Založení a design webu a eshopu taneční školy
Zobrazují se odpovědi 1 až 11 z 11

Zveřejnění soukromých informací

 1. Na mém webu redaktor napsal článek o veřejně známé osobnosti.
  Ve které popisoval dům této osoby včetně jména obce, kolik má pater, jaké pokoje atd. Veškeré informace byly veřejně dostupné z inzerátu realitní agentury. Článek byl doložen screenshoty z realitního webu. Byl zde vidět interiér.

  Přišel mi dopis od Advokáta - předžalobní výzva. Za zveřejňování soukromích informací.
  Chce stažení článku, písemnou omluvu a finanční újmu v řádku desetitisíců.

  Je to oprávněné? Co byste dělali by? Nechali to být či se s nimi vyrovnali a peníze mám vymahat po redaktorovi? Z reklamy vydělám MAX 10 000 / rok.

  Případně kdyby tu byl nějaký odborník, poskytnu více info včetně screenu a skenu.
  Děkuji za váš názor.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. hlavní problém vidím fotky z realitky.
  to další je pěkná hovadina :D, zkus si google zda ty forky najde, pokud jo poslat jim odkaz + odkazy na články kde ty informace redaktor tahal.

 4. Dost bude záležet na vztahu s tím redaktorem. Jestli jste si vymezili ve smlouvě o spolupráci tyhle možné následky a kdo ponese zodpovědnost za publikovaný obsah.

 5. Takže jestli tomu správně rozumím ...ten redaktor napsal v podstatě informace, které našel na jiných stránkách. Je to tak? V čem je tedy problém, pokud se jednalo o veřejně dostupný zdroj?

 6. V těchto sporech je právo na straně toho, kdo má větší budget a může si dovolit lepšího právníka. Takže jsi prohrál. Vím, že někdo bude argumentovat, že to tak není a že soud posuzuje nezávisle nehledě na to jaký máš budget, ale v praxi to tak prostě je. Dražší právníkos se tomu může věnovat detailějí, déle a vždycky najde cestu jak tu case vyhrát. V takovém světě žijeme. Já bych to smazal, omluvil se jim a napsal, že nemáš takový finanční prostředky na zaplacení, ať si to dají k soudu. Pokud dají, tak si domluv splátkový kalendář. Více asi poradit nejde :)

 7. Citace Původně odeslal Chingischan Zobrazit příspěvek
  Takže jestli tomu správně rozumím ...ten redaktor napsal v podstatě informace, které našel na jiných stránkách. Je to tak? V čem je tedy problém, pokud se jednalo o veřejně dostupný zdroj?
  Ne vše co je na internetu veřejně přístupné můžeš jen tak vzít a používat jako svoje. Na to pozor.

 8. Nejedná se o pomluvu. Vše jsou pravdivé informace. Redaktor napsal že ma 2 kuchyně, bazén, velkou zahradu, ... atd. A to popsal v podstatě z fotek interiéru reality. Stejný článek v několika podání i s fotkama je na netu několikrát. Děkuji za názory.

 9. Já svého času napsal několik set článků o interiérovém designu. Ve většině případů se používaly fotky stažené z webů realitních agentur a to prostě proto, že jde o specifickou oblast - v tom smyslu, že i když byste ty fotky nakrásně mohli a chtěli koupit, tak to není možné, protože není kde. Za všechny ty roky nebyl jediný problém. V tomto konkrétním případě bych řekl, že právník řeší spíš ty informace, ovšem pokud byly zveřejněny někde jinde, tak u nás by s tím rozhodně narazil.

 10. Skusim zjednodusene... Pravnik sa ozval kvoli textu, ci kvoli fotkam? Lebo ja nerozumiem...

 11. Jedna věc je mít veřejně dostupné informace a druhá je takto spojit. Jestliže na té realitce bylo napsáno veřejně známá osobnost prodává to a to, tak asi cajk (neřeším ted právní stránku věci, zda máš od realitky povolení použít jejich fotky), ale jestliže to tam nebylo a ty jsis (respetive tvůj redaktor) nějak dovodil či zjistil u konkurence, může to být určitý zásah do soukromí. Pak samozřejmě závisí jak hluboký zásah to je, protože veřejné osobnosti musí strpět určitý zásah do soukromí (což konstatovalo X soudů), ale je to obvykle velmi inviduální což zjistíš většinou až u toho soudu :-) Ostatně proto většína společenských a bulvárních webu je provozována přes s.r.o, aby případná škoda tolik nebolela.

 12. Tak snad by pan advokát pro případný soudní spor upozornil svého klienta na možný Streisand effect :-) https://en.wikipedia.org/wiki/Streisand_effect

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3