logo
23.04.2020 16:40
1
Tak tu máme jednu velkou změnu na trhu platebných bran, která možná ovlivní nejednoho z nás. Poslední dobou jsem občas četl i kritiku na Gopay, ač třeba já osobně jsem s nima spokojen. Tak jsem zvědav. Každopádně tak či onak jestliže do toho někdo nehodí vidle, tak GoPay nově patří frantíkům.

Co se právě děje na Webtrhu?

23.04.2020 17:03
2
Trochu offtopic, muze mi nekdo vysvetlit jak firma ktera mela "výnosy z poplatků a provizí činily 153,7 milionu" a je neplatce DPH?
23.04.2020 17:05
3
a kde vidis ze neni platce DPH? v aresu vidim ze je
23.04.2020 17:08
4
Ja se spis divim tem cislum, cekal bych jinou raketu asi kdyz se bavime o miliardach, co se toci v eshopech.
23.04.2020 17:10
5
Původně odeslal Aleš Jiříček
a kde vidis ze neni platce DPH? v aresu vidim ze je
Na fakturach, nebo vypisech co posilali bylo uvedeno "Neplatce DPH".
23.04.2020 17:17
6
Finanční služby jsou osvobozeny od DPH
23.04.2020 17:19
7
Pamatujete někdo na den d jak tam byl...? :)
23.04.2020 18:56
8
Kdyby byl GoPay plátce, tak platby přes sms by měly 2x DPH. To je problém většiny sms platebních bran, že jsou plátcem (tedy pro neplátce jako obchodníka). +operátor si veme třeba ještě 30%. Taková platba pak postrádá smysl.
23.04.2020 20:28
9
Původně odeslal kolousek
Kdyby byl GoPay plátce, tak platby přes sms by měly 2x DPH. To je problém většiny sms platebních bran, že jsou plátcem (tedy pro neplátce jako obchodníka). +operátor si veme třeba ještě 30%. Taková platba pak postrádá smysl.
Go pay platcem je

Údaje o subjektu DPH
DIČ: CZ26046768 Právnická osoba
Obchodní firma / název:
GOPAY s.r.o.
Sídlo: PLANÁ 67
370 01 ČESKÉ BUDĚJOVICE 1

Finanční úřad pro Jihočeský kraj
Územní pracoviště v Českých Budějovicích, F. A. Gerstnera 1/5, ČESKÉ BUDĚJOVICE, tel.: 387 723 111
Údaje zobrazeny dne 23.04.2020

Údaje o nespolehlivém plátci DPH
Nespolehlivý plátce: NE


Bankovní účty určené ke zveřejnění
Žádné číslo účtu ve smyslu § 96 odst. 1 zákona o DPH nebylo ke zveřejnění určeno
Údaje o registraci k DPH
Typ registrace Registrace platná od: Registrace platná do:
Plátce 01.04.2018
Tato registrace byla zveřejněna dne: 04.04.2018
24.04.2020 06:39
10
Původně odeslal Z.Jurak
Go pay platcem je

Údaje o subjektu DPH
DIČ: CZ26046768 Právnická osoba
Obchodní firma / název:
GOPAY s.r.o.
Sídlo: PLANÁ 67
370 01 ČESKÉ BUDĚJOVICE 1

Finanční úřad pro Jihočeský kraj
Územní pracoviště v Českých Budějovicích, F. A. Gerstnera 1/5, ČESKÉ BUDĚJOVICE, tel.: 387 723 111
Údaje zobrazeny dne 23.04.2020

Údaje o nespolehlivém plátci DPH
Nespolehlivý plátce: NE


Bankovní účty určené ke zveřejnění
Žádné číslo účtu ve smyslu § 96 odst. 1 zákona o DPH nebylo ke zveřejnění určeno
Údaje o registraci k DPH
Typ registrace Registrace platná od: Registrace platná do:
Plátce 01.04.2018
Tato registrace byla zveřejněna dne: 04.04.2018
Takže když jsem plátce, mohu na faktuře uvádět "nejsme plátci DPH"? Nebo jak to funguje? Já jsem vždy brál, že když jsem plátce, tak tohle uvádět nesmím a na faktuře musím rozepsát DPH.
24.04.2020 07:37
11
Původně odeslal Bogdan
Takže když jsem plátce, mohu na faktuře uvádět "nejsme plátci DPH"? Nebo jak to funguje? Já jsem vždy brál, že když jsem plátce, tak tohle uvádět nesmím a na faktuře musím rozepsát DPH.
Pokud tam Maj nejsme plátci DPH tak je to blbě, ale v tomto případě je to jedno protože tady stejně třeba jako u bank DPH není
24.04.2020 08:20
12
Píší to tam pro tupce, co neví, že peněžní služby jsou bez DPH, aby někdo chytrý za ten doklad neodváděl DPH. Na jiných fakturách a objednávkách normálně uvádějí, že jsou. plátci.
24.04.2020 11:42
13
Původně odeslal láďa1979
Píší to tam pro tupce, co neví, že peněžní služby jsou bez DPH, aby někdo chytrý za ten doklad neodváděl DPH. Na jiných fakturách a objednávkách normálně uvádějí, že jsou. plátci.
Kde na tom dokladu? Pisou tam leda hovno ty chytrej.
Jde o to, ze by tam prave "nejsme platci DPH" psat nemeli. Staci napsat, ze jsou osvobozene :D
24.04.2020 13:07
14
Pořizovačce dat alias "účetní to nestačí jelikož ta slepě zadá IČ, z Aresu natáhne DIČ a že je plátce a šup odvedeš z toho daň. Já na faktuře za zřízení brány a jejich objednávkách u nás DIČ mám, bránu ted nepoužívám, takže co píší na provizích a výpisech nevím a je mi to jedno. Pokud ti to nesedí ptej se jich a ne zde.
24.04.2020 13:17
15
Původně odeslal láďa1979
Pořizovačce dat alias "účetní to nestačí jelikož ta slepě zadá IČ, z Aresu natáhne DIČ a že je plátce a šup odvedeš z toho daň. Já na faktuře za zřízení brány a jejich objednávkách u nás DIČ mám, bránu ted nepoužívám, takže co píší na provizích a výpisech nevím a je mi to jedno. Pokud ti to nesedí ptej se jich a ne zde.
Ja uz s nimi davno nespolupracuji, jen me to zajimalo a nakonec jsem zjistil, ze vlastne platci jsou. :D