Prodej brandové domény světové značky Fred Perry
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

WordPress weby a nekonečný boj s cache

 1. Zdravím,

  dlouho se potýkám s problémem, u něhož si nejsem jist, zdali má nějaké řešení. Dělám weby na WP a potýkám se s problémem, který se týká zasekávání cache paměti v prohlížeči.

  Řekněme, že máme web na ostré doméně auto.cz, klient se rozhodne, že by chtěl upravit strukturu a design úvodní sekce. Tyto změny provedu přímo v šabloně pomocí HTML a CSS (ne pomocí page builderu) na testovací doméně. Jakmile jsem hotový, tak tyto změny přetáhnu na ostrou doménu. Jenže cache brání správnému zobrazení a prohlížeče nové změny nezobrazují, jak by měly (o mobilech raději nemluvím). Často se stane, že se HTML projeví hned, u CSS nebo JS bez použití klávesové zkratky pro promazání cache v prohlížeči, trvá někdy i několik hodin, než se změny projeví.

  Samozřejmě jsem zkoušel varianty s cache pluginy, mít je aktivní, cache promazat, mít je vypnuté, kombinovat tyto přístupy. Ale nikdy se mi změny neprojevily ihned, jak by měly. Co pak návštěvníci webu, kteří na web přijdou, uvidí, že je rozbitý a netuší, že si mají promazat cache? Jak tuto situaci řešit co nejefektivněji, aby se změny projevily hned, všem (návštěvníkům webu), na jakémkoliv typu zařízení a v jakémkoliv prohlížeči? Je to vůbec možné?

  Díky moc.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. u CSS a JS používám verzování. Prostě změníš verzi a natáhne se návštěvníkovi nová, aktualizovaná při další návštěvě.

 4. Pro upřesnění, verzi je třeba hodit do GET parametru
  Kód:
  <script type="text/javascript" src="script.js?v=1.1"></script>

 5. S tím nemám problém:

  1) verzování jak píší ostatní
  Kód:
  wp_enqueue_style( 'theme-style-base', 'cesta/k/css/style.css', array(), '1.0.0', 'all' );
  // ID CSS, cesta-k-css, dependece-na-jiných-css, verze, media-styl
  
  wp_enqueue_script( 'theme-script', 'cesta/k/js/script.js', array(), '1.0.0', true );
  // ID JS, cesta-k-js, dependence-na-jiných-js, verze, loading-v-patičce
  2) pak stačí jen vymyzat cache v adminu pluginem, co používáš ... popřípadě přegenerovat HTML verzi stránky / stránek ... pokud to používáš

 6. Díky, chlapi! To je to, co jsem hledal, už to mám i otestováno a jede to, jak má. (y)

 7. Zvlastni, ale ja se a tim nikdy nesetkal. Nemate jeste nejaky cache primo na serveru nebo CDNce?

 8. Citace Původně odeslal Oleg Zobrazit příspěvek
  Zvlastni, ale ja se a tim nikdy nesetkal. Nemate jeste nejaky cache primo na serveru nebo CDNce?
  Určuje se to http hlavičkami, je jich celá řada, ale asi nejčastěji můžeš vidět něco takovéhoto v hlavičce odpovědi:

  Kód:
  Cache-Control: max-age=31536000, public
  Nezřídkakdy také můžeš vidět sady hlaviček If-None-Match/If-Modified-Since/ETag, kdy v kombinaci s hlavičkou Last-Modified v požadavku na server se vrací místo obsahu pouze návratová hlavička 304 Not modified.

  Při měření webů můžeš vidět dvoje metriky, jednu pro první načtení a druhou pro opakované, bez cachování na straně klienta by opakované načtení nebylo rychlejší, musel by se znovu stahovat celý obsah webu.

 9. Ja to ale vim. Pokud pouzivaji CDNko musi to flushnout, nevim jak to maji resene. Jen rikam, ze neverzuji a problem s cache jsem jeste nikdy nemel.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3