Neomezený e-shopový systém s jednotnou administrací
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Konfigurátor / formulář

 1. Hledám možnosti, jak řešit jeden problém. Klient automatizuje a má pro své klienty formulář se stovkami polí (reálně jich uživatel vidí jen 15-30 díky logic jumps + hodně jsou výpočty a skrytá pole pro konfiguraci).

  Aktuální řešení je postaveno na https://www.jotform.com/. ALE jednak je jejich řešení náročné, druhak musíme řešit neduhy typu latence, špatné optimalizace, nemožnost si upravit design dle svého.

  Vše se musí načítat přes iframe, což je taky ojeb. Náš systém jede na WP + vlastní šabloně a optimalizuje se každá píď stránky (aktuálně nám sere načítání akorát externí scripty a jejich vady).

  Čili otázka zní, existuje něco lepšího? Má smysl stavit vlastní? Dost nás omezuje technologie, a další:

  1) celej jejich full-view design formuláře je dost velkej kompromis co se týká fungování ... dejmež tomu, že to jede, ale je to takový, že bych radši lepší variantu, už jen kvůli fungování na mobilu

  2) loading přes iframe není ideální ... ani za boha

  3) cena za enterprise je KURVA vysoká

  4) načítání je peklo ... oni načítaj všechno hned na začátek, takže XX vteřin čekáme na loader od nich ... jinak je tam prázdno a nejde s tím nic dělat (místo aby načetli loader asap a zbytek poté)

  5) aktuálně fungujeme přes redirect na thank-you page po dokončení plnění formuláře ... chtěl jsem od nich, aby skrze svůj načítací JS (mimo iframe) dodali event na to, že user udělal submission a oni mi předali data (i kdyby jen ID submission) ... což ale "z hlediska bezpečnosti nejde"

  -------------------------

  Maj super rozhraní, funkce atd. Což je důvod, proč u nich ještě jsme. Ale čím dál chceme jít, tím víc nás jejich řešení omezuje a na některých místech dost blokuje user experience.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. A mate hodne rozsahly web?

  Netusim, jak je na tom WP s formulari. Ale je spousta jinych systemu, nez WP, a treba u drupalu jsou pokrocila kouzla s formulari uplny neodmyslitelny zaklad.


  Ptam se z duvodu prip. prenosu ;-)

 4. Citace Původně odeslal aheadnology Zobrazit příspěvek
  A mate hodne rozsahly web?

  Netusim, jak je na tom WP s formulari. Ale je spousta jinych systemu, nez WP, a treba u drupalu jsou pokrocila kouzla s formulari uplny neodmyslitelny zaklad.


  Ptam se z duvodu prip. prenosu ;-)
  Ne, WordPress je víc než dostačující, hledám řešení na formulář, i kdybych to mělo být na míru ve Vue jako plugin.

  Jinak WP toho má tuny, ale tolik polí zvládne málo který program. Jotform je zrovna komplexní služba zaměřená ČISTĚ na tvrobu formulářů. Jen je tak moc obecná a univerzální, že nás začala brzdit v rozvoji.


 5. Citace Původně odeslal peterniznik Zobrazit příspěvek
  Vůbec, slabá podpora, neochota něco řešit.

 6. Zajímalo mě to, tak jsem udělal menší průzkum bojiště.... díval jste se na Jotform API? Lze tím totiž vyřešit body 1), 2), 4), 5) . Protože vám umožní:

  a) zjistit jak je formulář sestavený - můžete si jej potom na frontendu dynamicky sestavit sám (záleží na tom, co všechno chcete podporovat za fieldy - budete si muset rendering, validaci apod. asi řešit), akorát si nejsem jistý, jestli vám dají i info o logice ohledně navigaci přes jednotlivé sekce (navíc z toho co jsem pochytil i pro iframy si můžete grafiku upravit s CSS)
  b) submit - výstup z vašeho formuláře si pošletete na backend a pořešíte jak chcete

  Pokud byste se dostal do bodu kdybyste přemýšlel nad tím, to tak vyřešit, tak je už rovnou lepší se zamyslet, jestli je služby třetí strany třeba... nevím co všechno Jotform nabízí ve svém adminu, účet si tam zakládat nebudu abych to zjistil, je možné že pro vás má přidanou hodnotu třeba nějaká jejich analytika, práce s výsledky?

  Ty neduhy co jste popsal, bude mít každá služba třetí strany, tak bych si nedělal nějak naděje, že to vyřešíte přechodem z jedné na druhou.

  Jinak tu 5) bych bral reálně - to bezpečnostní riziko tam skutečně je.

 7. Pointa je, že potřebuji card-view design. Což je vlastně 1 otázka per view a při kliku na další se přepne karta. Což jde jen a výhradně přes iframe (AD bod 5 ... jasně že jo, to chápu ... jen jsem zmínil všechny fakta).

  Čili my musíme udělat nyní dost změn, protože právě ten jejich normální design funguje, ALE ten nám znepříjemňuje UX po webu. Ale to je jediná možnost, jak to řešit.

 8. Nechápu - co vám brání si ten formulář vyrenderovat sám, třeba v tom card-view design (což je přesně co?) a submitnout si ho přes API?

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3