Covistop Dezinfekce rukou Anti-Covid - 100 ml s rozprašovačem, 500 ml se stříkací vložkou, Skladem
Zobrazují se odpovědi 1 až 11 z 11

Obrázky z Androidu do API a chyba Not a JPEG file.

 1. Ahoj,

  server nám začal vyhazovat do error logů tuhle hlášku:

  ERROR - 2020-04-27 09:12:08 --> Severity: error --> Exception: Not a JPEG file: starts with 0xba 0x77 `upload/orders/45791_7P48329/AAR_7P48329_2020_04_27FO_01.jpg' @ error/jpeg.c/JPEGErrorHandler/316 ... on line 144

  Proces je takový, že API přijímá obrázek kódovány v base64 a ten dekóduje. Pak pomocí knihovny Imagick ho přečte a nastavujte rotaci. Obrázky jsou posílány z Android appky. Netuší někdo, zda tam třeba Android po aktualizaci nedává nějaký příznak? Dva roky nám to běží a nyní tenhle problém...

  Nemá někdo z místních mobiláků nápad, proč se to najednou děje? Fotky si vytváří sáma appka (jsou focené z aplikace, určitě tam není žádný podvržený soubor, apod.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Na první pohled mě napadá špatná koncovka souboru, jestli to nevyžaduje *.JPEG. Ale nejsem Android vývojář.

 4. "starts with 0xba 0x77 " to znie ako ze bud sa neposiela jpeg(zly header), alebo sa posiela poskodeny jpeg alebo je tam posahane to base64 enkodovanie asi. ked si ten base64 string zobrazis v html tak vidis obrazok v poriadku?

 5. Některé systémy jsou citlivé na malá a velká písmena a na JPG a JPEG formát.

 6. Tak fakt to vypada na chybny jpeg. Ale proc by najednou telefon posilal neplatne obrazky.. zvlast, kdyz je aplikace nastavena tak, ze kdyz to neprojde, tak to posle jeste jednou a tak znovu dokola. A vidim, ze treba na osmy pokus to uz server prijme a bez problemu ulozi. Ta fotka ma treba 215kB a ulozi to, pak je to OK. Tu samou fotku ale treba 5x odmitne a to ma jen 6kB. Takze fakt je tam asi nejaky priznak.

  Edit: Jenze tech 6kb muze byt cokoliv, to muze byt jen nejaky vysledek toho ulozeni chybneho stringu a nezarucuje to, ze se do API poslal soubor, co ma fakt jen 6kB.

 7. koncovkou to není, chybová zpráva podle textu pochází z php imagick knihovny, tam parser načítá začátek souboru (na název se vůbec nekouká), jpg má začínat na 0xFF, 0xD8 a podle chybové hlášky tam je úplně něco jiného. To 0xBA 0x77 vypadá jako nějaká písmena než začátek binárního souboru.

  Můžeš poslat nějakou ukázku? Není v aplikaci chyba a nevrací se ti místo jpg nějaká chybová hláška? To by pak takhle odpovídalo. Zkus si nějaký ten soubor otevřít v nějakém poznámkovém bloku, jestli tam nebude něco textového.

 8. Otevrel jsem to v Sublimu na Macu a ukazalo mi to tohle:

  ºw^~)Þ

  Coz me dovedlo sem: https://forum.processing.org/two/dis...nge-charakters

 9. to vypadá na nějakou chybu v aplikaci, něco asi přetypovává špatně. Aktualizaci mohlo dojít k nějaké změně a teď aplikaci asi nefunguje správně.

  Bez kódu víc neporadím, tyhle znaky vidím poprvé.

 10. @david.musil: Pokud to není státní tajemství, je možné ukázat ten zpracovaný soubor, kterého se týká ta chyba (AAR_7P48329_2020_04_27FO_01.jpg)?
  Jestli třeba po dekódování tam není něco navíc nebo naopak něco chybí. Jako jedna věc mě napadá, že do toho base64_encode() mohlo před souborem vstoupit něco jako "data:image/jpg;base64," nebo něco jiného, co tam strčil prohlížeč nebo appka.
  Naposledy upravil crs : 30.04.2020 v 13:19

 11. David už psal, že ty soubory mají dokonce jinou velikost, takže to na text před nevypadá, stejně tak úvodní byte neodpovídá na data:image...

  I tak ten obsah souboru může napovědět, 6kb je poměrně dost dat, může ale obsahovat cokoliv vč. důvěrných dat, tak na to chce při jeho šíření myslet

 12. Zadne verejne tajemstvi to neni, jsou to fotky opravenych aut. Ale uz to vypada nadejne. Prisli jsme na to, ze system Android po aktualizaci pracuje s urcitym procesem jinak a appka posila na server jeden typ dat jako "undefined". To na sebe pak nabalilo dalsi veci a skoncilo to tou chybovou hlaskou.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3