Prodej brandové domény světové značky Fred Perry
Zobrazují se odpovědi 1 až 13 z 13

Sociální dávky od soukromých organizací?

 1. Ahoj.

  V dnešní době se na stát nemůžeme spolehnout, že nám finančně pomůže. Vláda sice slíbila, že dá živnostníkům 25 000 Kč, ale zároveň nastavila podmínky tak, aby skoro nikdo nemohl na tuto dávku dosáhnout. O finanční pomoci běžným lidem se ani nemluví.

  Hledám proto alternativy a proto bych se chtěl zeptat, jestli existuje nějaká organizace, fond, firma, nebo charita, která rozdává peníze obyčejný lidem ve finanční tísní, bez nějaké přílišné byrokracie?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. ano v zemi Utopie nebo na Ústavní 91.

 4. ano, komunisti. ale musis sa tak 30 rokov vratit v case.

 5. Walden: já takto občas funguji v Jižní Americe, ale pouze s vlastními finančními prostředky. Mám z této oblasti už relativně slušné zkušenosti a mohl bych o tom pomalu psát romány. Pokud chceš realizovat nějaký projekt "oficiální" cestou, třeba ve spolupráci s nějakou konkrétní organizací, tak z toho může být byrokratický kolotoč na několik měsíců, kdy výsledek nakonec bude nulový - i to jsem už zažil.

  Pokud chceš někomu pomáhat tak jak píšeš, tak to mj. vyžaduje mnohem větší důvěru v lidi se kterými spolupracuješ a proto preferuji nezapojovat do toho nikoho dalšího, leda se ozve sám od sebe. Mimochodem, "rozdávání peněz" nepraktikuji za žádných okolností, vždy pouze materiální pomoc.

 6. On bavi!

 7. Obávám se že ne, ono obecně i s přihlédnutím k tomu že lecos zakázal stát a mnohdy má člověk znemožněné podnikání tak si myslím, že by si člověk měl hlavně umět pomoci sám. Od toho podniká a není zaměstnanec, který jede dle předem daných postupů. Podnikatel si musí umět poradit. Ostatně to je to proč většina z nás podniká, ta svoboda v rozhodování.

  Ten kdo čeká že dostane od někoho peníze by měl zvážit zda podnikání je pro něj. Myslím si, že tato doba je ideální pro zrekapitulování toho zda, to co dělá je pro něj to nejlepší. Někdo si řekne že ano, někdo že ne a někdo to naopak vezme jako výzvu pro nový začátek.

 8. Citace Původně odeslal Walden Zobrazit příspěvek
  Vláda sice slíbila, že dá živnostníkům 25 000 Kč, ale zároveň nastavila podmínky tak, aby skoro nikdo nemohl na tuto dávku dosáhnout.
  Jakto? Doslo k tobe, ze ten prvotni navrh se vyrazne zmenil? Tvrdit "skoro nikdo" nedosahne je dost zavadejici.

 9. Asi mas ma mysli zakladny prijem

 10. Citace Původně odeslal musil.david Zobrazit příspěvek
  Jakto? Doslo k tobe, ze ten prvotni navrh se vyrazne zmenil? Tvrdit "skoro nikdo" nedosahne je dost zavadejici.
  Mě stačí, že jsem mluvil s podnikateli, kteří ten návrh vlády studovali a ti si o tom myslí své. Také o tom byly reportáže.

  Jestli to změnili jednou, tak to můžou zase změnit po druhé. Nic to neznamená.

  ---------- Příspěvek doplněn 24.04.2020 v 09:53 ----------

  Citace Původně odeslal arsenik1 Zobrazit příspěvek
  Asi mas ma mysli zakladny prijem
  Základní bezpodmínečný příjem by byl fajn. Myslím, že k tomu máme ještě hodně daleko.

 11. Uz se to davno vyplaci podle stanoveneho klice. A ten opravdu neni takovy, ze na to skoro nikdo nedosahne. Nejepsi je nastudovat si to sam. Protoze pak bys zjistil, ze v tom zadny velky fejky nenajdes. A fakt se v tomhle pletes.

  Chapu, ze narazis na "chytrou reportaz" v mediich nebo na podnikatele, kteri tomu treba nerozumi. Sami jsme se tu presvedcili o tom, ze jsou stovky takovych, ktere nedokazi vyplnit ani sve osobni udaje a netusi, co je jejich DIČ.

 12. Citace Původně odeslal musil.david Zobrazit příspěvek
  Uz se to davno vyplaci podle stanoveneho klice. A ten opravdu neni takovy, ze na to skoro nikdo nedosahne. Nejepsi je nastudovat si to sam. Protoze pak bys zjistil, ze v tom zadny velky fejky nenajdes. A fakt se v tomhle pletes.
  Ok. Rád si to nastuduji. Můžeš mi poslat odkaz, nebo název sbírky zákonů, abych se na to mohl podívat?

 13. Citace Původně odeslal Walden Zobrazit příspěvek
  Ok. Rád si to nastuduji. Můžeš mi poslat odkaz, nebo název sbírky zákonů, abych se na to mohl podívat?
  Heh?... Vzdyt jsou toho tuny... Ale tak pro zacatek, mas tam i linky s praktickymi dotazy, ktere ti to pomohou pochopit a pripadne se najit jako urcite postizena skupina na kterou vladni opatreni dolehla.

  Záchranný program Pětadvacítka pro OSVČ | 2020 | Ministerstvo financí ČR

  Pravidla a postup získání bonusu 25 tisíc pro OSVČ - Aktuálně.cz

  Příspěvek 25 000 Kč pro OSVČ v otázkách a odpovědích - Podnikatel.cz

  Kompenzační bonus pro OSVČ ve výši 25 tisíc korun - nejčastější otázky a…

 14. Citace Původně odeslal Walden Zobrazit příspěvek
  Ok. Rád si to nastuduji. Můžeš mi poslat odkaz, nebo název sbírky zákonů, abych se na to mohl podívat?
  Přesně kvůli takovým lidem jako ty doufám, že nepodmíněnej příjem zůstane jen v hlavě utopistických neschopných snílků, kterým se nechce makat.

  Vážně čekáš, že ti bude dávat prachy někdo ze svojí kapsy? WTF?

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3