod čím to hledat ? podobné řešení jsem nenašel, ale asi hledát špatné slovní spojení

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3